MENU

Serie 5, P18/22 Forår, P19 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
196545
fr
05-04 2019
Kl. 18:00
Skjold 13 Jægersborg 3 Kunst, Ryparken
1 - 1
196549
07-04 2019
Kl. 10:00
FB 15 KFB 4 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 4
196546
07-04 2019
Kl. 13:30
Copenhagen Celtic Skjold 11 Valby IP, Gl. Afdeling
2 - 2
196548
07-04 2019
Kl. 13:30
Nørrebro United 2 B 1950 2 Kunst, Mimersparken
6 - 0
196547
07-04 2019
Kl. 15:15
Vanløse 7 FC Udfordringen 3 Kunst, Vanløse I P
4 - 3
196553
fr
12-04 2019
Kl. 19:45
FC Udfordringen 3 Copenhagen Celtic Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
196552
14-04 2019
Kl. 13:30
Skjold 11 Skjold 13 Kunst, Fælledparken
0 - 7
196554
14-04 2019
Kl. 13:30
KFB 4 Vanløse 7 Kløvermarken
6 - 2
196551 ti
23-04 2019
Kl. 18:00
Jægersborg 3 Nørrebro United 2 Jægersborg
2 - 0
196556
27-04 2019
Kl. 11:15
Skjold 13 FC Udfordringen 3 Fælledparken
3 - 1
196559
28-04 2019
Kl. 10:00
FB 15 Vanløse 7 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 6
196555
28-04 2019
Kl. 11:45
B 1950 2 Jægersborg 3 Kunst, Ryparken
0 - 5
196557
28-04 2019
Kl. 13:30
Copenhagen Celtic KFB 4 Valby IP, tribunen
2 - 0
196558
28-04 2019
Kl. 13:30
Nørrebro United 2 Skjold 11 Kunst, Mimersparken
6 - 3
196550 to
02-05 2019
Kl. 19:30
B 1950 2 FB 15 Kunst, Ryparken
0 - 0
196560
fr
10-05 2019
Kl. 18:30
Jægersborg 3 FB 15 Gentofte Sportspark Opv. kunst
2 - 0
197494 fr
10-05 2019
Kl. 19:45
FC Udfordringen 3 Nørrebro United 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 3
196561
12-05 2019
Kl. 11:45
Skjold 11 B 1950 2 Fælledparken
7 - 1
196562
12-05 2019
Kl. 13:30
Vanløse 7 Copenhagen Celtic Vanløse I P
5 - 3
197495
12-05 2019
Kl. 13:30
KFB 4 Skjold 13 Kløvermarken
2 - 4
197496
18-05 2019
Kl. 11:15
B 1950 2 FC Udfordringen 3 Kunst, Ryparken
3 - 2
197497
18-05 2019
Kl. 15:00
Skjold 13 Vanløse 7 Fælledparken
5 - 2
197500
19-05 2019
Kl. 10:00
FB 15 Copenhagen Celtic Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
197498
19-05 2019
Kl. 13:30
Jægersborg 3 Skjold 11 Gentofte Sportspark Opv. kunst
2 - 2
197499
19-05 2019
Kl. 13:30
Nørrebro United 2 KFB 4 Kunst, Mimersparken
3 - 3
197502
26-05 2019
Kl. 11:45
Skjold 11 FB 15 Fælledparken
1 - 1
197503
26-05 2019
Kl. 11:45
Vanløse 7 Nørrebro United 2 Vanløse I P
5 - 1
197501
26-05 2019
Kl. 13:30
Copenhagen Celtic Skjold 13 Valby IP, Gl. Afdeling
0 - 5
197505
26-05 2019
Kl. 16:00
KFB 4 B 1950 2 Kunstbane 2, Kløvermarken
7 - 0
197504
ti
28-05 2019
Kl. 19:00
Jægersborg 3 FC Udfordringen 3 Jægersborg
2 - 1
197506
01-06 2019
Kl. 13:00
B 1950 2 Vanløse 7 Kunst, Ryparken
4 - 6
197510
02-06 2019
Kl. 10:00
FB 15 Skjold 13 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 3
197507
02-06 2019
Kl. 13:30
Jægersborg 3 KFB 4 Gentofte Sportspark - kunst 1
2 - 2
197508
02-06 2019
Kl. 13:30
Skjold 11 FC Udfordringen 3 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

197509
02-06 2019
Kl. 13:30
Nørrebro United 2 Copenhagen Celtic Kunst, Mimersparken
2 - 2
197514
ma
10-06 2019
Kl. 19:30
FB 15 FC Udfordringen 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
197512
on
12-06 2019
Kl. 19:00
Copenhagen Celtic B 1950 2 Valby IP, Gl. Afdeling
1 - 2
197513
on
12-06 2019
Kl. 19:00
Vanløse 7 Jægersborg 3 Vanløse I P
2 - 2
197515 on
12-06 2019
Kl. 19:00
KFB 4 Skjold 11 Kløvermarken
4 - 2
197516 fr
21-06 2019
Kl. 18:30
B 1950 2 Skjold 13 Kunst, Ryparken
3 - 8
197517 fr
21-06 2019
Kl. 18:30
Jægersborg 3 Copenhagen Celtic Jægersborg
3 - 1
197518 fr
21-06 2019
Kl. 18:30
Skjold 11 Vanløse 7 Fælledparken
2 - 4
197519 fr
21-06 2019
Kl. 18:30
Nørrebro United 2 FB 15 Kunst, Mimersparken
1 - 2
197520 fr
21-06 2019
Kl. 18:30
FC Udfordringen 3 KFB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 4
197511 ma
24-06 2019
Kl. 19:00
Skjold 13 Nørrebro United 2 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 - 22 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Copenhagen Celtic i pulje 19 er ikke oprykningsberettiget. Dette hold vil derfor ikke komme i betragtning og skal springes over, når man skal afgøre de øvrige holds placering i pulje 19 efter sæsonafslutning i foråret.

Nedrykning:
Ingen

Log ind