Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Resultat | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24. sep 2019
18:30
Hvalsø/Lejre (1)
6
Herstedøster IC (1)
1
|
||||||||||
25. sep 2019
19:15
Jægersborg BK (M)
3
FB (M)
1
|
||||||||||
30. sep 2019
18:30
Humlebæk BK (3)
3
IF Skjold Birkerød (2)
2
|
||||||||||
01. okt 2019
19:00
MB (2)
2
B. 73, Slagelse (Øst 2)
8
|
||||||||||
07. okt 2019
19:00
Virum-Sorgenfri BK (1)
7
Frem (M)
6
|
||||||||||
27. okt 2019
14:30
Rosenhøj BK (1)
4
Virum-Sorgenfri BK (1)
2
|
||||||||||
29. okt 2019
18:30
Ølstykke FC (1)
0
Brøndbyernes IF (Øst 1)
4
|
||||||||||
29. okt 2019
19:00
IS Skævinge (1)
7
Vallensbæk IF (Øst 2)
8
|
||||||||||
30. okt 2019
19:00
AIK 65 Strøby Fodbold (Øst 2)
0
A27 (Øst 1)
3
|
||||||||||
30. okt 2019
19:00
Hvalsø/Lejre (1)
8
BK Skjold (M)
6
|
||||||||||
30. okt 2019
19:00
Hillerød Fodbold (Øst 2)
2
B. 73, Slagelse (Øst 2)
0
|
||||||||||
01. nov 2019
18:00
Humlebæk BK (3)
0
Lyngby BK (Øst 1)
9
|
||||||||||
06. nov 2019
18:30
Jægersborg BK (M)
0
Brøndby Strand IK (Øst 2)
1
|
||||||||||
18. mar 2020
19:00
Hillerød Fodbold (Øst 2)
Brøndbyernes IF (Øst 1)
UHT
|
||||||||||
17. jun 2020
18:00
Vallensbæk IF (Øst 2)
2
A27 (Øst 1)
6
|
||||||||||
17. jun 2020
18:30
Hvalsø/Lejre (1)
5
Brøndby Strand IK (Øst 2)
4
|
||||||||||
19. jun 2020
18:30
Rosenhøj BK (1)
1
Lyngby BK (Øst 1)
4
|
||||||||||
29. jun 2020
18:00
A27 (Øst 1)
6
Hvalsø/Lejre (1)
2
|
||||||||||
26. aug 2020
18:30
Lyngby BK (Øst 1)
3
Hillerød Fodbold (Øst 2)
2
|
||||||||||
15. sep 2020
18:00
A27 (Øst 1)
2
Lyngby BK (Øst 1)
1
|
Læs mere her om spilleberettigelse i ungdomspokalen 19/20
Praktisk information om fodboldens Corona-regler
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 19. august – 22. august (uge 34)
2. runde – 16. – 19. september (uge 38)
3. runde – 28. oktober - 31. oktober (uge 44)
4. runde – 22. - 28. juni (uge 25) (1/4 finaler)
5. runde – 24. - 27. august (uge 35) (semifinaler)
Finale – 15. september, kl. 1800, Tingbjerg IP, Opvisning
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion