Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20. aug 2020
19:00
SIF Oldboys/Girls (rk 2) (3)
Lundtofte Boldklub (rk 2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
19:00
Greve Fodbold (rk 2) (2)
Hundige BK (rk 1) (3)
HHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
19:00
SIF Oldboys/Girls (rk 1) (2)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
19:00
Vallensbæk IF (rk m)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
19:00
SIF Oldboys/Girls (rk m) (1)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
19:00
IF Skjold Birkerød (rk 1)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
19:00
Albertslund BS 72 (rk 1)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
19:00
Fløng-Hedehusene (rk 1)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
19:00
Greve Fodbold (rk m) (1)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
19:00
Glostrup (rk m)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
19:00
B. 1973, Herlev (rk m)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
19:00
Lejerbo BK (rk 1)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
19:00
Hundige BK (rk m) (1)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
19:00
Brøndby Strand IK (rk m)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
19:00
Albertslund IF (rk 1)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2020
19:00
Taastrup FC (rk 2)
2
Hundige BK (rk 1) (2)
5
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
18:30
Albertslund IF (rk 1)
4
Lejerbo BK (rk 1)
2
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
18:30
Brøndby Strand IK (rk m)
2
B. 1973, Herlev (rk m)
5
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
18:30
Fløng-Hedehusene (rk 1)
Glostrup (rk m)
HHT
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
18:30
Hundige BK (rk 1) (2)
2
Vallensbæk IF (rk m)
1
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
18:30
IF Skjold Birkerød (rk 1)
Greve Fodbold (rk m) (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
18:30
SIF Oldboys/Girls (rk 1) (2)
5
Albertslund BS 72 (rk 1)
1
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
18:30
SIF Oldboys/Girls (rk m) (1)
0
Hundige BK (rk m) (1)
3
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
18:30
Lundtofte Boldklub (rk 2)
2
Hundige BK (rk 1) (3)
3
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2020
18:00
Albertslund IF (rk 1)
1
IF Skjold Birkerød (rk 1)
4
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2020
18:00
Hundige BK (rk 1) (2)
1
Hundige BK (rk m) (1)
2
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2020
18:00
Hundige BK (rk 1) (3)
6
SIF Oldboys/Girls (rk 1) (2)
3
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2020
20:30
B. 1973, Herlev (rk m)
6
Glostrup (rk m)
1
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2021
19:00
Hundige BK (rk m) (1)
4
Hundige BK (rk 1) (3)
5
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2021
19:00
IF Skjold Birkerød (rk 1)
1
B. 1973, Herlev (rk m)
12
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2021
16:15
B. 1973, Herlev (rk m)
12
Hundige BK (rk 1) (3)
3
|
OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
2. runde spilles i uge 36-37 - Se live lodtrækning fredag den 21/8 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
3. runde spilles i uge 38-39 - Se live lodtrækning fredag den 4/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17
FINALEN: Finale 9. maj 2021 Lodtrækning om hvilket hold som spiller hjemme.
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk