Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20. aug 2020
18:00
B.1908
2
HIK
8
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2020
10:00
Viktoria
1
Valby
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2020
14:00
Bispebjerg
0
KFB
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:00
KFB
6
B.1908
0
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:00
Valby
5
Bispebjerg
1
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
19:30
HIK
7
Viktoria
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2020
16:00
HIK
0
Valby
0
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
19:35
B.1908
3
Bispebjerg
3
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:00
KFB
1
HIK
0
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
18:00
B.1908
1
Valby
4
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2020
14:00
Bispebjerg
2
Viktoria
1
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2020
18:00
Valby
3
KFB
2
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
12:00
Viktoria
B.1908
UHT
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2020
17:00
HIK
2
Bispebjerg
3
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
17:45
KFB
1
Bispebjerg
1
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
18:00
Valby
3
Viktoria
2
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2020
12:00
HIK
B.1908
UHT
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2020
18:00
Viktoria
1
KFB
4
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2020
19:35
B.1908
KFB
HHT
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2020
10:00
Viktoria
3
HIK
2
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2020
10:00
Bispebjerg
0
Valby
2
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2020
21:00
Bispebjerg
B.1908
UHT
|
|||||||||||||||||||
11. okt 2020
14:00
KFB
1
Viktoria
1
|
|||||||||||||||||||
16. okt 2020
18:00
Valby
3
HIK
4
|
|||||||||||||||||||
16. okt 2020
20:00
Viktoria
1
Bispebjerg
2
|
|||||||||||||||||||
23. okt 2020
20:00
Valby
B.1908
UHT
|
|||||||||||||||||||
24. okt 2020
10:00
HIK
4
KFB
1
|
|||||||||||||||||||
29. nov 2020
10:00
B.1908
Viktoria
HHT
|
|||||||||||||||||||
29. nov 2020
10:00
KFB
Valby
|
|||||||||||||||||||
29. nov 2020
10:00
Bispebjerg
HIK
|
Sådan afvikles de udsatte turneringskampe
Oprykning: De tre bedste oprykningsberettigede hold rykker op i Serie 1.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning: Ingen