MENU

Sydbank Pokalen 2020/21 (2021) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat TV
790832
1 ti
01-09 2020
Kl. 16:30
Glamsbjerg IF Esbjerg fB Glamsbjerg Stadion
0
-
8
Viaplay
790813
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
Ringsted IF Vordingborg IF Ringsted Stadion
3
-
0
790814
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
Ishøj IF AB Ishøj Idrætscenter
1
-
2
790815
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
Frederikssund Næstved Frederikssund Stadion
1
-
4
790820
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
Vanløse Hillerød Fodbold Vanløse Idrætspark
1
-
2
790821
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
B 1908 Fremad Amager Sundby I P. Opvisn.
1
-
3
Viaplay
790824
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
FC Sydvest 05 Tønder FC Fredericia BankParken Tønder
2
-
0
790828
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
Aalborg Freja VSK Århus Steka Bolig Park (Aal. Freja))
0
-
4
790830
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:00
Brønderslev IF Brabrand Arena Kop & Kande (Brønderslev)
0
-
4
790825
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
UTOPIA ( F.K.) Bogense G & IF Munke Mose
7
-
6
790826
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
Sædding/G IF Kolding B Guldager Idrætscenter
0
-
1
790827
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
Højslev Station IF Viby IF Højslev Stadion
0
-
4
790818
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
Ringkøbing IF Vendsyssel FF Alkjær Stadion
0
-
2
790816
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
Allerød Union Allerød Idrætspark
3
-
1
790833
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
FC Djursland Skive HSM Arena Grenå
0
-
7
790823
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
NFB LSF KL Køleteknik Arena
1
-
3
790836
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
IF Skjold Birkerød Avedøre IF Birkerød Stadion
1
-
0
790845
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
Egebjerg Fodbold Kolding IF Ulbølle Stadion
0
-
2
790854
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:15
B. Frem FC Roskilde JP Air Tech Arena
1
-
6
790817
1 ti
01-09 2020
Kl. 17:30
MorsØ FC Viborg Morsø Multipark
0
-
9
790819
1 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Bk. Skjold KFUM Ryparken Idrætsanlæg
6
-
7
790835
1 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
FC Nakskov Nykøbing FC OK+ stadion
0
-
3
790834
1 ti
01-09 2020
Kl. 19:00
Brønshøj Frem Tingbjerg Idrætspark
2
-
1
790822
1 ti
01-09 2020
Kl. 19:00
GVI Avarta Kunst, GVI. Nymosen
1
-
2
790831
1 ti
01-09 2020
Kl. 19:00
Skovshoved IF HIK Gentofte Sportspark Vest
5
-
4
TV3 Sport
790829
1 ti
01-09 2020
Kl. 19:15
ASA, Aarhus Aalborg Chang Koncenton Park (ASA)
4
-
0
790851
1 on
02-09 2020
Kl. 16:30
IF Lyseng Hobro IK Lyseng Idrætspark
0
-
7
DR1
790846
1 on
02-09 2020
Kl. 17:00
Fjordager IF Hedensted IF Fjordager IF.s anlæg
1
-
2
790849
1 on
02-09 2020
Kl. 17:00
Kjellerup IF Thisted FC XL-BYG ARENA
3
-
0
790837
1 on
02-09 2020
Kl. 17:00
Bispebjerg Bk. FC Helsingør Lersøparken
3
-
2
790838
1 on
02-09 2020
Kl. 17:00
FC ESPM Solrød FC Valby Idrætspark
2
-
5
790839
1 on
02-09 2020
Kl. 17:00
Rødovre FC Græsrødderne Rødovre Stadion
2
-
4
790841 1 on
02-09 2020
Kl. 17:00
RIK B.93 Rønne stadion nord, opvisningsbanen
Hjemmehold taberdømt
790842
1 on
02-09 2020
Kl. 17:15
Løjt IF Grindsted GIF Løjt Idrætsanlæg
0
-
2
790843
1 on
02-09 2020
Kl. 17:15
Otterup Middelfart Intersport Arena Otterup
2
-
3
790844
1 on
02-09 2020
Kl. 17:15
FIUK, Odense Næsby BK Humlehaveskolen
0
-
7
790852
1 on
02-09 2020
Kl. 17:15
Glostrup Hvidovre Glostrup Idrætspark
0
-
2
790848
1 on
02-09 2020
Kl. 17:15
FC Skanderborg OKS team.blue arena
3
-
5
790850
1 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Helsted Fremad IF Holstebro B Quickpoint Park Helsted Kunstgræsbane
0
-
1
790847
1 on
02-09 2020
Kl. 19:00
Slagelse B&I Dalum IF Slagelse Stadion
2
-
1
790856
1 to
03-09 2020
Kl. 17:00
St. Restrup IF Silkeborg IF Frejlev Stadion
0
-
5
Pokal-TV
790857
1 to
03-09 2020
Kl. 17:00
Suså IF Holbæk B&I Herlufmagle Kunstgræs
1
-
2
790853
1 ti
08-09 2020
Kl. 17:00
Hundested IK BSF Hundested Stadion
0
-
3
790858
1 ti
08-09 2020
Kl. 17:00
Vejgaard B Jammerbugt FC Kunstgræsbanen-VSK Aarhus
0
-
2
790855
1 ti
08-09 2020
Kl. 17:15
Vatanspor Aarhus Fremad Sødalskolen
1
-
5
790840
1 on
23-09 2020
Kl. 19:00
FA 2000 HB Køge Frederiksberg IP, kunst
0
-
3
Pokal-TV
756325
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
Hedensted IF Viborg Hedensted Stadion
3
-
1
756342
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
FC Sydvest 05 Tønder Randers FC BankParken Tønder
1
-
4
DR1
756343
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
Ringsted IF Avarta Ringsted Stadion
2
-
3
756327
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
Kjellerup IF Brabrand XL-BYG ARENA
2
-
4
756328
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
Solrød FC B.93 Solrød Idrætscenter
0
-
3
756338
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
IF Skjold Birkerød Nykøbing FC Birkerød Stadion
0
-
6
756339
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
LSF FC Roskilde Smørum Idrætscenter
2
-
1
756340
2 ti
06-10 2020
Kl. 16:00
Bispebjerg Bk. HB Køge Lersøparken
0
-
4
756326
2 ti
06-10 2020
Kl. 18:00
Viby IF Skive MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
1
-
2
756341
2 ti
06-10 2020
Kl. 18:30
Jammerbugt FC Middelfart Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
2
-
1
756351
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
Allerød AB Allerød Idrætspark
1
-
2
756352
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
Aarhus Fremad Vendsyssel FF Riisvangen Stadion
5
-
0
756354
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
Hillerød Fodbold OB Hillerød Stadion
1
-
2
Viaplay
756344
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
Næsby BK AC Horsens ALPI Arena Næsby
0
-
3
756345
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
UTOPIA ( F.K.) Kolding IF Munke Mose
0
-
5
756346
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
OKS VSK Århus OKSON-Park
1
-
2
756347
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
Kolding B Holstebro B Mosevej Sportsplads
0
-
4
756348
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
Grindsted GIF ASA, Aarhus Grindsted Stadion
1
-
2
756349
2 on
07-10 2020
Kl. 16:00
KFUM Hvidovre Emdrupparken
0
-
2
756350
2 on
07-10 2020
Kl. 19:00
Slagelse B&I Skovshoved IF Slagelse Stadion
2
-
0
756353
2 on
07-10 2020
Kl. 19:00
Brønshøj Lyngby BK Tingbjerg Idrætspark
4
-
5
756356
2 on
07-10 2020
Kl. 19:00
Holbæk B&I Fremad Amager Holbæk Sportsby
0
-
3
756355
2 on
07-10 2020
Kl. 20:45
Hobro IK Vejle Boldklub DS Arena (Hobro)
0
-
3
TV3 Sport
756359
2 to
08-10 2020
Kl. 16:30
FC Græsrødderne FC Nordsjælland Gentofte Sportspark Vest
1
-
5
DR1
756358
2 to
08-10 2020
Kl. 18:45
Esbjerg fB Silkeborg IF Blue Water Arena
2
-
1
TV3 Sport
756357
2 ti
13-10 2020
Kl. 16:00
BSF Næstved Ballerup Idrætspark
4
-
3
630008
3 on
04-11 2020
Kl. 16:45
Avarta F.C. København Parken
1
-
2
TV3+
630073
3 to
05-11 2020
Kl. 20:15
LSF Brøndby IF Brøndby Stadion
0
-
1
TV3+
630006
3 ti
10-11 2020
Kl. 13:30
Aarhus Fremad Randers FC Riisvangen Stadion
1
-
3
630007
3 ti
10-11 2020
Kl. 16:00
ASA, Aarhus B.93 Koncenton Park (ASA)
1
-
4
Pokal-TV
630066
3 on
11-11 2020
Kl. 13:30
BSF OB Ballerup Idrætspark
0
-
3
Pokal-TV
630069
3 on
11-11 2020
Kl. 13:30
Hedensted IF Fremad Amager Hedensted Stadion
1
-
5
630071
3 on
11-11 2020
Kl. 13:30
Skive SønderjyskE Hancock Arena (Skive)
0
-
1
630072
3 on
11-11 2020
Kl. 16:30
HB Køge FC Midtjylland Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0
-
1
DR1
630009
3 on
11-11 2020
Kl. 17:00
AB AaB Gladsaxe Stadion
1
-
2
Viaplay
630063
3 on
11-11 2020
Kl. 19:00
Brabrand Vejle Boldklub Brabrand IF Kunstgræsbane
4
-
6
630064
3 on
11-11 2020
Kl. 19:00
Slagelse B&I Lyngby BK Slagelse Stadion
0
-
9
630065
3 on
11-11 2020
Kl. 19:00
VSK Århus AC Horsens Kunstgræsbanen-Idrætshøjskolen
2
-
4
630068
3 on
11-11 2020
Kl. 19:00
Nykøbing FC Esbjerg fB Lollands Bank Park
1
-
0
630075
3 to
12-11 2020
Kl. 16:30
Kolding IF AGF Autocentralen Park (Kolding Stadion)
6
-
7
DR1
630074
3 to
12-11 2020
Kl. 19:00
Hvidovre FC Nordsjælland PRO VENTILATION ARENA
2
-
0
Viaplay
630070
3 on
02-12 2020
Kl. 17:30
Jammerbugt FC Holstebro B Kunstgræsbanen Jetsmark
3
-
4
Pokal-TV
676705
4 ti
08-12 2020
Kl. 17:00
B.93 AaB Right to Dream Park
1
-
0
Viaplay
676700
4 on
09-12 2020
Kl. 16:30
Nykøbing FC OB Lollands Bank Park
0
-
3
Viaplay
676701
4 ti
15-12 2020
Kl. 16:30
Hvidovre Vejle Boldklub PRO VENTILATION ARENA
2
-
3
DR1
676702
4 ti
15-12 2020
Kl. 19:00
Holstebro B Randers FC Holstebro Idrætspark
1
-
3
Pokal-TV
676706
4 on
16-12 2020
Kl. 16:30
SønderjyskE Lyngby BK Sydbank Park, Haderslev
2
-
1
DR1
676707
4 on
16-12 2020
Kl. 18:30
AGF AC Horsens Ceres Park
1
-
0
TV3+
676704
4 to
17-12 2020
Kl. 18:30
Fremad Amager Brøndby IF Sundby I P. Opvisn.
2
-
1
TV3+
676703
4 to
17-12 2020
Kl. 20:15
F.C. København FC Midtjylland Parken
6
-
7
DR1
597976
5 on
10-02 2021
Kl. 18:00
Fremad Amager SønderjyskE Sundby I P. Opvisn.
1
-
2
DR1
597975
5 on
10-02 2021
Kl. 20:15
AGF B.93 Ceres Park
3
-
1
TV3+
597978
5 to
11-02 2021
Kl. 18:00
OB FC Midtjylland Nature Energy Park
1
-
2
DR1
597977
5 to
11-02 2021
Kl. 20:15
Vejle Boldklub Randers FC Vejle Stadion
0
-
0
TV3+
597982
5 on
10-03 2021
Kl. 16:30
FC Midtjylland OB MCH Arena, Herning
3
-
0
DR1
597981
5 on
10-03 2021
Kl. 18:00
Randers FC Vejle Boldklub Cepheus Park Randers
3
-
1
TV3 Sport
597980
5 to
11-03 2021
Kl. 16:30
SønderjyskE Fremad Amager Sydbank Park, Haderslev
4
-
1
DR1
597979
5 to
11-03 2021
Kl. 18:45
B.93 AGF Right to Dream Park
2
-
1
TV3+
562265
6 to
08-04 2021
Kl. 16:30
FC Midtjylland SønderjyskE MCH Arena, Herning
1
-
0
DR1
562266
6 to
08-04 2021
Kl. 19:00
AGF Randers FC Ceres Park
0
-
2
TV3+
562267
6 to
15-04 2021
Kl. 16:30
SønderjyskE FC Midtjylland Sydbank Park, Haderslev
3
-
1
DR1
562268
6 to
15-04 2021
Kl. 19:00
Randers FC AGF Cepheus Park Randers
1
-
1
TV3+
260472
7 to
13-05 2021
Kl. 15:00
Randers FC SønderjyskE Ceres Park
4
-
0
DR1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222

Log ind