MENU

Videbæk IF //

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 39

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
700843
04-04 2021
Kl. 14:00
Herning Fremad Videbæk IF Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
0
-
0
700846
10-04 2021
Kl. 14:00
Videbæk IF Vinding UIF Videbæk Stadion
0
-
0
700852
17-04 2021
Kl. 12:00
Snejbjerg SG&I Videbæk IF Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg
1
-
0
700855
24-04 2021
Kl. 14:00
Videbæk IF Tjørring IF (1) Videbæk Stadion
2
-
6
700857
ma
03-05 2021
Kl. 19:00
Skjern GF Videbæk IF Skjern Idrætspark
1
-
1
700868
to
06-05 2021
Kl. 19:00
Lem B Videbæk IF Lem Hallen
2
-
2
700863
09-05 2021
Kl. 14:00
Videbæk IF Aulum IF Videbæk Stadion
1
-
5
700871
16-05 2021
Kl. 14:00
Videbæk IF Herning Fremad Videbæk Stadion
0
-
5
700874
ma
24-05 2021
Kl. 13:00
Vinding UIF Videbæk IF Sørvad Stadion
4
-
2
700880
to
27-05 2021
Kl. 19:00
Videbæk IF Snejbjerg SG&I Videbæk Stadion
0
-
3
700883
05-06 2021
Kl. 13:00
Tjørring IF (1) Videbæk IF Hessel Arena
5
-
1
700840
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Videbæk IF Lem B Videbæk Stadion
2
-
1
700885
13-06 2021
Kl. 15:00
Videbæk IF Skjern GF Videbæk Stadion
2
-
4
700891
on
16-06 2021
Kl. 19:00
Aulum IF Videbæk IF REMA 1000 Park, Aulum
5
-
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr.  6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF

Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB

Log ind