MENU
D
T
M
S

Serie 5, P18/25 Forår, P19 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
161567
10-04 2021
Kl. 10:00
Heimdal 5 Skjold 12 Kunst, Ryparken
2 - 3
161569
10-04 2021
Kl. 12:00
Oversidder Jægersborg 7
161566
10-04 2021
Kl. 14:00
FC Nordhavn 2 Fix 4 Kunst, Ryparken
3 - 2
161570
11-04 2021
Kl. 12:00
Brønshøj 5 FB 15 Tingbjerg I P
2 - 2
161571
11-04 2021
Kl. 14:00
B93 11 Fr.holm Sydhavnen 3 Kunst, B93
0 - 9
161572
to
15-04 2021
Kl. 18:00
Fr.holm Sydhavnen 3 Brønshøj 5 Valby IP, Gl. Afdeling
9 - 2
161579
17-04 2021
Kl. 12:00
FA 2000 10 FC Nordhavn 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 3
161578
17-04 2021
Kl. 14:00
Fix 4 B93 11 Gadelandet
5 - 1
161575
18-04 2021
Kl. 10:00
FB 15 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
161573
18-04 2021
Kl. 10:00
Skjold 12 Hekla 3 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

161574
18-04 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 7 Heimdal 5 Gentofte Sportspark - kunst 1
HMH
161581 to
22-04 2021
Kl. 18:45
Hekla 3 FC Nordhavn 2 Hekla Park
1 - 1
161585
to
22-04 2021
Kl. 20:30
B93 11 FA 2000 10 Kunst, B93
1 - 9
161580 fr
23-04 2021
Kl. 18:30
Heimdal 5 FB 15 Fælledparken
1 - 2
161583 fr
23-04 2021
Kl. 20:00
Oversidder Fr.holm Sydhavnen 3
161584
25-04 2021
Kl. 12:00
Brønshøj 5 Fix 4 Tingbjerg I P
2 - 2
161582
25-04 2021
Kl. 16:00
Skjold 12 Jægersborg 7 Kunst, Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

161586
to
29-04 2021
Kl. 18:00
Fr.holm Sydhavnen 3 Heimdal 5 Valby IP, Gl. Afdeling
3 - 5
161587
01-05 2021
Kl. 14:00
FC Nordhavn 2 B93 11 Kunst, Ryparken
4 - 7
161590
01-05 2021
Kl. 16:00
Fix 4 Oversidder Kunst, Tingbjerg IP
161588
02-05 2021
Kl. 14:00
Jægersborg 7 Hekla 3 Jægersborg
UDS
161591
02-05 2021
Kl. 14:00
FA 2000 10 Brønshøj 5 Kunst, Jens Jessens Vej
12 - 0
161589
02-05 2021
Kl. 16:00
FB 15 Skjold 12 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 4
464779 ti
04-05 2021
Kl. 19:30
Heimdal 5 Fix 4 Fælledparken
UDS
464780 to
06-05 2021
Kl. 20:00
Hekla 3 B93 11 Kunst, Hekla park
464782 fr
07-05 2021
Kl. 18:00
Oversidder FA 2000 10
464781
09-05 2021
Kl. 12:00
Skjold 12 Fr.holm Sydhavnen 3 Fælledparken
464783
09-05 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 7 FB 15 Jægersborg
464784
09-05 2021
Kl. 12:00
Brønshøj 5 FC Nordhavn 2 Tingbjerg I P
464788 to
13-05 2021
Kl. 14:00
B93 11 Brønshøj 5 Kunst, B93
464785 to
13-05 2021
Kl. 18:00
Fr.holm Sydhavnen 3 Jægersborg 7 Valby IP, Gl. Afdeling
464790
15-05 2021
Kl. 12:00
FA 2000 10 Heimdal 5 Kunst, Jens Jessens Vej
464786
15-05 2021
Kl. 16:00
FC Nordhavn 2 Oversidder Kunst, Ryparken
464789
15-05 2021
Kl. 16:00
Fix 4 Skjold 12 Gadelandet
464787
16-05 2021
Kl. 10:00
FB 15 Hekla 3 Kunst, Jens Jessens Vej
464791 ti
18-05 2021
Kl. 19:30
Heimdal 5 FC Nordhavn 2 Fælledparken
464792 to
20-05 2021
Kl. 19:30
Hekla 3 Brønshøj 5 Hekla Park
464794
22-05 2021
Kl. 16:00
Oversidder B93 11
464795
23-05 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 7 Fix 4 Jægersborg
464793 ma
24-05 2021
Kl. 12:00
Skjold 12 FA 2000 10 Fælledparken
464796 ma
24-05 2021
Kl. 16:00
FB 15 Fr.holm Sydhavnen 3 Kunst, Jens Jessens Vej
464797 to
27-05 2021
Kl. 18:00
Fr.holm Sydhavnen 3 Hekla 3 Valby IP, Gl. Afdeling
464802
29-05 2021
Kl. 10:00
FA 2000 10 Jægersborg 7 Kunst, Jens Jessens Vej
464801
29-05 2021
Kl. 16:00
Fix 4 FB 15 Gadelandet
464798
29-05 2021
Kl. 16:00
FC Nordhavn 2 Skjold 12 Kunst, Ryparken
464799
30-05 2021
Kl. 12:00
Brønshøj 5 Oversidder Tingbjerg I P
464800
30-05 2021
Kl. 18:00
B93 11 Heimdal 5 Kunst, B93
464805 ti
01-06 2021
Kl. 19:30
Hekla 3 Oversidder Hekla Park
464804 on
02-06 2021
Kl. 19:30
Heimdal 5 Brønshøj 5 Fælledparken
464803 to
03-06 2021
Kl. 18:00
Fr.holm Sydhavnen 3 Fix 4 Valby IP, Gl. Afdeling
464808
06-06 2021
Kl. 10:00
FB 15 FA 2000 10 Kunst, Jens Jessens Vej
464806
06-06 2021
Kl. 12:00
Skjold 12 B93 11 Fælledparken
464807
06-06 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 7 FC Nordhavn 2 Jægersborg
464810 ti
08-06 2021
Kl. 19:30
Hekla 3 Fix 4 Hekla Park
464813 ti
08-06 2021
Kl. 20:30
B93 11 Jægersborg 7 Kunst, B93
464811 fr
11-06 2021
Kl. 20:00
Oversidder Heimdal 5
464809
12-06 2021
Kl. 14:00
FC Nordhavn 2 FB 15 Kunst, Ryparken
464812
13-06 2021
Kl. 12:00
Brønshøj 5 Skjold 12 Tingbjerg I P
464814
13-06 2021
Kl. 14:00
FA 2000 10 Fr.holm Sydhavnen 3 Kunst, Jens Jessens Vej
161568 ti
15-06 2021
Kl. 19:30
Hekla 3 FA 2000 10 Hekla Park
464815
20-06 2021
Kl. 14:00
Fr.holm Sydhavnen 3 FC Nordhavn 2 Valby IP, Gl. Afdeling
464816
20-06 2021
Kl. 14:00
Heimdal 5 Hekla 3 Kunst, Fælledparken
464817
20-06 2021
Kl. 14:00
Skjold 12 Oversidder Fælledparken
464818
20-06 2021
Kl. 14:00
Jægersborg 7 Brønshøj 5 Jægersborg
465244
20-06 2021
Kl. 14:00
FB 15 B93 11 Kunst, Jens Jessens Vej
465245
20-06 2021
Kl. 14:00
Fix 4 FA 2000 10 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 til og med 25 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Sommersol og Watan FC (pulje 18), Dunses Disciple (pulje 20), MeSe United (pulje 24), Sporting Fønix CF (pulje 24) og Tsunami (pulje 25) og  er alle klubbernes 1. hold og skal springes over og ikke regnes med, når man skal fastslå punkt b) bedste placering i puljen.
De pågældende 1. holds placering i efteråret 2021 afgøres af DBU København.

Nedrykning:
Nr. 10 i alle puljer rykker ned
 

Log ind