Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
405916 |
lø08-08 2020
|
15:15 | Lyngby Stadion |
4
-
0
|
08. aug 2020
15:15
Lyngby
4
AC Horsens
0
|
||||||||||||||
405920 |
lø08-08 2020
|
15:15 | AaB's Anlæg |
2
-
3
|
08. aug 2020
15:15
AaB
2
Randers Freja FC
3
|
||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
405918 |
lø08-08 2020
|
16:30 | Ceres Park |
0
-
3
|
08. aug 2020
16:30
AGF
0
Silkeborg
3
|
||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
405958 |
lø15-08 2020
|
10:30 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
1
-
3
|
15. aug 2020
10:30
AGF
1
SønderjyskE
3
|
||||||||||||||
405922 |
lø15-08 2020
|
14:00 | Kunst, KB, P. Bangs Vej |
5
-
2
|
15. aug 2020
14:00
FC København
5
Lyngby
2
|
||||||||||||||
405923 |
lø15-08 2020
|
14:45 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
4 - 6 |
15. aug 2020
14:45
AC Horsens
2
OB
2
|
||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
405960 |
lø15-08 2020
|
19:15 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
2
-
4
|
15. aug 2020
19:15
Vejle
2
Randers Freja FC
4
|
||||||||||||||
405957 |
sø16-08 2020
|
14:45 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
2
-
0
|
16. aug 2020
14:45
FC Midtjylland
2
FC Nordsjælland
0
|
||||||||||||||
405959 |
sø16-08 2020
|
17:15 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
4
-
6
|
16. aug 2020
17:15
AaB
4
Silkeborg
6
|
||||||||||||||
405964 |
lø22-08 2020
|
14:30 | Nordstern Arena Horsens |
Straffesparkskonkurrence
6 - 5 -
2
|
22. aug 2020
14:30
AC Horsens
2
FC Midtjylland
2
|
||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
405961 |
lø22-08 2020
|
15:00 | OB-Ådalen |
1
-
7
|
22. aug 2020
15:00
OB
1
Brøndby
7
|
||||||||||||||
405963 |
lø22-08 2020
|
15:15 | Lyngby Stadion |
1
-
3
|
22. aug 2020
15:15
Lyngby
1
Esbjerg
3
|
||||||||||||||
405962 |
lø22-08 2020
|
15:30 | Farum Park |
1
-
2
|
22. aug 2020
15:30
FC Nordsjælland
1
FC København
2
|
||||||||||||||
406029 |
lø22-08 2020
|
15:30 | JYSK Park (kunstgræs) |
2
-
1
|
22. aug 2020
15:30
Silkeborg
2
Vejle
1
|
||||||||||||||
405965 |
sø23-08 2020
|
14:45 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
2
-
3
|
23. aug 2020
14:45
SønderjyskE
2
AaB
3
|
||||||||||||||
406030 |
ti25-08 2020
|
19:00 | Randers Stadion |
2
-
0
|
25. aug 2020
19:00
Randers Freja FC
2
AGF
0
|
||||||||||||||
406034 |
lø12-09 2020
|
14:45 | Nordstern Arena Horsens |
2
-
1
|
12. sep 2020
14:45
AC Horsens
2
AGF
1
|
||||||||||||||
406032 |
lø12-09 2020
|
15:00 | VB Parken |
1
-
5
|
12. sep 2020
15:00
Vejle
1
AaB
5
|
||||||||||||||
406370 |
lø12-09 2020
|
15:15 | Atletikstadion |
1
-
2
|
12. sep 2020
15:15
Esbjerg
1
SønderjyskE
2
|
||||||||||||||
406035 |
lø12-09 2020
|
15:15 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
Straffesparkskonkurrence
6 - 5 -
2
|
12. sep 2020
15:15
FC Midtjylland
2
OB
2
|
||||||||||||||
406036 |
lø12-09 2020
|
15:15 | Lyngby Stadion |
1
-
0
|
12. sep 2020
15:15
Lyngby
1
Randers Freja FC
0
|
||||||||||||||
406031 |
lø12-09 2020
|
15:15 | Brøndby Stadion |
0
-
5
|
12. sep 2020
15:15
Brøndby
0
FC København
5
|
||||||||||||||
406037 |
lø12-09 2020
|
15:30 | Farum Park |
2
-
1
|
12. sep 2020
15:30
FC Nordsjælland
2
Silkeborg
1
|
||||||||||||||
405919 |
lø19-09 2020
|
14:00 | Guldager IC Kunstgræbane |
1
-
3
|
19. sep 2020
14:00
Esbjerg
1
FC Midtjylland
3
|
||||||||||||||
406391 |
lø19-09 2020
|
15:00 | OB-Ådalen |
3
-
0
|
19. sep 2020
15:00
OB
3
AaB
0
|
||||||||||||||
406393 |
lø19-09 2020
|
15:00 | Banerne ved Haderslev Idrætscenter |
Straffesparkskonkurrence
6 - 4 -
1
|
19. sep 2020
15:00
SønderjyskE
1
FC Nordsjælland
1
|
||||||||||||||
406408 |
lø19-09 2020
|
15:15 | Nordstern Arena Horsens |
0
-
6
|
19. sep 2020
15:15
AC Horsens
0
Brøndby
6
|
||||||||||||||
406390 |
lø19-09 2020
|
16:15 | Randers Stadion |
1
-
3
|
19. sep 2020
16:15
Randers Freja FC
1
FC København
3
|
||||||||||||||
405921 |
lø26-09 2020
|
12:30 | Banerne ved Haderslev Idrætscenter |
6
-
2
|
26. sep 2020
12:30
SønderjyskE
6
Vejle
2
|
||||||||||||||
405956 |
lø26-09 2020
|
13:00 | Brøndby Stadion |
4
-
1
|
26. sep 2020
13:00
Brøndby
4
Esbjerg
1
|
||||||||||||||
406619 |
lø26-09 2020
|
14:00 | Kunst, KB, P. Bangs Vej |
7
-
3
|
26. sep 2020
14:00
FC København
7
Silkeborg
3
|
||||||||||||||
406639 |
lø26-09 2020
|
14:45 | Nordstern Arena Horsens |
1
-
7
|
26. sep 2020
14:45
AC Horsens
1
AaB
7
|
||||||||||||||
406407 |
on30-09 2020
|
18:30 | VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane) |
2
-
3
|
30. sep 2020
18:30
Vejle
2
FC Midtjylland
3
|
||||||||||||||
406371 |
lø03-10 2020
|
12:00 | Kunst, KB, P. Bangs Vej |
3
-
2
|
03. okt 2020
12:00
FC København
3
Esbjerg
2
|
||||||||||||||
406389 |
lø03-10 2020
|
13:00 | VB Parken |
4
-
2
|
03. okt 2020
13:00
Vejle
4
Brøndby
2
|
||||||||||||||
406374 |
lø03-10 2020
|
14:00 | Randers Stadion |
9
-
0
|
03. okt 2020
14:00
Randers Freja FC
9
AC Horsens
0
|
||||||||||||||
406375 |
lø03-10 2020
|
14:00 | AGF's anlæg - Fredensvang |
4
-
3
|
03. okt 2020
14:00
AGF
4
AaB
3
|
||||||||||||||
406388 |
lø03-10 2020
|
14:45 | Banerne ved Haderslev Idrætscenter |
0
-
2
|
03. okt 2020
14:45
SønderjyskE
0
Silkeborg
2
|
||||||||||||||
406373 |
lø03-10 2020
|
15:00 | OB-Ådalen |
0
-
4
|
03. okt 2020
15:00
OB
0
FC Nordsjælland
4
|
||||||||||||||
406406 |
lø10-10 2020
|
14:00 | AGF's anlæg - Fredensvang |
1
-
0
|
10. okt 2020
14:00
AGF
1
Esbjerg
0
|
||||||||||||||
406392 |
lø10-10 2020
|
15:30 | JYSK Park (kunstgræs) |
1
-
5
|
10. okt 2020
15:30
Silkeborg
1
Lyngby
5
|
||||||||||||||
406409 |
lø17-10 2020
|
12:00 | Kunst, KB, P. Bangs Vej |
5
-
0
|
17. okt 2020
12:00
FC København
5
AC Horsens
0
|
||||||||||||||
406413 |
lø17-10 2020
|
14:00 | Esbjerg Kunstgræsbane |
2
-
1
|
17. okt 2020
14:00
Esbjerg
2
Silkeborg
1
|
||||||||||||||
406410 |
lø17-10 2020
|
15:00 | OB-Ådalen |
4
-
3
|
17. okt 2020
15:00
OB
4
Vejle
3
|
||||||||||||||
406411 |
lø17-10 2020
|
15:15 | Lyngby Stadion |
2
-
4
|
17. okt 2020
15:15
Lyngby
2
AaB
4
|
||||||||||||||
406412 |
lø17-10 2020
|
15:30 | Farum Park |
3
-
1
|
17. okt 2020
15:30
FC Nordsjælland
3
Randers Freja FC
1
|
||||||||||||||
406415 |
lø17-10 2020
|
16:30 | AGF's anlæg - Fredensvang |
1
-
4
|
17. okt 2020
16:30
AGF
1
Brøndby
4
|
||||||||||||||
406414 |
sø18-10 2020
|
14:30 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
4
-
1
|
18. okt 2020
14:30
FC Midtjylland
4
SønderjyskE
1
|
||||||||||||||
406418 |
lø24-10 2020
|
13:00 | Brøndby Stadion |
2
-
1
|
24. okt 2020
13:00
Brøndby
2
Lyngby
1
|
||||||||||||||
406420 |
lø24-10 2020
|
14:15 | Randers Stadion, kunstgræs |
1
-
2
|
24. okt 2020
14:15
Randers Freja FC
1
Esbjerg
2
|
||||||||||||||
406422 |
lø24-10 2020
|
14:45 | Haderslev Kunstgræsbane |
3
-
1
|
24. okt 2020
14:45
SønderjyskE
3
AC Horsens
1
|
||||||||||||||
406416 |
lø24-10 2020
|
15:00 | VB Parken |
6
-
6
Straffesparkskonkurrence
10 - 11 |
24. okt 2020
15:00
Vejle
6
FC København
6
|
||||||||||||||
406419 |
lø24-10 2020
|
15:15 | AaB's Anlæg |
3
-
2
|
24. okt 2020
15:15
AaB
3
FC Nordsjælland
2
|
||||||||||||||
406421 |
lø24-10 2020
|
15:30 | JYSK Park (kunstgræs) |
3
-
7
|
24. okt 2020
15:30
Silkeborg
3
FC Midtjylland
7
|
||||||||||||||
406417 |
lø24-10 2020
|
16:30 | AGF's anlæg - Fredensvang |
2
-
0
|
24. okt 2020
16:30
AGF
2
OB
0
|
||||||||||||||
406428 |
fr30-10 2020
|
18:00 | Right to Dream Park |
2
-
1
|
30. okt 2020
18:00
FC Nordsjælland
2
Lyngby
1
|
||||||||||||||
406427 |
lø31-10 2020
|
12:30 | JYSK Park (kunstgræs) |
1
-
7
|
31. okt 2020
12:30
Silkeborg
1
Randers Freja FC
7
|
||||||||||||||
406424 |
lø31-10 2020
|
13:00 | Brøndby Stadion |
2
-
0
|
31. okt 2020
13:00
Brøndby
2
SønderjyskE
0
|
||||||||||||||
406426 |
lø31-10 2020
|
13:00 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
5
-
3
|
31. okt 2020
13:00
FC Midtjylland
5
AGF
3
|
||||||||||||||
406429 |
lø31-10 2020
|
15:00 | OB-Ådalen |
2
-
5
|
31. okt 2020
15:00
OB
2
Esbjerg
5
|
||||||||||||||
406431 |
lø07-11 2020
|
14:30 | AaB's Anlæg |
4
-
10
|
07. nov 2020
14:30
AaB
4
Brøndby
10
|
||||||||||||||
406522 |
lø07-11 2020
|
14:30 | Lyngby Stadion |
1
-
2
|
07. nov 2020
14:30
Lyngby
1
OB
2
|
||||||||||||||
406523 |
lø07-11 2020
|
14:30 | Guldager IC Kunstgræbane |
3
-
2
|
07. nov 2020
14:30
Esbjerg
3
FC Nordsjælland
2
|
||||||||||||||
406430 |
lø07-11 2020
|
15:15 | Kunst, KB, P. Bangs Vej |
8
-
1
|
07. nov 2020
15:15
FC København
8
FC Midtjylland
1
|
||||||||||||||
406423 |
lø14-11 2020
|
13:00 | Kunst, KB, P. Bangs Vej |
6
-
1
|
14. nov 2020
13:00
FC København
6
AaB
1
|
||||||||||||||
406520 |
lø14-11 2020
|
13:00 | Jacobsen Plus - Kunst Arena 2 |
0
-
3
|
14. nov 2020
13:00
AC Horsens
0
Silkeborg
3
|
||||||||||||||
406519 |
ma16-11 2020
|
16:00 | VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane) |
1
-
4
|
16. nov 2020
16:00
Vejle
1
AGF
4
|
||||||||||||||
406530 |
lø21-11 2020
|
14:15 | Randers Stadion, kunstgræs |
5
-
1
|
21. nov 2020
14:15
Randers Freja FC
5
FC Midtjylland
1
|
||||||||||||||
406525 |
lø21-11 2020
|
14:45 | Haderslev Kunstgræsbane |
Straffesparkskonkurrence
5 - 4 -
1
|
21. nov 2020
14:45
SønderjyskE
1
OB
1
|
||||||||||||||
406526 |
lø21-11 2020
|
15:00 | VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane) |
3
-
1
|
21. nov 2020
15:00
Vejle
3
Lyngby
1
|
||||||||||||||
406528 |
lø21-11 2020
|
15:30 | Farum Park |
2
-
1
|
21. nov 2020
15:30
FC Nordsjælland
2
AC Horsens
1
|
||||||||||||||
406524 |
lø21-11 2020
|
16:30 | AGF's anlæg - Fredensvang |
2
-
4
|
21. nov 2020
16:30
AGF
2
FC København
4
|
||||||||||||||
406612 |
lø28-11 2020
|
12:00 | Kunst, KB, P. Bangs Vej |
5
-
1
|
28. nov 2020
12:00
FC København
5
SønderjyskE
1
|
||||||||||||||
406613 |
lø28-11 2020
|
12:30 | OB-Ådalen |
2
-
4
|
28. nov 2020
12:30
OB
2
Silkeborg
4
|
||||||||||||||
406618 |
lø28-11 2020
|
13:00 | Brøndby Stadion |
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
13 - 14 |
28. nov 2020
13:00
Brøndby
1
Randers Freja FC
1
|
||||||||||||||
406616 |
lø28-11 2020
|
14:00 | Esbjerg Kunstgræsbane |
1
-
2
|
28. nov 2020
14:00
Esbjerg
1
AC Horsens
2
|
||||||||||||||
406617 |
lø28-11 2020
|
14:00 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
3
-
2
|
28. nov 2020
14:00
FC Midtjylland
3
AaB
2
|
||||||||||||||
406614 |
lø28-11 2020
|
14:30 | Lyngby Stadion |
2
-
1
|
28. nov 2020
14:30
Lyngby
2
AGF
1
|
||||||||||||||
406615 |
lø28-11 2020
|
15:30 | Farum Park |
1
-
1
|
28. nov 2020
15:30
FC Nordsjælland
1
Vejle
1
|
||||||||||||||
406425 |
on02-12 2020
|
17:00 | Jacobsen Plus - Kunst Arena 2 |
0
-
2
|
02. dec 2020
17:00
AC Horsens
0
Vejle
2
|
||||||||||||||
406637 |
lø05-12 2020
|
12:00 | Esbjerg Kunstgræsbane |
5
-
2
|
05. dec 2020
12:00
Esbjerg
5
Vejle
2
|
||||||||||||||
406635 |
lø05-12 2020
|
14:30 | Lyngby Stadion |
0
-
1
|
05. dec 2020
14:30
Lyngby
0
SønderjyskE
1
|
||||||||||||||
406632 |
lø05-12 2020
|
15:00 | OB-Ådalen |
2
-
4
|
05. dec 2020
15:00
OB
2
Randers Freja FC
4
|
||||||||||||||
406636 |
lø05-12 2020
|
15:30 | Farum Park |
4
-
0
|
05. dec 2020
15:30
FC Nordsjælland
4
AGF
0
|
||||||||||||||
406372 |
lø27-03 2021
|
13:00 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
6
-
1
|
27. mar 2021
13:00
FC Midtjylland
6
Lyngby
1
|
||||||||||||||
405917 |
lø27-03 2021
|
16:30 | Right to Dream Park |
1
-
3
|
27. mar 2021
16:30
FC Nordsjælland
1
Brøndby
3
|
||||||||||||||
406640 |
ma29-03 2021
|
12:45 | Esbjerg Kunstgræsbane |
4
-
3
|
29. mar 2021
12:45
Esbjerg
4
FC København
3
|
||||||||||||||
406659 |
on31-03 2021
|
13:00 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
3
-
3
Straffesparkskonkurrence
6 - 8 |
31. mar 2021
13:00
FC Midtjylland
3
Vejle
3
|
||||||||||||||
406736 |
to01-04 2021
|
11:30 | Brøndby Stadion |
4
-
1
|
01. apr 2021
11:30
Brøndby
4
Silkeborg
1
|
||||||||||||||
406654 |
to01-04 2021
|
13:00 | Kunst, KB, P. Bangs Vej |
5
-
1
|
01. apr 2021
13:00
FC København
5
Randers Freja FC
1
|
||||||||||||||
406660 |
ma05-04 2021
|
13:00 | Brøndby Stadion |
6
-
5
|
05. apr 2021
13:00
Brøndby
6
AC Horsens
5
|
||||||||||||||
406656 |
ma05-04 2021
|
14:00 | Lyngby Stadion Kunstgræsbane |
4
-
3
|
05. apr 2021
14:00
Lyngby
4
Silkeborg
3
|
||||||||||||||
406658 |
ma05-04 2021
|
14:15 | Esbjerg Kunstgræsbane |
7
-
4
|
05. apr 2021
14:15
Esbjerg
7
AGF
4
|
||||||||||||||
406655 |
ma05-04 2021
|
15:00 | AaB's Anlæg |
0
-
2
|
05. apr 2021
15:00
AaB
0
OB
2
|
||||||||||||||
406657 |
ma05-04 2021
|
15:30 | Right to Dream Park |
2
-
0
|
05. apr 2021
15:30
FC Nordsjælland
2
SønderjyskE
0
|
||||||||||||||
406707 |
lø10-04 2021
|
14:45 | Banerne ved Haderslev Idrætscenter |
0
-
3
|
10. apr 2021
14:45
SønderjyskE
0
FC Midtjylland
3
|
||||||||||||||
406703 |
lø10-04 2021
|
15:00 | VB Parken |
1
-
4
|
10. apr 2021
15:00
Vejle
1
OB
4
|
||||||||||||||
406704 |
lø10-04 2021
|
15:15 | AaB's Anlæg |
1
-
5
|
10. apr 2021
15:15
AaB
1
Lyngby
5
|
||||||||||||||
406705 |
lø10-04 2021
|
15:15 | Randers Stadion, kunstgræs |
0
-
2
|
10. apr 2021
15:15
Randers Freja FC
0
FC Nordsjælland
2
|
||||||||||||||
406708 |
lø10-04 2021
|
15:15 | Brøndby Stadion |
7
-
0
|
10. apr 2021
15:15
Brøndby
7
AGF
0
|
||||||||||||||
406661 |
lø10-04 2021
|
15:30 | Jacobsen Plus - Kunst Arena 2 |
2
-
4
|
10. apr 2021
15:30
AC Horsens
2
FC København
4
|
||||||||||||||
406706 |
lø10-04 2021
|
15:30 | JYSK Park (kunstgræs) |
3
-
3
Straffesparkskonkurrence
5 - 7 |
10. apr 2021
15:30
Silkeborg
3
Esbjerg
3
|
||||||||||||||
406713 |
lø17-04 2021
|
14:15 | Esbjerg Kunstgræsbane |
1
-
0
|
17. apr 2021
14:15
Esbjerg
1
Randers Freja FC
0
|
||||||||||||||
406715 |
lø17-04 2021
|
14:45 | Nordstern Arena Horsens |
0
-
1
|
17. apr 2021
14:45
AC Horsens
0
SønderjyskE
1
|
||||||||||||||
406710 |
lø17-04 2021
|
15:00 | OB-Ådalen |
7
-
0
|
17. apr 2021
15:00
OB
7
AGF
0
|
||||||||||||||
406711 |
lø17-04 2021
|
15:15 | Lyngby Stadion |
2
-
3
|
17. apr 2021
15:15
Lyngby
2
Brøndby
3
|
||||||||||||||
406712 |
lø17-04 2021
|
17:15 | Right to Dream Park |
6
-
1
|
17. apr 2021
17:15
FC Nordsjælland
6
AaB
1
|
||||||||||||||
406529 |
on21-04 2021
|
17:00 | AaB's Anlæg |
2
-
1
|
21. apr 2021
17:00
AaB
2
Esbjerg
1
|
||||||||||||||
406722 |
lø24-04 2021
|
14:15 | Esbjerg Kunstgræsbane |
0
-
4
|
24. apr 2021
14:15
Esbjerg
0
OB
4
|
||||||||||||||
406720 |
lø24-04 2021
|
14:30 | Randers Stadion |
1
-
0
|
24. apr 2021
14:30
Randers Freja FC
1
Silkeborg
0
|
||||||||||||||
406717 |
lø24-04 2021
|
14:45 | Banerne ved Haderslev Idrætscenter |
2
-
1
|
24. apr 2021
14:45
SønderjyskE
2
Brøndby
1
|
||||||||||||||
406716 |
lø24-04 2021
|
15:15 | AaB's Anlæg |
2
-
4
|
24. apr 2021
15:15
AaB
2
FC København
4
|
||||||||||||||
406721 |
lø24-04 2021
|
15:15 | Lyngby Stadion |
0
-
1
|
24. apr 2021
15:15
Lyngby
0
FC Nordsjælland
1
|
||||||||||||||
406718 |
ti27-04 2021
|
18:30 | VB Parken |
3
-
0
|
27. apr 2021
18:30
Vejle
3
AC Horsens
0
|
||||||||||||||
406727 |
lø01-05 2021
|
14:45 | Banerne ved Haderslev Idrætscenter |
3
-
0
|
01. maj 2021
14:45
SønderjyskE
3
Randers Freja FC
0
|
||||||||||||||
406728 |
lø01-05 2021
|
15:00 | OB-Ådalen |
Straffesparkskonkurrence
8 - 6 -
4
|
01. maj 2021
15:00
OB
4
Lyngby
4
|
||||||||||||||
406723 |
lø01-05 2021
|
15:15 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
3
-
2
|
01. maj 2021
15:15
FC Midtjylland
3
FC København
2
|
||||||||||||||
406724 |
lø01-05 2021
|
15:15 | Brøndby Stadion |
7
-
0
|
01. maj 2021
15:15
Brøndby
7
AaB
0
|
||||||||||||||
406726 |
lø01-05 2021
|
15:30 | JYSK Park (kunstgræs) |
2
-
1
|
01. maj 2021
15:30
Silkeborg
2
AC Horsens
1
|
||||||||||||||
406725 |
lø01-05 2021
|
16:30 | AGF's anlæg - Fredensvang |
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
5 - 6 |
01. maj 2021
16:30
AGF
1
Vejle
1
|
||||||||||||||
406729 |
lø01-05 2021
|
17:30 | Right to Dream Park |
3
-
1
|
01. maj 2021
17:30
FC Nordsjælland
3
Esbjerg
1
|
||||||||||||||
406638 |
ti04-05 2021
|
18:30 | Brøndby Stadion |
2
-
5
|
04. maj 2021
18:30
Brøndby
2
FC Midtjylland
5
|
||||||||||||||
406731 |
lø08-05 2021
|
12:30 | OB-Ådalen |
5
-
1
|
08. maj 2021
12:30
OB
5
SønderjyskE
1
|
||||||||||||||
406735 |
lø08-05 2021
|
13:30 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
1
-
0
|
08. maj 2021
13:30
FC Midtjylland
1
Randers Freja FC
0
|
||||||||||||||
406730 |
lø08-05 2021
|
15:00 | Kunst, KB, P. Bangs Vej |
5
-
1
|
08. maj 2021
15:00
FC København
5
AGF
1
|
||||||||||||||
406732 |
lø08-05 2021
|
15:15 | Lyngby Stadion |
2
-
0
|
08. maj 2021
15:15
Lyngby
2
Vejle
0
|
||||||||||||||
406734 |
lø08-05 2021
|
15:15 | TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5 |
3
-
3
Straffesparkskonkurrence
4 - 7 |
08. maj 2021
15:15
Esbjerg
3
AaB
3
|
||||||||||||||
406733 |
lø08-05 2021
|
15:30 | Nordstern Arena Horsens |
2
-
3
|
08. maj 2021
15:30
AC Horsens
2
FC Nordsjælland
3
|
||||||||||||||
406532 |
lø08-05 2021
|
15:30 | JYSK Park (kunstgræs) |
Straffesparkskonkurrence
7 - 5 -
4
|
08. maj 2021
15:30
Silkeborg
4
Brøndby
4
|
||||||||||||||
406645 |
on12-05 2021
|
18:00 | JYSK Park (kunstgræs) |
2
-
1
|
12. maj 2021
18:00
Silkeborg
2
SønderjyskE
1
|
||||||||||||||
406643 |
on12-05 2021
|
19:00 | Jacobsen Plus - Kunst Arena 2 |
2
-
1
|
12. maj 2021
19:00
AC Horsens
2
Randers Freja FC
1
|
||||||||||||||
406641 |
to13-05 2021
|
13:00 | Lyngby Stadion |
1
-
5
|
13. maj 2021
13:00
Lyngby
1
FC Midtjylland
5
|
||||||||||||||
406646 |
to13-05 2021
|
13:00 | Brøndby Stadion |
5
-
0
|
13. maj 2021
13:00
Brøndby
5
Vejle
0
|
||||||||||||||
406737 |
lø15-05 2021
|
12:00 | Kunst, KB, P. Bangs Vej |
3
-
4
|
15. maj 2021
12:00
FC København
3
OB
4
|
||||||||||||||
406742 |
sø16-05 2021
|
10:00 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
4
-
1
|
16. maj 2021
10:00
FC Midtjylland
4
Esbjerg
1
|
||||||||||||||
406753 |
sø16-05 2021
|
14:30 | Randers Stadion |
1
-
0
|
16. maj 2021
14:30
Randers Freja FC
1
AaB
0
|
||||||||||||||
406754 |
sø16-05 2021
|
15:00 | Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane |
2
-
3
|
16. maj 2021
15:00
Vejle
2
SønderjyskE
3
|
||||||||||||||
406740 |
sø16-05 2021
|
15:15 | Brøndby Stadion |
3
-
4
|
16. maj 2021
15:15
Brøndby
3
FC Nordsjælland
4
|
||||||||||||||
406741 |
sø16-05 2021
|
15:30 | JYSK Park (kunstgræs) |
0
-
3
|
16. maj 2021
15:30
Silkeborg
0
AGF
3
|
||||||||||||||
406739 |
sø16-05 2021
|
15:30 | Nordstern Arena Horsens |
1
-
3
|
16. maj 2021
15:30
AC Horsens
1
Lyngby
3
|
||||||||||||||
406709 |
on19-05 2021
|
13:00 | Kunst, KB, P. Bangs Vej |
5
-
0
|
19. maj 2021
13:00
FC København
5
Vejle
0
|
||||||||||||||
406644 |
on19-05 2021
|
19:00 | AaB's Anlæg |
1
-
2
|
19. maj 2021
19:00
AaB
1
AGF
2
|
||||||||||||||
406757 |
lø22-05 2021
|
12:30 | OB-Ådalen |
4
-
1
|
22. maj 2021
12:30
OB
4
AC Horsens
1
|
||||||||||||||
406761 |
lø22-05 2021
|
13:00 | JYSK Park (kunstgræs) |
3
-
5
|
22. maj 2021
13:00
Silkeborg
3
AaB
5
|
||||||||||||||
406762 |
lø22-05 2021
|
14:30 | Randers Stadion |
Straffesparkskonkurrence
5 - 3 -
0
|
22. maj 2021
14:30
Randers Freja FC
0
Vejle
0
|
||||||||||||||
406760 |
lø22-05 2021
|
14:45 | Banerne ved Haderslev Idrætscenter |
5
-
0
|
22. maj 2021
14:45
SønderjyskE
5
AGF
0
|
||||||||||||||
406758 |
lø22-05 2021
|
15:15 | TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5 |
2
-
8
|
22. maj 2021
15:15
Esbjerg
2
Brøndby
8
|
||||||||||||||
406756 |
lø22-05 2021
|
15:15 | Lyngby Stadion |
1
-
8
|
22. maj 2021
15:15
Lyngby
1
FC København
8
|
||||||||||||||
405915 |
on26-05 2021
|
15:45 | OB-Ådalen |
6
-
2
|
26. maj 2021
15:45
OB
6
FC København
2
|
||||||||||||||
406764 |
lø29-05 2021
|
15:15 | Banerne ved Haderslev Idrætscenter |
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
5 - 6 |
29. maj 2021
15:15
SønderjyskE
1
FC København
1
|
||||||||||||||
406767 |
lø29-05 2021
|
15:15 | VB Parken |
2
-
6
|
29. maj 2021
15:15
Vejle
2
FC Nordsjælland
6
|
||||||||||||||
406768 |
lø29-05 2021
|
15:15 | Nordstern Arena Horsens |
4
-
0
|
29. maj 2021
15:15
AC Horsens
4
Esbjerg
0
|
||||||||||||||
406769 |
lø29-05 2021
|
15:15 | AaB's Anlæg |
1
-
3
|
29. maj 2021
15:15
AaB
1
FC Midtjylland
3
|
||||||||||||||
406770 |
lø29-05 2021
|
15:15 | Randers Stadion |
1
-
7
|
29. maj 2021
15:15
Randers Freja FC
1
Brøndby
7
|
||||||||||||||
406766 |
lø29-05 2021
|
15:30 | AGF's anlæg - Fredensvang |
0
-
3
|
29. maj 2021
15:30
AGF
0
Lyngby
3
|
||||||||||||||
406765 |
on02-06 2021
|
16:15 | JYSK Park (kunstgræs) |
1
-
5
|
02. jun 2021
16:15
Silkeborg
1
OB
5
|
||||||||||||||
406782 |
lø05-06 2021
|
11:00 | Vejle Stadion |
0
-
4
|
05. jun 2021
11:00
Vejle
0
Esbjerg
4
|
||||||||||||||
406642 |
lø05-06 2021
|
13:00 | Right to Dream Park |
6
-
1
|
05. jun 2021
13:00
FC Nordsjælland
6
OB
1
|
||||||||||||||
406521 |
lø05-06 2021
|
15:45 | Randers Stadion |
1
-
0
|
05. jun 2021
15:45
Randers Freja FC
1
SønderjyskE
0
|
||||||||||||||
406648 |
ti08-06 2021
|
18:30 | AaB's Anlæg |
1
-
2
|
08. jun 2021
18:30
AaB
1
Vejle
2
|
||||||||||||||
406653 |
on09-06 2021
|
17:00 | Banerne ved Haderslev Idrætscenter |
Straffesparkskonkurrence
4 - 1 -
2
|
09. jun 2021
17:00
SønderjyskE
2
Esbjerg
2
|
||||||||||||||
406777 |
lø12-06 2021
|
11:45 | AGF's anlæg - Fredensvang |
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
2 - 4 |
12. jun 2021
11:45
AGF
1
Randers Freja FC
1
|
||||||||||||||
406771 |
lø12-06 2021
|
13:00 | Brøndby Stadion |
4
-
1
|
12. jun 2021
13:00
Brøndby
4
OB
1
|
||||||||||||||
406773 |
lø12-06 2021
|
13:00 | TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5 |
0
-
1
|
12. jun 2021
13:00
Esbjerg
0
Lyngby
1
|
||||||||||||||
406774 |
lø12-06 2021
|
13:00 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
7
-
0
|
12. jun 2021
13:00
FC Midtjylland
7
AC Horsens
0
|
||||||||||||||
406775 |
lø12-06 2021
|
14:45 | AaB's Anlæg |
Straffesparkskonkurrence
6 - 5 -
1
|
12. jun 2021
14:45
AaB
1
SønderjyskE
1
|
||||||||||||||
406776 |
lø12-06 2021
|
15:00 | VB Parken |
2
-
1
|
12. jun 2021
15:00
Vejle
2
Silkeborg
1
|
||||||||||||||
406759 |
ti15-06 2021
|
15:00 | Farum Park |
5
-
1
|
15. jun 2021
15:00
FC Nordsjælland
5
FC Midtjylland
1
|
||||||||||||||
406719 |
to17-06 2021
|
15:00 | AGF's anlæg - Fredensvang |
3
-
4
|
17. jun 2021
15:00
AGF
3
FC Midtjylland
4
|
||||||||||||||
406779 |
lø19-06 2021
|
12:00 | Randers Stadion |
0
-
1
|
19. jun 2021
12:00
Randers Freja FC
0
OB
1
|
||||||||||||||
406783 |
lø19-06 2021
|
12:00 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
4
-
1
|
19. jun 2021
12:00
FC Midtjylland
4
Brøndby
1
|
||||||||||||||
406780 |
lø19-06 2021
|
12:30 | Banerne ved Haderslev Idrætscenter |
1
-
3
|
19. jun 2021
12:30
SønderjyskE
1
Lyngby
3
|
||||||||||||||
406785 |
lø19-06 2021
|
15:15 | AaB's Anlæg |
1
-
2
|
19. jun 2021
15:15
AaB
1
AC Horsens
2
|
||||||||||||||
406778 |
lø19-06 2021
|
15:30 | JYSK Park (kunstgræs) |
0
-
6
|
19. jun 2021
15:30
Silkeborg
0
FC København
6
|
||||||||||||||
406781 |
lø19-06 2021
|
16:30 | AGF's anlæg - Fredensvang |
2
-
3
|
19. jun 2021
16:30
AGF
2
FC Nordsjælland
3
|
||||||||||||||
406772 |
on23-06 2021
|
17:30 | Kunst, KB, P. Bangs Vej |
2
-
0
|
23. jun 2021
17:30
FC København
2
FC Nordsjælland
0
|
||||||||||||||
406714 |
on23-06 2021
|
18:00 | EDC Arena – Ikast (kunst) |
1
-
2
|
23. jun 2021
18:00
FC Midtjylland
1
Silkeborg
2
|
||||||||||||||
406649 |
lø26-06 2021
|
11:00 | AGF's anlæg - Fredensvang |
2
-
1
|
26. jun 2021
11:00
AGF
2
AC Horsens
1
|
||||||||||||||
406650 |
lø26-06 2021
|
13:00 | OB-Ådalen |
6
-
2
|
26. jun 2021
13:00
OB
6
FC Midtjylland
2
|
||||||||||||||
406651 |
lø26-06 2021
|
13:00 | Randers Stadion, kunstgræs |
5
-
1
|
26. jun 2021
13:00
Randers Freja FC
5
Lyngby
1
|
||||||||||||||
406647 |
lø26-06 2021
|
14:00 | Kunst, KB, P. Bangs Vej |
3
-
2
|
26. jun 2021
14:00
FC København
3
Brøndby
2
|
||||||||||||||
406652 |
lø26-06 2021
|
15:30 | Søholt Idrætsanlæg |
2
-
6
|
26. jun 2021
15:30
Silkeborg
2
FC Nordsjælland
6
|
Alle uafgjorte kampe i U17 liga og U17 divisionen i sæsonen 2020/2021 afgøres i straffesparkskonkurrence. Holdene er selv ansvarlige for at registrere deres egne spark.
Bemærk at vinderen af straffesparkskonkurrence ved uafgjort får et ekstra point jvf. paragraf 9.1 i propositionerne for Ungdoms-DM.