Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
04. apr 2021
14:00
Herning Fremad
0
Videbæk IF
0
|
|||||||||||||||||||
10. apr 2021
14:00
Videbæk IF
0
Vinding UIF
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2021
12:00
Snejbjerg SG&I
1
Videbæk IF
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2021
14:00
Videbæk IF
2
Tjørring IF (1)
6
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2021
19:00
Skjern GF
1
Videbæk IF
1
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2021
19:00
Lem B
2
Videbæk IF
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2021
14:00
Videbæk IF
1
Aulum IF
5
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2021
14:00
Videbæk IF
0
Herning Fremad
5
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2021
13:00
Vinding UIF
4
Videbæk IF
2
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2021
19:00
Videbæk IF
0
Snejbjerg SG&I
3
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2021
13:00
Tjørring IF (1)
5
Videbæk IF
1
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2021
19:00
Videbæk IF
2
Lem B
1
|
|||||||||||||||||||
13. jun 2021
15:00
Videbæk IF
2
Skjern GF
4
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2021
19:00
Aulum IF
5
Videbæk IF
2
|
https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr. 6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.
1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00
Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken.
Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB