MENU

Herre-DS, Pulje 2 (2014) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
732830 fr
09-08 2013
Kl. 19:00
Taastrup FC Greve Tåstrup Idrætspark
2 - 2
732833
10-08 2013
Kl. 11:00
Slagelse Kolding B Slagelse Stadion Kunst
4 - 4
732835
10-08 2013
Kl. 12:00
Ringsted Marstal/Rise Ringsted Stadion
2 - 0
732832
10-08 2013
Kl. 15:00
KFUM BK, Roskilde Sydalliancen Lillevang Idrætscenter
4 - 1
732831
10-08 2013
Kl. 15:30
Frem Sakskøbing Otterup JP Air Tech Arena
1 - 1
732834
11-08 2013
Kl. 13:00
Næsby Kolding IF ALPI Arena Næsby
2 - 5
732829 ti
13-08 2013
Kl. 18:30
Krarup/Espe SG & I Aarup Krarup Stadion
4 - 1
732837
17-08 2013
Kl. 13:00
Kolding IF Ringsted Autocentralen Park (Kolding Stadion)
3 - 1
732841
17-08 2013
Kl. 13:00
Greve Frem Sakskøbing Greve Idræts Center
5 - 1
732838
17-08 2013
Kl. 14:00
Kolding B Næsby Mosevej Sportsplads
3 - 1
732840
17-08 2013
Kl. 14:00
Otterup KFUM BK, Roskilde Intersport Arena
1 - 3
732836
17-08 2013
Kl. 15:00
Aarup Taastrup FC Scankab Arena i Aarup
1 - 3
732839
17-08 2013
Kl. 15:30
Sydalliancen Slagelse Kosmos Arena
2 - 3
732842
18-08 2013
Kl. 15:00
Marstal/Rise Krarup/Espe SG & I Marstal Stadion
5 - 2
732846
24-08 2013
Kl. 12:00
Slagelse Otterup Slagelse Stadion Kunst
4 - 0
732848
24-08 2013
Kl. 12:00
Ringsted Kolding B Ringsted Stadion
1 - 1
732849
24-08 2013
Kl. 13:00
Kolding IF Marstal/Rise Autocentralen Park (Kolding Stadion)
5 - 2
732843
24-08 2013
Kl. 14:00
Taastrup FC Krarup/Espe SG & I Tåstrup Idrætspark
2 - 0
732845
24-08 2013
Kl. 15:00
KFUM BK, Roskilde Greve Lillevang Idrætscenter
1 - 1
732844
24-08 2013
Kl. 15:30
Frem Sakskøbing Aarup JP Air Tech Arena
1 - 5
732847
25-08 2013
Kl. 13:00
Næsby Sydalliancen ALPI Arena Næsby
3 - 0
732854 to
29-08 2013
Kl. 18:30
Otterup Næsby Intersport Arena
0 - 6
732855
31-08 2013
Kl. 13:00
Greve Slagelse Greve Idræts Center
2 - 1
732850
31-08 2013
Kl. 15:00
Aarup KFUM BK, Roskilde Scankab Arena i Aarup
1 - 1
732853
31-08 2013
Kl. 15:30
Sydalliancen Ringsted Kosmos Arena
2 - 1
732852
01-09 2013
Kl. 10:30
Kolding B Kolding IF Mosevej Sportsplads
0 - 1
732856
01-09 2013
Kl. 15:00
Marstal/Rise Taastrup FC Marstal Stadion
4 - 2
732851
01-09 2013
Kl. 15:00
Krarup/Espe SG & I Frem Sakskøbing Krarup Stadion
1 - 1
732861
07-09 2013
Kl. 12:00
Ringsted Otterup Ringsted Stadion
1 - 5
732862
07-09 2013
Kl. 13:00
Kolding IF Sydalliancen Autocentralen Park (Kolding Stadion)
7 - 0
732863
07-09 2013
Kl. 14:00
Kolding B Marstal/Rise Mosevej Sportsplads
0 - 0
732858
07-09 2013
Kl. 15:00
KFUM BK, Roskilde Krarup/Espe SG & I Lillevang Idrætscenter
2 - 2
732857
07-09 2013
Kl. 15:30
Frem Sakskøbing Taastrup FC JP Air Tech Arena
2 - 1
732860
08-09 2013
Kl. 13:00
Næsby Greve ALPI Arena Næsby
1 - 1
732859
08-09 2013
Kl. 14:00
Slagelse Aarup Slagelse Stadion Kunst
5 - 2
732869
14-09 2013
Kl. 13:00
Greve Ringsted Greve Idræts Center
0 - 1
732868
14-09 2013
Kl. 14:00
Otterup Kolding IF Intersport Arena
0 - 2
732865
14-09 2013
Kl. 14:00
Krarup/Espe SG & I Slagelse Krarup Stadion
1 - 0
732864
14-09 2013
Kl. 15:00
Aarup Næsby Scankab Arena i Aarup
0 - 2
732867
14-09 2013
Kl. 15:30
Sydalliancen Kolding B Errindlev stadion
3 - 5
732866
14-09 2013
Kl. 16:00
Taastrup FC KFUM BK, Roskilde Tåstrup Idrætspark
2 - 0
732870
15-09 2013
Kl. 15:00
Marstal/Rise Frem Sakskøbing Marstal Stadion
2 - 0
732872
21-09 2013
Kl. 12:00
Slagelse Taastrup FC Slagelse Stadion Kunst
0 - 1
732874
21-09 2013
Kl. 12:00
Ringsted Aarup Ringsted Stadion
3 - 0
732875
21-09 2013
Kl. 13:00
Kolding IF Greve Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1 - 1
732876
21-09 2013
Kl. 14:00
Kolding B Otterup Mosevej Sportsplads
3 - 1
732877
21-09 2013
Kl. 14:00
Sydalliancen Marstal/Rise Kosmos Arena
2 - 4
732871
21-09 2013
Kl. 15:00
KFUM BK, Roskilde Frem Sakskøbing Lillevang Idrætscenter
3 - 1
732873
22-09 2013
Kl. 13:00
Næsby Krarup/Espe SG & I ALPI Arena Næsby
4 - 1
732882
28-09 2013
Kl. 14:00
Otterup Sydalliancen Intersport Arena
2 - 1
732879
28-09 2013
Kl. 14:00
Krarup/Espe SG & I Ringsted Krarup Stadion
3 - 4
732880
28-09 2013
Kl. 14:00
Taastrup FC Næsby Tåstrup Idrætspark
2 - 3
732878
28-09 2013
Kl. 15:00
Aarup Kolding IF Scankab Arena i Aarup
2 - 4
732881
28-09 2013
Kl. 15:30
Frem Sakskøbing Slagelse JP Air Tech Arena
2 - 1
732884
29-09 2013
Kl. 15:00
Marstal/Rise KFUM BK, Roskilde Marstal Stadion
2 - 2
732885
05-10 2013
Kl. 12:00
Slagelse KFUM BK, Roskilde Slagelse Stadion Kunst
0 - 0
732887
05-10 2013
Kl. 12:00
Ringsted Taastrup FC Ringsted Stadion
1 - 1
732888
05-10 2013
Kl. 13:00
Kolding IF Krarup/Espe SG & I Autocentralen Park (Kolding Stadion)
5 - 0
732891
05-10 2013
Kl. 14:00
Otterup Marstal/Rise Intersport Arena
1 - 2
732889
05-10 2013
Kl. 15:30
Kolding B Aarup Mosevej Sportsplads
2 - 0
732890
05-10 2013
Kl. 15:30
Sydalliancen Greve Kosmos Arena
2 - 4
732886
06-10 2013
Kl. 13:00
Næsby Frem Sakskøbing ALPI Arena Næsby
4 - 2
732897
12-10 2013
Kl. 13:00
Greve Otterup Greve Idræts Center
3 - 2
732893
12-10 2013
Kl. 14:00
Krarup/Espe SG & I Kolding B Krarup Stadion
2 - 4
732894
12-10 2013
Kl. 14:00
Taastrup FC Kolding IF Tåstrup Idrætspark
4 - 1
732896
12-10 2013
Kl. 15:00
KFUM BK, Roskilde Næsby Lillevang Idrætscenter
1 - 1
732892
12-10 2013
Kl. 15:00
Aarup Sydalliancen Scankab Arena i Aarup
3 - 0
732895
12-10 2013
Kl. 15:30
Frem Sakskøbing Ringsted JP Air Tech Arena
1 - 3
732898
13-10 2013
Kl. 15:00
Marstal/Rise Slagelse Marstal Stadion
0 - 1
732900
19-10 2013
Kl. 12:00
Ringsted KFUM BK, Roskilde Ringsted Stadion
1 - 1
732901
19-10 2013
Kl. 13:00
Kolding IF Frem Sakskøbing Autocentralen Park (Kolding Stadion)
5 - 1
732905
19-10 2013
Kl. 13:00
Greve Marstal/Rise Greve Idræts Center
2 - 1
732904
19-10 2013
Kl. 14:00
Otterup Aarup Intersport Arena
4 - 0
732902
19-10 2013
Kl. 15:30
Kolding B Taastrup FC Mosevej Sportsplads
1 - 1
732903
19-10 2013
Kl. 15:30
Sydalliancen Krarup/Espe SG & I Errindlev stadion
1 - 1
732899
20-10 2013
Kl. 13:00
Næsby Slagelse ALPI Arena Næsby
1 - 3
732911
26-10 2013
Kl. 12:00
Slagelse Ringsted Slagelse Stadion Kunst
0 - 0
732907
26-10 2013
Kl. 14:00
Krarup/Espe SG & I Otterup Krarup Stadion
2 - 2
732908
26-10 2013
Kl. 14:00
Taastrup FC Sydalliancen Tåstrup Idrætspark
4 - 0
732906
26-10 2013
Kl. 15:00
Aarup Greve Scankab Arena i Aarup
1 - 2
732910
26-10 2013
Kl. 15:00
KFUM BK, Roskilde Kolding IF Lillevang Idrætscenter
2 - 3
732909
26-10 2013
Kl. 15:30
Frem Sakskøbing Kolding B JP Air Tech Arena
0 - 2
732912
27-10 2013
Kl. 13:00
Næsby Marstal/Rise ALPI Arena Næsby
2 - 1
732913
02-11 2013
Kl. 12:00
Ringsted Næsby Ringsted Stadion
2 - 0
732914
02-11 2013
Kl. 13:00
Kolding IF Slagelse Autocentralen Park (Kolding Stadion)
5 - 2
732918
02-11 2013
Kl. 13:00
Greve Krarup/Espe SG & I Greve Idræts Center
5 - 1
732915
02-11 2013
Kl. 14:00
Kolding B KFUM BK, Roskilde Mosevej Kunstgræsbane
2 - 4
732916
02-11 2013
Kl. 14:00
Sydalliancen Frem Sakskøbing Kosmos Arena
2 - 1
732917
02-11 2013
Kl. 14:00
Otterup Taastrup FC Intersport Arena
2 - 2
732919
03-11 2013
Kl. 15:00
Marstal/Rise Aarup Marstal Stadion
2 - 1
732883
09-11 2013
Kl. 13:00
Greve Kolding B Greve Idræts Center
3 - 1
732925
29-03 2014
Kl. 13:00
Kolding IF Næsby Autocentralen Park (Kolding Stadion)
3 - 0
732921
29-03 2014
Kl. 13:00
Greve Taastrup FC Greve Idræts Center
3 - 1
732922
29-03 2014
Kl. 14:00
Otterup Frem Sakskøbing Intersport Arena
1 - 2
732920
29-03 2014
Kl. 15:00
Aarup Krarup/Espe SG & I Scankab Arena i Aarup
4 - 3
732923
29-03 2014
Kl. 15:30
Sydalliancen KFUM BK, Roskilde Kosmos Arena
2 - 1
732924
30-03 2014
Kl. 13:00
Kolding B Slagelse Mosevej Sportsplads
2 - 0
732926
30-03 2014
Kl. 14:00
Marstal/Rise Ringsted Marstal Stadion
0 - 3
732928
05-04 2014
Kl. 12:00
Ringsted Kolding IF Ringsted Stadion
1 - 1
732930
05-04 2014
Kl. 13:00
Slagelse Sydalliancen Slagelse Stadion
0 - 2
732927
05-04 2014
Kl. 13:30
Taastrup FC Aarup Tåstrup Idrætspark
5 - 2
732933
05-04 2014
Kl. 13:45
Krarup/Espe SG & I Marstal/Rise Krarup Stadion
1 - 3
732931
05-04 2014
Kl. 15:00
KFUM BK, Roskilde Otterup Lillevang Idrætscenter
1 - 3
732932
05-04 2014
Kl. 15:30
Frem Sakskøbing Greve JP Air Tech Arena
4 - 0
732929
06-04 2014
Kl. 13:00
Næsby Kolding B ALPI Arena Næsby
0 - 2
732938 fr
11-04 2014
Kl. 18:00
Otterup Slagelse Intersport Arena
1 - 1
732939
12-04 2014
Kl. 13:00
Greve KFUM BK, Roskilde Greve Idræts Center
0 - 1
732934
12-04 2014
Kl. 14:00
Krarup/Espe SG & I Taastrup FC Krarup Stadion
1 - 2
732935
12-04 2014
Kl. 15:00
Aarup Frem Sakskøbing Scankab Arena i Aarup
4 - 0
732937
12-04 2014
Kl. 15:30
Sydalliancen Næsby Errindlev stadion
1 - 2
732936
13-04 2014
Kl. 15:00
Kolding B Ringsted Mosevej Sportsplads
3 - 1
732940
13-04 2014
Kl. 15:00
Marstal/Rise Kolding IF Marstal Stadion
1 - 4
732945 to
17-04 2014
Kl. 11:00
Næsby Otterup ALPI Arena Næsby
1 - 2
732946 to
17-04 2014
Kl. 15:00
Slagelse Greve Slagelse Stadion Kunst
1 - 1
732947 to
17-04 2014
Kl. 15:00
Taastrup FC Marstal/Rise Tåstrup Idrætspark
0 - 2
732941
to
17-04 2014
Kl. 15:00
KFUM BK, Roskilde Aarup Lillevang Idrætscenter
0 - 2
732942 to
17-04 2014
Kl. 15:00
Frem Sakskøbing Krarup/Espe SG & I JP Air Tech Arena
2 - 0
732943 to
17-04 2014
Kl. 15:00
Kolding IF Kolding B Autocentralen Park (Kolding Stadion)
3 - 0
732944 to
17-04 2014
Kl. 15:00
Ringsted Sydalliancen Ringsted Stadion
1 - 0
732948 ma
21-04 2014
Kl. 15:00
Taastrup FC Frem Sakskøbing Tåstrup Idrætspark
3 - 2
732949 ma
21-04 2014
Kl. 15:00
Krarup/Espe SG & I KFUM BK, Roskilde Krarup Stadion
1 - 3
732950 ma
21-04 2014
Kl. 15:00
Aarup Slagelse Scankab Arena i Aarup
1 - 1
732951 ma
21-04 2014
Kl. 15:00
Greve Næsby Greve Idræts Center
5 - 0
732952 ma
21-04 2014
Kl. 15:00
Otterup Ringsted Intersport Arena
2 - 2
732953 ma
21-04 2014
Kl. 15:00
Sydalliancen Kolding IF Kosmos Arena
0 - 0
732954 ma
21-04 2014
Kl. 15:00
Marstal/Rise Kolding B Marstal Stadion
1 - 0
732956 to
24-04 2014
Kl. 18:30
Slagelse Krarup/Espe SG & I Slagelse Stadion Kunst
2 - 2
732960
26-04 2014
Kl. 12:00
Ringsted Greve Ringsted Stadion
3 - 1
732959
26-04 2014
Kl. 13:00
Kolding IF Otterup Autocentralen Park (Kolding Stadion)
3 - 0
732957
26-04 2014
Kl. 15:00
KFUM BK, Roskilde Taastrup FC Lillevang Idrætscenter
4 - 3
732961
26-04 2014
Kl. 15:30
Frem Sakskøbing Marstal/Rise JP Air Tech Arena
1 - 2
732955
27-04 2014
Kl. 13:00
Næsby Aarup ALPI Arena Næsby
2 - 0
732958
27-04 2014
Kl. 14:00
Kolding B Sydalliancen Mosevej Sportsplads
4 - 2
732963
03-05 2014
Kl. 14:00
Taastrup FC Slagelse Tåstrup Idrætspark
4 - 2
732964
03-05 2014
Kl. 14:00
Krarup/Espe SG & I Næsby Krarup Stadion
0 - 1
732967
03-05 2014
Kl. 14:00
Otterup Kolding B Intersport Arena
0 - 2
732962
03-05 2014
Kl. 15:30
Frem Sakskøbing KFUM BK, Roskilde JP Air Tech Arena
2 - 4
732966
04-05 2014
Kl. 13:00
Greve Kolding IF Greve Idræts Center
0 - 2
732968
04-05 2014
Kl. 15:00
Marstal/Rise Sydalliancen Marstal Stadion
1 - 0
732965
04-05 2014
Kl. 15:00
Aarup Ringsted Scankab Arena i Aarup
4 - 4
732970
10-05 2014
Kl. 12:00
Ringsted Krarup/Espe SG & I Ringsted Stadion
2 - 2
732969
10-05 2014
Kl. 13:00
Kolding IF Aarup Autocentralen Park (Kolding Stadion)
5 - 1
732972
10-05 2014
Kl. 13:00
Slagelse Frem Sakskøbing Slagelse Stadion Kunst
4 - 2
732971
10-05 2014
Kl. 14:00
Næsby Taastrup FC ALPI Arena Næsby
1 - 3
732975
10-05 2014
Kl. 15:00
KFUM BK, Roskilde Marstal/Rise Lillevang Idrætscenter
5 - 0
732973
10-05 2014
Kl. 15:30
Sydalliancen Otterup Kosmos Arena
0 - 2
732974
11-05 2014
Kl. 13:00
Kolding B Greve Mosevej Sportsplads
1 - 1
732981
17-05 2014
Kl. 13:00
Greve Sydalliancen Greve Idræts Center
7 - 0
732978
17-05 2014
Kl. 14:00
Taastrup FC Ringsted Tåstrup Idrætspark
1 - 1
732979
17-05 2014
Kl. 14:00
Krarup/Espe SG & I Kolding IF Krarup Stadion
0 - 7
732977
17-05 2014
Kl. 15:30
Frem Sakskøbing Næsby JP Air Tech Arena
4 - 2
732976
18-05 2014
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde Slagelse Lillevang Idrætscenter
1 - 0
732980
18-05 2014
Kl. 15:00
Aarup Kolding B Scankab Arena i Aarup
2 - 5
732982
18-05 2014
Kl. 15:00
Marstal/Rise Otterup Marstal Stadion
1 - 0
732986
24-05 2014
Kl. 12:00
Ringsted Frem Sakskøbing Ringsted Stadion
4 - 0
732989
24-05 2014
Kl. 13:00
Slagelse Marstal/Rise Slagelse Stadion
2 - 0
732985
24-05 2014
Kl. 13:00
Kolding IF Taastrup FC Autocentralen Park (Kolding Stadion)
5 - 1
732988
24-05 2014
Kl. 14:00
Otterup Greve Intersport Arena
2 - 2
732983
24-05 2014
Kl. 15:30
Sydalliancen Aarup Kosmos Arena
4 - 2
732984
25-05 2014
Kl. 11:00
Kolding B Krarup/Espe SG & I Mosevej Sportsplads
5 - 2
732987
25-05 2014
Kl. 13:00
Næsby KFUM BK, Roskilde ALPI Arena Næsby
2 - 3
732990
31-05 2014
Kl. 12:00
Slagelse Næsby Slagelse Stadion Kunst
1 - 3
732993
31-05 2014
Kl. 14:00
Taastrup FC Kolding B Tåstrup Idrætspark
5 - 0
732995
31-05 2014
Kl. 15:00
Aarup Otterup Scankab Arena i Aarup
2 - 2
732991
31-05 2014
Kl. 15:00
KFUM BK, Roskilde Ringsted Lillevang Idrætscenter
2 - 1
732992
31-05 2014
Kl. 15:30
Frem Sakskøbing Kolding IF JP Air Tech Arena
1 - 7
732994
01-06 2014
Kl. 15:00
Krarup/Espe SG & I Sydalliancen Krarup Stadion
5 - 3
732996
01-06 2014
Kl. 15:00
Marstal/Rise Greve Marstal Stadion
2 - 3
733002
07-06 2014
Kl. 12:00
Ringsted Slagelse Ringsted Stadion
1 - 1
733000
07-06 2014
Kl. 13:00
Kolding B Frem Sakskøbing Mosevej Sportsplads
4 - 1
733001
07-06 2014
Kl. 13:00
Kolding IF KFUM BK, Roskilde Autocentralen Park (Kolding Stadion)
3 - 5
732997
07-06 2014
Kl. 13:00
Greve Aarup Greve Idræts Center
4 - 1
732998
07-06 2014
Kl. 14:00
Otterup Krarup/Espe SG & I Intersport Arena
1 - 0
732999
07-06 2014
Kl. 15:30
Sydalliancen Taastrup FC Errindlev stadion
3 - 2
733003
08-06 2014
Kl. 15:00
Marstal/Rise Næsby Marstal Stadion
2 - 1
733005
14-06 2014
Kl. 12:00
Slagelse Kolding IF Slagelse Stadion Kunst
1 - 5
733006
14-06 2014
Kl. 15:00
KFUM BK, Roskilde Kolding B Lillevang Idrætscenter
0 - 2
733007
14-06 2014
Kl. 15:00
Frem Sakskøbing Sydalliancen JP Air Tech Arena
2 - 1
733008
14-06 2014
Kl. 15:00
Taastrup FC Otterup Tåstrup Idrætspark
0 - 2
733009
14-06 2014
Kl. 15:00
Krarup/Espe SG & I Greve Krarup Stadion
0 - 5
733010
14-06 2014
Kl. 15:00
Aarup Marstal/Rise Scankab Arena i Aarup
1 - 3
733004
14-06 2014
Kl. 15:00
Næsby Ringsted ALPI Arena Næsby
2 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222

Log ind