MENU

Serie 1, P2 13/14 (2014) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
706962
17-08 2013
Kl. 13:00
Bk. Hekla Sundby Bk. Hekla Park
0 - 4
706963
17-08 2013
Kl. 15:00
IF Føroyar BK Fix Kløvermarken
1 - 1
706959
17-08 2013
Kl. 15:00
Bk. Hellas Bk. Rødovre Engdraget
4 - 2
706960
18-08 2013
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Husum Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
706958
18-08 2013
Kl. 11:45
KFB Østerbro IF Kløvermarken
1 - 4
706956
18-08 2013
Kl. 13:30
Tårnby FF CSC Vestamager Idrætsanlæg
2 - 3
706969 ti
20-08 2013
Kl. 18:00
Østerbro IF Bk. Hellas Kunst, Fælledparken
0 - 1
706965 on
21-08 2013
Kl. 19:00
Sundby Bk. IF Føroyar Sundby/Kløvermarken
0 - 2
706966 on
21-08 2013
Kl. 19:30
VLI Bk. Hekla Jens Jessens Vej
0 - 4
706964 to
22-08 2013
Kl. 19:00
CSC KFB Kløvermarken
2 - 2
706970 to
22-08 2013
Kl. 19:00
BK Fix Tårnby FF Gadelandet
2 - 4
706968 to
22-08 2013
Kl. 19:00
Bk. Rødovre Vigerslev Bk. Rødovre Stadion. Opvisn.
2 - 2
706972
24-08 2013
Kl. 15:00
Bk. Hellas CSC Engdraget
2 - 2
706976
24-08 2013
Kl. 15:00
IF Føroyar VLI Kløvermarken
1 - 2
706977
24-08 2013
Kl. 15:00
Sundby Bk. BK Fix Sundby/Kløvermarken
3 - 1
706973
25-08 2013
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
706971
25-08 2013
Kl. 11:45
KFB Tårnby FF Kløvermarken
0 - 1
706974
25-08 2013
Kl. 13:30
Nørrebro United Bk. Rødovre Kunst, Mimersparken
1 - 2
706980 fr
30-08 2013
Kl. 18:00
VLI Sundby Bk. Jens Jessens Vej
0 - 2
706981 fr
30-08 2013
Kl. 18:15
Husum Bk. IF Føroyar Husumparken
3 - 1
706983
31-08 2013
Kl. 13:00
Østerbro IF Nørrebro United Kunst, Fælledparken
1 - 2
706984
31-08 2013
Kl. 13:00
BK Fix KFB Gadelandet
1 - 1
706978
31-08 2013
Kl. 13:00
CSC Vigerslev Bk. Kløvermarken
4 - 0
706979
31-08 2013
Kl. 13:00
Tårnby FF Bk. Hellas Vestamager Idrætsanlæg
0 - 6
706982
31-08 2013
Kl. 15:00
Bk. Rødovre Bk. Hekla Rødovre Stadion. Opvisn.
2 - 1
706985 ti
03-09 2013
Kl. 18:00
Bk. Hellas KFB Engdraget
3 - 0
706989 ti
03-09 2013
Kl. 18:15
IF Føroyar Bk. Rødovre Kløvermarken
1 - 2
706990 on
04-09 2013
Kl. 18:00
Sundby Bk. Husum Bk. Sundby/Kløvermarken
2 - 0
706991 on
04-09 2013
Kl. 18:00
VLI BK Fix Jens Jessens Vej
1 - 0
706988 on
04-09 2013
Kl. 18:00
Bk. Hekla Østerbro IF Hekla Park
2 - 0
706987 to
05-09 2013
Kl. 19:30
Nørrebro United CSC Kunst, Ryparken
0 - 0
706986 to
05-09 2013
Kl. 20:45
Vigerslev Bk. Tårnby FF Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
706961
08-09 2013
Kl. 13:30
Nørrebro United VLI Kunst, Mimersparken
0 - 1
706995 fr
13-09 2013
Kl. 18:00
Husum Bk. VLI Husumparken
1 - 0
706997
14-09 2013
Kl. 13:00
Østerbro IF IF Føroyar Kunst, Fælledparken
1 - 3
706998
14-09 2013
Kl. 13:00
BK Fix Bk. Hellas Gadelandet
1 - 3
706993
14-09 2013
Kl. 13:00
Tårnby FF Nørrebro United Vestamager Idrætsanlæg
1 - 2
706996
14-09 2013
Kl. 15:00
Bk. Rødovre Sundby Bk. Rødovre Stadion. Opvisn.
3 - 1
706994
15-09 2013
Kl. 11:45
KFB Vigerslev Bk. Kløvermarken
0 - 1
706992
15-09 2013
Kl. 13:30
CSC Bk. Hekla Kløvermarken
1 - 0
707005 fr
20-09 2013
Kl. 17:45
Husum Bk. BK Fix Husumparken
1 - 2
707004 fr
20-09 2013
Kl. 20:00
VLI Bk. Rødovre Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
707001
21-09 2013
Kl. 13:00
Bk. Hekla Tårnby FF Hekla Park
1 - 4
707002
21-09 2013
Kl. 15:00
IF Føroyar CSC Kløvermarken
1 - 1
707003
21-09 2013
Kl. 15:00
Sundby Bk. Østerbro IF Sundby/Kløvermarken
0 - 1
706999
22-09 2013
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Bk. Hellas Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
707000
22-09 2013
Kl. 13:30
Nørrebro United KFB Kunst, Mimersparken
2 - 2
707007
28-09 2013
Kl. 13:00
Tårnby FF IF Føroyar Vestamager Idrætsanlæg
3 - 2
707011
28-09 2013
Kl. 13:00
Østerbro IF VLI Kunst, Fælledparken
1 - 3
707012
28-09 2013
Kl. 13:00
BK Fix Vigerslev Bk. Gadelandet
2 - 2
707009
28-09 2013
Kl. 15:00
Bk. Hellas Nørrebro United Engdraget
5 - 0
707010
28-09 2013
Kl. 15:00
Bk. Rødovre Husum Bk. Rødovre Stadion. Opvisn.
1 - 5
707006
28-09 2013
Kl. 15:00
CSC Sundby Bk. Kløvermarken
3 - 2
707017 on
02-10 2013
Kl. 20:30
VLI CSC Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
707018 fr
04-10 2013
Kl. 17:00
Husum Bk. Østerbro IF Husumparken
3 - 3
707014
05-10 2013
Kl. 13:00
Bk. Hekla Bk. Hellas Hekla Park
3 - 2
707015
05-10 2013
Kl. 15:00
IF Føroyar KFB Kløvermarken
5 - 1
707016
05-10 2013
Kl. 15:00
Sundby Bk. Tårnby FF Sundby/Kløvermarken
2 - 1
707019
05-10 2013
Kl. 15:00
Bk. Rødovre BK Fix Rødovre Stadion. Opvisn.
3 - 1
707013
06-10 2013
Kl. 13:30
Nørrebro United Vigerslev Bk. Kunst, Mimersparken
4 - 0
707025
12-10 2013
Kl. 11:15
Østerbro IF Bk. Rødovre Kunst, Ryparken
2 - 0
707026
12-10 2013
Kl. 13:00
BK Fix Nørrebro United Gadelandet
2 - 4
707021
12-10 2013
Kl. 13:00
Tårnby FF VLI Vestamager Idrætsanlæg
3 - 2
707023
12-10 2013
Kl. 15:00
Bk. Hellas IF Føroyar Engdraget
0 - 5
707020
12-10 2013
Kl. 15:00
CSC Husum Bk. Kløvermarken
1 - 1
707024
13-10 2013
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Bk. Hekla Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
707022
13-10 2013
Kl. 11:45
KFB Sundby Bk. Kløvermarken
2 - 5
706975 on
16-10 2013
Kl. 19:30
Bk. Hekla Husum Bk. Kunstbane 1, Kløvermarken
1 - 3
707027
19-10 2013
Kl. 13:00
Bk. Hekla Nørrebro United Hekla Park
3 - 1
707033
19-10 2013
Kl. 13:00
Østerbro IF BK Fix Kunst, Fælledparken
2 - 0
707032
19-10 2013
Kl. 15:00
Bk. Rødovre CSC Rødovre Stadion. Opvisn.
2 - 2
707028
19-10 2013
Kl. 15:00
IF Føroyar Vigerslev Bk. Kløvermarken
2 - 2
707029
19-10 2013
Kl. 15:00
Sundby Bk. Bk. Hellas Sundby/Kløvermarken
3 - 1
707030
20-10 2013
Kl. 10:00
VLI KFB Jens Jessens Vej
0 - 1
707031
20-10 2013
Kl. 10:00
Husum Bk. Tårnby FF Husumparken
2 - 0
707008 ti
22-10 2013
Kl. 18:15
KFB Bk. Hekla Kunstbane 1, Kløvermarken
2 - 4
707040
26-10 2013
Kl. 13:00
Bk. Hekla BK Fix Hekla Park
3 - 3
707037 ti
29-10 2013
Kl. 18:00
Bk. Hellas VLI Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
707036 ti
29-10 2013
Kl. 18:30
KFB Husum Bk. Kunstbane 1, Kløvermarken
0 - 2
707035 on
30-10 2013
Kl. 18:15
Tårnby FF Bk. Rødovre Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
4 - 2
707039 to
31-10 2013
Kl. 19:30
Nørrebro United IF Føroyar Kunst, Ryparken
2 - 6
707038 to
31-10 2013
Kl. 20:00
Vigerslev Bk. Sundby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
706967
02-11 2013
Kl. 13:00
Husum Bk. Nørrebro United Husumparken
3 - 1
707041
02-11 2013
Kl. 14:00
IF Føroyar Bk. Hekla Kløvermarken
6 - 1
707034
02-11 2013
Kl. 15:00
CSC Østerbro IF Kløvermarken
3 - 1
707043 fr
08-11 2013
Kl. 18:00
VLI Vigerslev Bk. Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 4
707044 fr
08-11 2013
Kl. 18:15
Husum Bk. Bk. Hellas Kunst, Tingbjerg IP
1 - 0
707047
09-11 2013
Kl. 12:00
BK Fix CSC Gadelandet
1 - 4
707046
09-11 2013
Kl. 13:00
Østerbro IF Tårnby FF Kunst, Fælledparken
4 - 1
707045
09-11 2013
Kl. 14:00
Bk. Rødovre KFB Rødovre Stadion. Opvisn.
6 - 0
707042
09-11 2013
Kl. 14:00
Sundby Bk. Nørrebro United Sundby/Kløvermarken
2 - 1
707050 fr
04-04 2014
Kl. 18:15
VLI Nørrebro United Frederiksberg IP, kunst
0 - 1
707051 fr
04-04 2014
Kl. 18:15
Husum Bk. Vigerslev Bk. Husumparken
1 - 1
707053
05-04 2014
Kl. 11:15
Østerbro IF KFB Kunst, Fælledparken
4 - 1
707054
05-04 2014
Kl. 13:30
BK Fix IF Føroyar Kunst, Tingbjerg IP
0 - 0
707052
05-04 2014
Kl. 15:00
Bk. Rødovre Bk. Hellas Rødovre Stadion. Opvisn.
2 - 0
707048
05-04 2014
Kl. 15:00
CSC Tårnby FF Kløvermarken
1 - 0
707049
05-04 2014
Kl. 15:00
Sundby Bk. Bk. Hekla Sundby/Kløvermarken
2 - 2
707060 ti
08-04 2014
Kl. 18:30
Bk. Hekla VLI Hekla Park
0 - 3
707056 to
10-04 2014
Kl. 18:00
KFB CSC Kløvermarken
1 - 1
707055
12-04 2014
Kl. 13:00
Tårnby FF BK Fix Vestamager Idrætsanlæg
0 - 1
707057
12-04 2014
Kl. 15:00
Bk. Hellas Østerbro IF Engdraget
2 - 4
707061
12-04 2014
Kl. 15:00
IF Føroyar Sundby Bk. Kløvermarken
3 - 0
707058
13-04 2014
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Bk. Rødovre Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
707059
13-04 2014
Kl. 13:30
Nørrebro United Husum Bk. Kunst, Mimersparken
2 - 1
707062 to
17-04 2014
Kl. 11:45
CSC Bk. Hellas Kløvermarken
3 - 2
707065 to
17-04 2014
Kl. 11:45
Husum Bk. Bk. Hekla Husumparken
3 - 0
707066 to
17-04 2014
Kl. 11:45
Bk. Rødovre Nørrebro United Rødovre Stadion. Opvisn.
2 - 0
707067 to
17-04 2014
Kl. 11:45
Østerbro IF Vigerslev Bk. Kunst, Fælledparken
5 - 1
707068 to
17-04 2014
Kl. 13:30
BK Fix Sundby Bk. Gadelandet
0 - 2
707063
to
17-04 2014
Kl. 13:30
Tårnby FF KFB Vestamager Idrætsanlæg
1 - 1
707070
ma
21-04 2014
Kl. 11:45
Bk. Hellas Tårnby FF Engdraget
1 - 4
707071
ma
21-04 2014
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. CSC Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 0
707073
ma
21-04 2014
Kl. 11:45
Bk. Hekla Bk. Rødovre Hekla Park
3 - 1
707074 ma
21-04 2014
Kl. 11:45
IF Føroyar Husum Bk. Kløvermarken
2 - 2
707072
ma
21-04 2014
Kl. 13:30
Nørrebro United Østerbro IF Kunst, Mimersparken
0 - 3
707079 fr
25-04 2014
Kl. 18:15
Husum Bk. Sundby Bk. Husumparken
0 - 0
707081
26-04 2014
Kl. 11:15
Østerbro IF Bk. Hekla Kunst, Fælledparken
4 - 1
707082
26-04 2014
Kl. 13:00
BK Fix VLI Gadelandet
0 - 3
707077
26-04 2014
Kl. 13:00
Tårnby FF Vigerslev Bk. Vestamager Idrætsanlæg
0 - 0
707078
26-04 2014
Kl. 15:00
KFB Bk. Hellas Kløvermarken
3 - 1
707080
26-04 2014
Kl. 15:00
Bk. Rødovre IF Føroyar Rødovre Stadion. Opvisn.
4 - 1
707076
26-04 2014
Kl. 15:00
CSC Nørrebro United Kløvermarken
4 - 2
707064 on
30-04 2014
Kl. 19:00
VLI IF Føroyar Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
707086
04-05 2014
Kl. 13:30
Bk. Hekla CSC Hekla Park
0 - 5
707089 fr
09-05 2014
Kl. 18:15
VLI Husum Bk. Frederiksberg IP, kunst
1 - 1
707087
10-05 2014
Kl. 15:00
IF Føroyar Østerbro IF Kløvermarken
1 - 1
707088
10-05 2014
Kl. 15:00
Sundby Bk. Bk. Rødovre Sundby/Kløvermarken
1 - 1
707083
10-05 2014
Kl. 15:00
Bk. Hellas BK Fix Engdraget
3 - 4
707084
11-05 2014
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. KFB Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
707085
11-05 2014
Kl. 13:30
Nørrebro United Tårnby FF Kunst, Mimersparken
3 - 4
707075 ti
13-05 2014
Kl. 18:30
Sundby Bk. VLI Sundby/Kløvermarken
2 - 0
707069 ti
13-05 2014
Kl. 19:30
KFB BK Fix Kløvermarken
4 - 1
707091
17-05 2014
Kl. 13:00
Tårnby FF Bk. Hekla Vestamager Idrætsanlæg
3 - 1
707095
17-05 2014
Kl. 13:00
Østerbro IF Sundby Bk. Kunst, Fælledparken
4 - 1
707092
17-05 2014
Kl. 15:00
KFB Nørrebro United Kløvermarken
1 - 1
707093
17-05 2014
Kl. 15:00
Bk. Hellas Vigerslev Bk. Engdraget
0 - 1
707094
17-05 2014
Kl. 15:00
Bk. Rødovre VLI Rødovre Stadion. Opvisn.
1 - 0
707090
17-05 2014
Kl. 15:00
CSC IF Føroyar Kløvermarken
3 - 0
707096 ti
20-05 2014
Kl. 19:30
BK Fix Husum Bk. Gadelandet
1 - 4
707103 fr
23-05 2014
Kl. 18:15
Husum Bk. Bk. Rødovre Husumparken
1 - 0
707102 fr
23-05 2014
Kl. 18:15
VLI Østerbro IF Frederiksberg IP, kunst
1 - 1
707099
24-05 2014
Kl. 13:00
Bk. Hekla KFB Hekla Park
2 - 0
707101
24-05 2014
Kl. 15:00
Sundby Bk. CSC Sundby/Kløvermarken
2 - 2
707100
24-05 2014
Kl. 15:00
IF Føroyar Tårnby FF Kløvermarken
4 - 1
707097
25-05 2014
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. BK Fix Valby IP, tribunen
1 - 1
707098
25-05 2014
Kl. 13:30
Nørrebro United Bk. Hellas Kunst, Mimersparken
3 - 3
707106 ti
27-05 2014
Kl. 18:15
KFB IF Føroyar Kløvermarken
2 - 4
707111 to
29-05 2014
Kl. 13:30
Nørrebro United BK Fix Kunst, Mimersparken
0 - 0
707115
fr
30-05 2014
Kl. 18:15
VLI Tårnby FF Frederiksberg IP, kunst
3 - 0
707116 fr
30-05 2014
Kl. 18:15
Husum Bk. CSC Husumparken
1 - 1
707112
31-05 2014
Kl. 13:00
Bk. Hekla Vigerslev Bk. Hekla Park
3 - 2
707113
31-05 2014
Kl. 15:00
IF Føroyar Bk. Hellas Kløvermarken
2 - 1
707114
31-05 2014
Kl. 15:00
Sundby Bk. KFB Sundby/Kløvermarken
1 - 0
707117
31-05 2014
Kl. 15:00
Bk. Rødovre Østerbro IF Rødovre Stadion. Opvisn.
0 - 0
707110 ti
03-06 2014
Kl. 19:00
BK Fix Bk. Rødovre Gadelandet
0 - 2
707105
ti
03-06 2014
Kl. 19:00
Tårnby FF Sundby Bk. Vestamager Idrætsanlæg
0 - 1
707107 on
04-06 2014
Kl. 19:00
Bk. Hellas Bk. Hekla Engdraget
0 - 3
707122 on
04-06 2014
Kl. 19:30
Vigerslev Bk. IF Føroyar Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
707109 to
05-06 2014
Kl. 18:00
Østerbro IF Husum Bk. Kunst, Fælledparken
2 - 1
707120 to
05-06 2014
Kl. 19:30
KFB VLI Kløvermarken
3 - 1
707119
07-06 2014
Kl. 13:00
Tårnby FF Husum Bk. Vestamager Idrætsanlæg
0 - 3
707123
07-06 2014
Kl. 13:00
Nørrebro United Bk. Hekla Kunst, Mimersparken
2 - 5
707124
07-06 2014
Kl. 13:00
BK Fix Østerbro IF Gadelandet
1 - 1
707121
07-06 2014
Kl. 15:00
Bk. Hellas Sundby Bk. Engdraget
3 - 2
707118
07-06 2014
Kl. 15:00
CSC Bk. Rødovre Kløvermarken
0 - 1
707108 ti
10-06 2014
Kl. 18:15
Vigerslev Bk. Nørrebro United Valby IP, tribunen
0 - 3
707104 ti
10-06 2014
Kl. 19:00
CSC VLI Kløvermarken
3 - 1
707127 fr
13-06 2014
Kl. 18:15
VLI Bk. Hellas Frederiksberg IP, kunst
3 - 1
707128 fr
13-06 2014
Kl. 18:15
Husum Bk. KFB Husumparken
2 - 3
707130
14-06 2014
Kl. 11:15
Østerbro IF CSC Kunst, Fælledparken
0 - 3
707125
14-06 2014
Kl. 15:00
IF Føroyar Nørrebro United Kløvermarken
2 - 1
707126
14-06 2014
Kl. 15:00
Sundby Bk. Vigerslev Bk. Sundby/Kløvermarken
6 - 0
707129
14-06 2014
Kl. 15:00
Bk. Rødovre Tårnby FF Rødovre Stadion
4 - 0
707131 ti
17-06 2014
Kl. 19:30
BK Fix Bk. Hekla Gadelandet
1 - 0
707132
21-06 2014
Kl. 15:00
CSC BK Fix Kløvermarken
4 - 1
707133
21-06 2014
Kl. 15:00
Tårnby FF Østerbro IF Vestamager Idrætsanlæg
2 - 4
707134
21-06 2014
Kl. 15:00
KFB Bk. Rødovre Kløvermarken
1 - 0
707135
21-06 2014
Kl. 15:00
Bk. Hellas Husum Bk. Engdraget
3 - 2
707136
21-06 2014
Kl. 15:00
Vigerslev Bk. VLI Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
707137
21-06 2014
Kl. 15:00
Nørrebro United Sundby Bk. Kunst, Mimersparken
0 - 6
707138
21-06 2014
Kl. 15:00
Bk. Hekla IF Føroyar Hekla Park
3 - 4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Opdateret 28. marts '14:
Klubberne skal være opmærksomme på, at elektroniske holdkort skal anvendes.

Oprykning: Efter foråret 2014 rykker de to bedste oprykningsberettigede hold op i Københavnsserien. 
Antal oprykkere kan forøges med 1 hold, hvis der ikke findes en oprykker fra Serie 1, pulje 3 til KS. 

Nedrykning: Nr. 14.
Antallet af nedrykkere svarer til det antal 1. hold, der rykker ud af Københavnsserien og ned i Serie 1 pulje 2. Dog rykker nr. 14 uanset andre forhold altid ned.

Nedrykningen reduceres med et hold i følgende tilfælde:
a) Der findes ikke en oprykker fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2014 forår – dog rykker nr. 14 i Serie 1, pulje 2 altid ned.

Log ind