MENU

Serie 4, P13/16 Efterår, P15 (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
250707
to
20-08 2020
Kl. 19:00
Fix 2 Amalie 2 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
4 - 0
250709
fr
21-08 2020
Kl. 18:00
VLI 4 FA 2000 5 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
250706 fr
21-08 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold 3 B93 8 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
250711
23-08 2020
Kl. 10:00
Fremad Valby 6 FB 13 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
250708
23-08 2020
Kl. 12:00
KB 4 B 1903 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 1
250710
23-08 2020
Kl. 14:00
Vanløse IF 5 Skjold 9 Vanløse I P
3 - 2
250716
on
26-08 2020
Kl. 20:30
B93 8 Fremad Valby 6 Kunst, B93
0 - 2
250713 fr
28-08 2020
Kl. 18:00
Amalie 2 KB 4 Kløvermarken
3 - 1
250714
fr
28-08 2020
Kl. 19:00
FA 2000 5 Fix 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
250712
29-08 2020
Kl. 14:00
FB 13 Vanløse IF 5 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
250715
29-08 2020
Kl. 16:00
Skjold 9 VLI 4 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

250717
30-08 2020
Kl. 12:00
B 1903 5 PI Fodbold 3 B1903
5 - 2
250721
ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Amalie 2 Fremad Valby 6 Kløvermarken
0 - 3
250723 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Skjold 9 B 1903 5 Fælledparken
2 - 3
250722
on
02-09 2020
Kl. 19:30
FA 2000 5 PI Fodbold 3 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 3
250720 on
02-09 2020
Kl. 20:30
KB 4 VLI 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 3
250719
to
03-09 2020
Kl. 18:00
Fix 2 Vanløse IF 5 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
3 - 1
250718 to
03-09 2020
Kl. 20:15
FB 13 B93 8 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
250726
fr
04-09 2020
Kl. 18:00
Amalie 2 FA 2000 5 Kløvermarken
3 - 5
250727
05-09 2020
Kl. 14:00
VLI 4 FB 13 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 4
250724
05-09 2020
Kl. 16:00
Fix 2 Skjold 9 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2 - 2
250725
06-09 2020
Kl. 12:00
KB 4 PI Fodbold 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT

Udehold taberdømt

250729
06-09 2020
Kl. 12:00
Fremad Valby 6 B 1903 5 Valby IP, tribunen
6 - 0
250728
06-09 2020
Kl. 14:00
Vanløse IF 5 B93 8 Vanløse I P
UHT

Udehold taberdømt

250731
to
10-09 2020
Kl. 18:30
PI Fodbold 3 Fremad Valby 6 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
250734 to
10-09 2020
Kl. 20:30
B93 8 VLI 4 Kunst, B93
1 - 1
250732 fr
11-09 2020
Kl. 18:00
FA 2000 5 KB 4 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
250730
12-09 2020
Kl. 14:00
FB 13 Fix 2 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 2
250735
13-09 2020
Kl. 14:00
B 1903 5 Vanløse IF 5 B1903
3 - 4
250738 fr
18-09 2020
Kl. 17:45
Amalie 2 FB 13 Kløvermarken
0 - 1
250740 fr
18-09 2020
Kl. 19:00
FA 2000 5 Skjold 9 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 0
250739 fr
18-09 2020
Kl. 19:45
VLI 4 B 1903 5 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
250736
19-09 2020
Kl. 16:00
Fix 2 B93 8 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
UHT

Udehold taberdømt

250737
20-09 2020
Kl. 12:00
KB 4 Fremad Valby 6 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 1
250733 on
23-09 2020
Kl. 21:00
Skjold 9 Amalie 2 Kunst, Ryparken
0 - 1
250743 fr
25-09 2020
Kl. 20:00
PI Fodbold 3 VLI 4 Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

250745
26-09 2020
Kl. 14:00
Fremad Valby 6 Vanløse IF 5 Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 1
250742
26-09 2020
Kl. 16:00
FB 13 FA 2000 5 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 5
250744
27-09 2020
Kl. 10:00
Skjold 9 KB 4 Kunst, Ryparken
0 - 2
250747
27-09 2020
Kl. 14:00
B 1903 5 Fix 2 B1903
3 - 3
250746 ma
28-09 2020
Kl. 20:30
B93 8 Amalie 2 Kunst, B93
2 - 2
250753 fr
02-10 2020
Kl. 18:00
Skjold 9 FB 13 Kunst, Ryparken
2 - 4
250752 fr
02-10 2020
Kl. 19:00
FA 2000 5 B93 8 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
250751
fr
02-10 2020
Kl. 19:45
VLI 4 Fremad Valby 6 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
250750
03-10 2020
Kl. 16:00
Amalie 2 B 1903 5 Kunstbane 2, Kløvermarken
6 - 0
250748
03-10 2020
Kl. 16:00
Fix 2 PI Fodbold 3 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
UHT

Udehold taberdømt

250749
04-10 2020
Kl. 16:00
KB 4 Vanløse IF 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 2
250758 ti
06-10 2020
Kl. 20:30
B93 8 Skjold 9 Kunst, B93
5 - 0
250755 fr
09-10 2020
Kl. 20:00
PI Fodbold 3 Amalie 2 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
250757
10-10 2020
Kl. 14:00
Fremad Valby 6 Fix 2 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
250754
10-10 2020
Kl. 16:00
FB 13 KB 4 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 4
250756
11-10 2020
Kl. 14:00
Vanløse IF 5 VLI 4 Vanløse I P
1 - 2
250759
11-10 2020
Kl. 14:00
B 1903 5 FA 2000 5 B1903
1 - 4
250741 on
14-10 2020
Kl. 20:30
Vanløse IF 5 PI Fodbold 3 Kunst, Vanløse I P
4 - 1
250760 fr
23-10 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold 3 Skjold 9 Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

250762
fr
23-10 2020
Kl. 20:00
VLI 4 Fix 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
250764
25-10 2020
Kl. 10:00
Fremad Valby 6 FA 2000 5 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
250761
25-10 2020
Kl. 12:00
KB 4 B93 8 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 3
250765
25-10 2020
Kl. 14:00
B 1903 5 FB 13 B1903
6 - 6
250763
25-10 2020
Kl. 14:00
Vanløse IF 5 Amalie 2 Vanløse I P
2 - 2
250771 to
26-11 2020
Kl. 20:30
B93 8 B 1903 5 Kunst, B93
250769 fr
27-11 2020
Kl. 19:00
FA 2000 5 Vanløse IF 5 Kunst, Jens Jessens Vej
250770
28-11 2020
Kl. 12:00
Skjold 9 Fremad Valby 6 Kunst, Ryparken
250767
28-11 2020
Kl. 14:00
Fix 2 KB 4 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
250766
29-11 2020
Kl. 16:00
FB 13 PI Fodbold 3 Kunst, Jens Jessens Vej
250768
29-11 2020
Kl. 18:00
Amalie 2 VLI 4 Kunstbane 2, Kløvermarken
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
SLUTSTILLINGER FOR HALVÅRSTURNERINGER EFTERÅR 2020

Sådan afvikles de udsatte turneringskampe


Oprykning:
De 8 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 11 og 12 i hver af de 4 puljer rykker ned sammen med de 2 dårligste nr. 10 på tværs af de 4 puljer.
 

Log ind