MENU

Herre Senior 3 7M Efterår, P5 (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
765425 fr
28-08 2020
Kl. 18:00
Amager FF 2 FA 2000 4 John Tranums Alle
2 - 2
765424 fr
28-08 2020
Kl. 20:15
FB 12 Østerbro IF 5 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 5
765421
29-08 2020
Kl. 13:15
Skjold 4 FB 6 Fælledparken
1 - 7
765422
29-08 2020
Kl. 13:45
HB 8 B 1903 3 Fælledparken
5 - 0
765423
30-08 2020
Kl. 12:00
FC Babylon Prespa Kunst, Mimersparken
HUMH
765426 on
02-09 2020
Kl. 19:30
Østerbro IF 5 Prespa Ryparken
4 - 1
765430 fr
04-09 2020
Kl. 18:00
Amager FF 2 Skjold 4 John Tranums Alle
4 - 5
765429 fr
04-09 2020
Kl. 19:45
FB 12 HB 8 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
765427
05-09 2020
Kl. 11:30
FC Babylon FB 6 Kunst, Mimersparken
1 - 4
765428
06-09 2020
Kl. 14:00
FA 2000 4 B 1903 3 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 8
765435 ma
07-09 2020
Kl. 19:30
FB 6 FA 2000 4 Kunst, Jens Jessens Vej
8 - 3
765433 on
09-09 2020
Kl. 19:30
Østerbro IF 5 Amager FF 2 Ryparken
5 - 1
765431
to
10-09 2020
Kl. 20:30
Skjold 4 HB 8 Kunst, Lundehusparken
0 - 0
765432
13-09 2020
Kl. 15:15
Prespa FB 12 Kunst, Ryparken
10 - 6
765434
13-09 2020
Kl. 15:30
B 1903 3 FC Babylon B1903
5 - 3
765437 on
16-09 2020
Kl. 19:30
Østerbro IF 5 FC Babylon Ryparken
3 - 0
765440 to
17-09 2020
Kl. 20:45
FB 6 Amager FF 2 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

765438
19-09 2020
Kl. 14:00
FA 2000 4 FB 12 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
765436
20-09 2020
Kl. 14:00
Prespa HB 8 Kunst, Ryparken
3 - 5
765439
20-09 2020
Kl. 15:30
B 1903 3 Skjold 4 B1903
3 - 1
765445 fr
25-09 2020
Kl. 18:30
FB 12 Amager FF 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 5
765443
26-09 2020
Kl. 10:00
FC Babylon FA 2000 4 Kunst, Ryparken
4 - 2
765441
26-09 2020
Kl. 12:45
Skjold 4 Prespa Kunst, Lundehusparken
3 - 3
765442
27-09 2020
Kl. 11:15
HB 8 Østerbro IF 5 Fælledparken
3 - 0
765444
27-09 2020
Kl. 16:00
B 1903 3 FB 6 B1903
2 - 5
765446 ti
29-09 2020
Kl. 19:15
Skjold 4 FA 2000 4 Kunst, Lundehusparken
4 - 1
765449 on
30-09 2020
Kl. 19:30
Østerbro IF 5 B 1903 3 Ryparken
3 - 2
765450 fr
02-10 2020
Kl. 18:30
FB 6 Prespa Kunst, Jens Jessens Vej
11 - 2
765448
03-10 2020
Kl. 15:15
FC Babylon FB 12 Kunst, Ryparken
6 - 3
765455 ma
05-10 2020
Kl. 19:30
FB 6 Østerbro IF 5 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 3
765451
10-10 2020
Kl. 12:45
Skjold 4 FB 12 Kunst, Lundehusparken
1 - 1
765453
10-10 2020
Kl. 15:00
HB 8 FC Babylon Fælledparken
5 - 3
765452
11-10 2020
Kl. 15:15
Prespa FA 2000 4 Kunst, Ryparken
8 - 6
765454
11-10 2020
Kl. 16:00
B 1903 3 Amager FF 2 B1903
10 - 1
765459 fr
16-10 2020
Kl. 19:00
FB 12 B 1903 3 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 5
765460 fr
16-10 2020
Kl. 20:00
Amager FF 2 Prespa Kunst, John Tranums Alle
HHT

Hjemmehold taberdømt

765456
17-10 2020
Kl. 15:00
HB 8 FB 6 Fælledparken
0 - 1
765458
18-10 2020
Kl. 10:30
FA 2000 4 Østerbro IF 5 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 4
765457
18-10 2020
Kl. 14:00
FC Babylon Skjold 4 Kunst, Mimersparken
2 - 1
765447
ma
19-10 2020
Kl. 19:30
HB 8 Amager FF 2 Kunst, Ryparken
1 - 4
765462 on
21-10 2020
Kl. 19:30
Østerbro IF 5 Skjold 4 Ryparken
4 - 0
765464 fr
23-10 2020
Kl. 18:30
FB 6 FB 12 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 1
765465 fr
23-10 2020
Kl. 20:00
Amager FF 2 FC Babylon Kunst, John Tranums Alle
1 - 6
765461
24-10 2020
Kl. 14:00
Prespa B 1903 3 Kunst, Ryparken
4 - 9
765463
24-10 2020
Kl. 16:00
FA 2000 4 HB 8 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
SLUTSTILLINGER FOR HALVÅRSTURNERINGER EFTERÅR 2020

Sådan afvikles de udsatte turneringskampe


Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 6 puljer rykker op
Nedrykning: Nr. 8, 9 og 10 i hver af de 6 puljer
 

Log ind