|
196545
|
fr05-04 2019
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
196549
|
sø07-04 2019
|
10:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
196546
|
sø07-04 2019
|
13:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
196548
|
sø07-04 2019
|
13:30
|
|
|
Mimersparken
|
|
|
|
196547
|
sø07-04 2019
|
15:15
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
196553
|
fr12-04 2019
|
19:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
196552
|
sø14-04 2019
|
13:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
196554
|
sø14-04 2019
|
13:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
196551
|
ti23-04 2019
|
18:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
196556
|
lø27-04 2019
|
11:15
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
196559
|
sø28-04 2019
|
10:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
196555
|
sø28-04 2019
|
11:45
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
196557
|
sø28-04 2019
|
13:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
196558
|
sø28-04 2019
|
13:30
|
|
|
Mimersparken
|
|
|
|
196550
|
to02-05 2019
|
19:30
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
196560
|
fr10-05 2019
|
18:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
197494
|
fr10-05 2019
|
19:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
196561
|
sø12-05 2019
|
11:45
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
196562
|
sø12-05 2019
|
13:30
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
197495
|
sø12-05 2019
|
13:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
197496
|
lø18-05 2019
|
11:15
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
197497
|
lø18-05 2019
|
15:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
197500
|
sø19-05 2019
|
10:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
197498
|
sø19-05 2019
|
13:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
197499
|
sø19-05 2019
|
13:30
|
|
|
Mimersparken
|
|
|
|
197502
|
sø26-05 2019
|
11:45
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
197503
|
sø26-05 2019
|
11:45
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
197501
|
sø26-05 2019
|
13:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
197505
|
sø26-05 2019
|
16:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
197504
|
ti28-05 2019
|
19:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
197506
|
lø01-06 2019
|
13:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
197510
|
sø02-06 2019
|
10:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
197507
|
sø02-06 2019
|
13:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
197508
|
sø02-06 2019
|
13:30
|
|
|
Fælledparken
|
HHT
|
|
|
197509
|
sø02-06 2019
|
13:30
|
|
|
Mimersparken
|
|
|
|
197514
|
ma10-06 2019
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
197512
|
on12-06 2019
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
197513
|
on12-06 2019
|
19:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
197515
|
on12-06 2019
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
197516
|
fr21-06 2019
|
18:30
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
197517
|
fr21-06 2019
|
18:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
197518
|
fr21-06 2019
|
18:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
197519
|
fr21-06 2019
|
18:30
|
|
|
Mimersparken
|
|
|
|
197520
|
fr21-06 2019
|
18:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
197511
|
ma24-06 2019
|
19:00
|
|
|
Fælledparken
|
UHT
|
|
De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 - 22 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Copenhagen Celtic i pulje 19 er ikke oprykningsberettiget. Dette hold vil derfor ikke komme i betragtning og skal springes over, når man skal afgøre de øvrige holds placering i pulje 19 efter sæsonafslutning i foråret.
Nedrykning:
Ingen