ASA, Aarhus - Nørresundby FB

lø 22-10-2022
Kl. 13:00
354250
Herre-DS 2022-23
Pulje 4
8000 Aarhus C
Tlf:
lø 22-10-2022 Kl. 13:00
13
Ünal Korkmaz
Ali Sadi Govari
Rasmus Hornemann
Mogens Hartmann
Kampfakta
3
3
:
3
3
3
3
Færdigspillet
Tak til livescore-indberetter Tonni Blaabjerg Petersen
'90
Kamp slut
'90
Mikkel Rod Jensen
'90
Tobias Molbo
'90
Simon Pedersen
'90
Oliver Helledie Isaksen
'88
Mikkel Lund Møller
'88
Patrick Mathiesen
'86
Jonathan Stæhr Larsen
'86
Magnus Rørbæk Vognsen
'85
Andreas Lauridsen
Bo Balder Berg
'82
Jonathan Stæhr Larsen
Lasse Toft Ørnberg
'81
Filip Nygaard Hinge
Jonas Dam Hagemann-Madsen
'80
Jonatan Flindt
Magnus Rørbæk Vognsen
'75
Kasper Vingaa
Jakob Ross Clausen
'74
Victor Rafael
Patrick Mathiesen
'63
Jakob Petersen
Laust Klindt
'63
Magnus Rørbæk Vognsen
Marcus Hyldahl
'57
Tobias Molbo
'54
Marcus Hyldahl
Per Sudergaard
'46
2. halvleg start
'45
1. halvleg slut
'39
Gabriel Shawol
Mikkel Fuglsang Rasmussen
'34
Marcus Hyldahl
Kasper Vingaa
'20
Lasse Toft Ørnberg
'19
Kenneth Kruse
Andreas Lauridsen
Kamp start

Holdopstillinger

ASA, Aarhus
3 Nicolaj Knudsen
4 Christian Jørgensen
5 Tobias Molbo
6 Jonas Dam Hagemann-Madsen
7 Filip Nygaard Hinge
8 Laust Klindt
10 Bo Balder Berg
13 Thomas Brejnholt Sønnichsen
15 Kenneth Kruse
17 Andreas Lauridsen
18 Anthony Trabichet
Reserver
1 Mads Lyder Mortensen
9 Gabriel Shawol
11 Mikkel Fuglsang Rasmussen
12 Jakob Petersen
16 Kasper Bank Sørensen
Officials Officials
Holdleder Holdleder Anders Pilegaard Hansen
Cheftræner Cheftræner Berni Günther Petersen
Assistenttræner Assistenttræner Jens Jacob Corneliussen
Assistenttræner Assistenttræner Alexander Simonsen
Nørresundby FB
Mikkel Rod Jensen 1
Mikkel Konnerup 3
Oliver Helledie Isaksen 4
Rasmus Højer 5
Kasper Vingaa 7
Simon Pedersen 10
Lasse Toft Ørnberg 11
Marcus Hyldahl 14
Per Sudergaard 17
Victor Rafael 20
Jonatan Flindt 21
Reserver
Magnus Rørbæk Vognsen 8
Jonathan Stæhr Larsen 9
Jakob Ross Clausen 13
Mikkel Lund Møller 16
Patrick Mathiesen 18
Officials Officials
Træner Flemming Lind Størkensen Træner
Assistenttræner Peter Redder Assistenttræner
Assistenttræner Rasmus Christensen Assistenttræner
Elite holdkortindberetter Tonni Blaabjerg Petersen Elite holdkortindberetter
Holdleder Erik Flindt Holdleder

Log ind