MENU

Serie 5, P18/22 Efterår, P21 (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
716279 to
20-08 2020
Kl. 18:00
Fr.holm Sydhavnen 3 Heimdal 5 Valby IP, Gl. Afdeling
2 - 2
716274 to
20-08 2020
Kl. 20:30
B.93 11 Nørrebro FF 2 Kunst, B93
3 - 0
716277
22-08 2020
Kl. 12:00
HB 7 Brønshøj 5 Fælledparken
8 - 3
716278
22-08 2020
Kl. 14:00
FB 17 Hekla 2 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 0
716275
23-08 2020
Kl. 12:00
ØKF 4 Amager FF 3 Kløvermarken
3 - 1
716276
23-08 2020
Kl. 14:00
Nørrebro United 3 B 1903 7 Kunst, Mimersparken
0 - 0
716280 ma
24-08 2020
Kl. 18:00
Heimdal 5 FB 17 Fælledparken
2 - 4
716283
on
26-08 2020
Kl. 20:00
Hekla 2 HB 7 Kunst, Hekla park
0 - 2
716284
fr
28-08 2020
Kl. 20:00
Nørrebro FF 2 Fr.holm Sydhavnen 3 Kunst, Mimersparken
3 - 2
716285
29-08 2020
Kl. 12:00
B 1903 7 B.93 11 B1903
4 - 8
716282
30-08 2020
Kl. 12:00
Brønshøj 5 ØKF 4 Tingbjerg I P
3 - 3
716291
to
03-09 2020
Kl. 18:00
Fr.holm Sydhavnen 3 B 1903 7 Valby IP, Gl. Afdeling
2 - 1
716286
05-09 2020
Kl. 12:00
ØKF 4 Hekla 2 Kløvermarken
3 - 1
716289
05-09 2020
Kl. 12:00
HB 7 Heimdal 5 Fælledparken
0 - 1
716290
05-09 2020
Kl. 12:00
FB 17 Nørrebro FF 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 8
716288
05-09 2020
Kl. 12:00
Amager FF 3 Brønshøj 5 Kunst, John Tranums Alle
5 - 2
716287
06-09 2020
Kl. 16:00
Nørrebro United 3 B.93 11 Kunst, Mimersparken
0 - 7
716294 ti
08-09 2020
Kl. 18:00
Nørrebro United 3 HB 7 Kunst, Ryparken
1 - 0
716296 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Brønshøj 5 B.93 11 Tingbjerg I P
2 - 5
716301
on
09-09 2020
Kl. 20:00
Hekla 2 Amager FF 3 Kunst, Hekla park
2 - 1
716293 to
10-09 2020
Kl. 18:00
ØKF 4 FB 17 Kløvermarken
2 - 1
716302 fr
11-09 2020
Kl. 18:00
Nørrebro FF 2 HB 7 Kunst, Mimersparken
UHT

Udehold taberdømt

716303
12-09 2020
Kl. 10:00
B 1903 7 FB 17 B1903
0 - 5
716298
13-09 2020
Kl. 10:00
Heimdal 5 ØKF 4 Fælledparken
1 - 3
716300
13-09 2020
Kl. 12:00
Brønshøj 5 Nørrebro United 3 Tingbjerg I P
2 - 7
716299 ma
14-09 2020
Kl. 20:30
B.93 11 Fr.holm Sydhavnen 3 Kunst, B93
6 - 1
716307
19-09 2020
Kl. 12:00
HB 7 B 1903 7 Fælledparken
0 - 4
716308
20-09 2020
Kl. 12:00
Brønshøj 5 Hekla 2 Tingbjerg I P
1 - 5
716304
20-09 2020
Kl. 12:00
ØKF 4 Nørrebro FF 2 Kløvermarken
3 - 0
716305
20-09 2020
Kl. 14:00
Nørrebro United 3 Fr.holm Sydhavnen 3 Kunst, Mimersparken
2 - 1
716309
20-09 2020
Kl. 16:00
FB 17 B.93 11 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 8
716312
on
23-09 2020
Kl. 20:00
Hekla 2 Nørrebro United 3 Kunst, Hekla park
2 - 1
716313 to
24-09 2020
Kl. 20:00
Fr.holm Sydhavnen 3 FB 17 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
716314
fr
25-09 2020
Kl. 20:00
Nørrebro FF 2 Amager FF 3 Kunst, Mimersparken
3 - 0
716315
26-09 2020
Kl. 12:00
B 1903 7 ØKF 4 B1903
4 - 3
716310
26-09 2020
Kl. 16:00
Heimdal 5 Brønshøj 5 Kunst, Ryparken
1 - 3
716311
27-09 2020
Kl. 16:00
B.93 11 HB 7 Kunst, B93
UHT

Udehold taberdømt

716321 ma
28-09 2020
Kl. 20:00
Hekla 2 Heimdal 5 Kunst, Hekla park
1 - 3
716319
03-10 2020
Kl. 12:00
HB 7 Fr.holm Sydhavnen 3 Fælledparken
2 - 4
716316
04-10 2020
Kl. 10:00
ØKF 4 B.93 11 Kløvermarken
6 - 1
716320
04-10 2020
Kl. 12:00
Brønshøj 5 Nørrebro FF 2 Tingbjerg I P
HHT

Hjemmehold taberdømt

716317
04-10 2020
Kl. 16:00
Nørrebro United 3 FB 17 Kunst, Mimersparken
2 - 1
716323 on
07-10 2020
Kl. 20:30
B.93 11 Amager FF 3 Kunst, B93
4 - 1
716325 to
08-10 2020
Kl. 18:00
Fr.holm Sydhavnen 3 ØKF 4 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 0
716326
fr
09-10 2020
Kl. 20:00
Nørrebro FF 2 Hekla 2 Kunst, Mimersparken
2 - 1
716327
10-10 2020
Kl. 12:00
B 1903 7 Brønshøj 5 B1903
5 - 0
716324
10-10 2020
Kl. 14:00
FB 17 HB 7 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
716295
11-10 2020
Kl. 12:00
Amager FF 3 Fr.holm Sydhavnen 3 Kunst, John Tranums Alle
1 - 12
716322
11-10 2020
Kl. 14:00
Heimdal 5 Nørrebro United 3 Fælledparken
0 - 0
716281
17-10 2020
Kl. 12:00
Amager FF 3 Nørrebro United 3 Kunst, John Tranums Alle
2 - 2
716292
18-10 2020
Kl. 14:00
Heimdal 5 Nørrebro FF 2 Fælledparken
2 - 1
716306 ti
20-10 2020
Kl. 20:00
Amager FF 3 Heimdal 5 Kunst, John Tranums Alle
4 - 3
716332 to
22-10 2020
Kl. 20:00
Fr.holm Sydhavnen 3 Brønshøj 5 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 0
716333
24-10 2020
Kl. 12:00
B 1903 7 Heimdal 5 B1903
UHT

Udehold taberdømt

716330
24-10 2020
Kl. 12:00
HB 7 ØKF 4 Fælledparken
1 - 11
716328
25-10 2020
Kl. 14:00
B.93 11 Hekla 2 Kunst, B93
5 - 0
716329
25-10 2020
Kl. 14:00
Nørrebro United 3 Nørrebro FF 2 Kunst, Mimersparken
2 - 2
716297 ti
24-11 2020
Kl. 20:00
Hekla 2 B 1903 7 Kunst, Hekla park
716318 to
26-11 2020
Kl. 20:30
Amager FF 3 B 1903 7 Kunst, John Tranums Alle
716336
29-11 2020
Kl. 10:00
Amager FF 3 HB 7 Kunst, John Tranums Alle
716339
29-11 2020
Kl. 10:00
Nørrebro FF 2 B 1903 7 Kunst, Mimersparken
716338
29-11 2020
Kl. 10:00
Hekla 2 Fr.holm Sydhavnen 3 Kunst, Hekla park
716337
29-11 2020
Kl. 10:00
Brønshøj 5 FB 17 Kunst, Tingbjerg IP
716335
29-11 2020
Kl. 10:00
ØKF 4 Nørrebro United 3 Kløvermarken
716334
29-11 2020
Kl. 10:00
Heimdal 5 B.93 11 Fælledparken
716331
05-12 2020
Kl. 12:00
FB 17 Amager FF 3 Kunst, Jens Jessens Vej
ANN
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
SLUTSTILLINGER FOR HALVÅRSTURNERINGER EFTERÅR 2020

Sådan afvikles de udsatte turneringskampe


Oprykning:
 De 10 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 5 puljer rykker op

Nedrykning: ingen

Log ind