|
250707
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
|
250706
|
fr21-08 2020
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
250709
|
fr21-08 2020
|
18:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
250711
|
sø23-08 2020
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
250708
|
sø23-08 2020
|
12:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
250710
|
sø23-08 2020
|
14:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
|
250716
|
on26-08 2020
|
20:30
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
250713
|
fr28-08 2020
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
250714
|
fr28-08 2020
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250712
|
lø29-08 2020
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
250715
|
lø29-08 2020
|
16:00
|
|
|
Fælledparken
|
HHT
|
|
|
250717
|
sø30-08 2020
|
12:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
250721
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
250723
|
on02-09 2020
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
250722
|
on02-09 2020
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250720
|
on02-09 2020
|
20:30
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
250719
|
to03-09 2020
|
18:00
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
|
250718
|
to03-09 2020
|
20:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250726
|
fr04-09 2020
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
250727
|
lø05-09 2020
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250724
|
lø05-09 2020
|
16:00
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
|
250729
|
sø06-09 2020
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
250725
|
sø06-09 2020
|
12:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
UHT
|
|
|
250728
|
sø06-09 2020
|
14:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
UHT
|
|
|
250731
|
to10-09 2020
|
18:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
250734
|
to10-09 2020
|
20:30
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
250732
|
fr11-09 2020
|
18:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250730
|
lø12-09 2020
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250735
|
sø13-09 2020
|
14:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
250738
|
fr18-09 2020
|
17:45
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
250740
|
fr18-09 2020
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250739
|
fr18-09 2020
|
19:45
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250736
|
lø19-09 2020
|
16:00
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
UHT
|
|
|
250737
|
sø20-09 2020
|
12:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
250733
|
on23-09 2020
|
21:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
250743
|
fr25-09 2020
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
250745
|
lø26-09 2020
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
250742
|
lø26-09 2020
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250744
|
sø27-09 2020
|
10:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
250747
|
sø27-09 2020
|
14:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
250746
|
ma28-09 2020
|
20:30
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
250753
|
fr02-10 2020
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
250752
|
fr02-10 2020
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250751
|
fr02-10 2020
|
19:45
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250748
|
lø03-10 2020
|
16:00
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
UHT
|
|
|
250750
|
lø03-10 2020
|
16:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
250749
|
sø04-10 2020
|
16:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
250758
|
ti06-10 2020
|
20:30
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
250755
|
fr09-10 2020
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
250757
|
lø10-10 2020
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
250754
|
lø10-10 2020
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250756
|
sø11-10 2020
|
14:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
250759
|
sø11-10 2020
|
14:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
250741
|
on14-10 2020
|
20:30
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
250760
|
fr23-10 2020
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
250762
|
fr23-10 2020
|
20:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250764
|
sø25-10 2020
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
250761
|
sø25-10 2020
|
12:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
250763
|
sø25-10 2020
|
14:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
250765
|
sø25-10 2020
|
14:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
250771
|
to26-11 2020
|
20:30
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
250769
|
fr27-11 2020
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250770
|
lø28-11 2020
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
250767
|
lø28-11 2020
|
14:00
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
|
250766
|
sø29-11 2020
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250768
|
sø29-11 2020
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
Sådan afvikles de udsatte turneringskampe
Oprykning: De 8 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning: Nr. 11 og 12 i hver af de 4 puljer rykker ned sammen med de 2 dårligste nr. 10 på tværs af de 4 puljer.