Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12. apr 2019
18:15
Dragør 3
2
B 1903 4
1
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2019
11:00
Jægersborg 2
2
VLI 4
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2019
11:15
Pioneren 2
0
Østerbro IF 8
11
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. apr 2019
18:30
Østerbro IF 8
0
ØKF 3
9
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2019
11:15
Fremad Valby 4
3
KFB 2
0
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2019
15:00
VLI 4
0
Dragør 3
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2019
11:45
B 1903 4
5
Pioneren 2
1
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2019
13:30
FB 10
2
Jægersborg 2
10
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2019
19:00
Dragør 3
FB 10
UHT
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2019
19:45
HB 5
3
Østerbro IF 8
0
|
|||||||||||||||||||
04. maj 2019
11:15
Pioneren 2
2
ØKF 3
4
|
|||||||||||||||||||
04. maj 2019
11:15
Jægersborg 2
2
Fremad Valby 4
1
|
|||||||||||||||||||
05. maj 2019
15:15
B 1903 4
3
VLI 4
1
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2019
19:00
KFB 2
1
FB 10
5
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2019
19:00
ØKF 3
7
HB 5
0
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2019
11:15
Fremad Valby 4
0
Dragør 3
5
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2019
10:00
FB 10
2
B 1903 4
6
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2019
15:15
Østerbro IF 8
1
KFB 2
1
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2019
18:45
VLI 4
Pioneren 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2019
18:00
HB 5
5
Fremad Valby 4
0
|
|||||||||||||||||||
18. maj 2019
11:15
Jægersborg 2
4
Østerbro IF 8
2
|
|||||||||||||||||||
18. maj 2019
15:00
VLI 4
FB 10
UHT
|
|||||||||||||||||||
19. maj 2019
11:45
KFB 2
2
ØKF 3
5
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2019
20:30
B 1903 4
5
Fremad Valby 4
1
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2019
18:30
Pioneren 2
3
HB 5
1
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2019
18:30
HB 5
4
KFB 2
2
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2019
18:30
Østerbro IF 8
1
Dragør 3
5
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2019
11:45
FB 10
3
Pioneren 2
0
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2019
13:30
ØKF 3
0
Jægersborg 2
0
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2019
19:30
Fremad Valby 4
2
VLI 4
2
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2019
19:00
Dragør 3
4
ØKF 3
2
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2019
11:15
Pioneren 2
5
KFB 2
4
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2019
11:15
Jægersborg 2
HB 5
UHT
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2019
15:15
FB 10
0
Fremad Valby 4
2
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2019
15:15
B 1903 4
3
Østerbro IF 8
0
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2019
18:30
ØKF 3
2
B 1903 4
1
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2019
18:30
HB 5
Dragør 3
HHT
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2019
18:30
Østerbro IF 8
1
VLI 4
4
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2019
11:15
Fremad Valby 4
4
Pioneren 2
1
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2019
19:00
Dragør 3
KFB 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2019
19:00
B 1903 4
8
HB 5
1
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2019
19:30
ØKF 3
4
FB 10
2
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2019
13:30
Pioneren 2
0
Jægersborg 2
6
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2019
15:15
FB 10
10
Østerbro IF 8
3
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2019
17:00
VLI 4
0
ØKF 3
2
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2019
19:00
HB 5
1
VLI 4
8
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2019
19:00
Jægersborg 2
0
Dragør 3
3
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2019
19:00
KFB 2
2
B 1903 4
4
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2019
19:00
Østerbro IF 8
2
Fremad Valby 4
1
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2019
11:15
Fremad Valby 4
1
ØKF 3
7
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2019
13:30
Dragør 3
Pioneren 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2019
13:30
B 1903 4
3
Jægersborg 2
3
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2019
13:30
KFB 2
3
VLI 4
0
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2019
13:30
FB 10
3
HB 5
6
|
|||||||||||||||||||
25. jun 2019
18:30
KFB 2
Jægersborg 2
UHT
|
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 13 til og med 16 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 13, 14, 15 og 16 samt dårligste nr. 10 rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1, pulje 3 efter foråret 2019.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter foråret 2019.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) dårligste placering
b) flest udeblivelser
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.