MENU

Herning Fremad //

Herrer Serie 2 - Forår 2021, Pulje 19

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
643229
to
01-04 2021
Kl. 13:30
Feldborg/Haderup IF Herning Fremad Feldborg Savværk Arena
1 - 0
643495
17-04 2021
Kl. 13:00
Bording IF Herning Fremad Gipo Arena (Bording)
2 - 3
643317
ti
20-04 2021
Kl. 19:00
Herning Fremad Skive IK Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
5 - 0
643882
24-04 2021
Kl. 14:00
Viborg FF Herning Fremad Viborg FF´s anlæg
0 - 1
643226
on
28-04 2021
Kl. 19:00
Herning Fremad Sunds IF Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
3 - 3
643887
01-05 2021
Kl. 14:00
Herning Fremad Foulum IF Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
2 - 0
643896
ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Sunds IF Herning Fremad Idrætscenter Sunds Vest
0 - 1
643899
16-05 2021
Kl. 14:00
Herning Fremad Feldborg/Haderup IF Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
4 - 3
644037
29-05 2021
Kl. 14:00
Herning Fremad Bording IF Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
1 - 2
644055
05-06 2021
Kl. 14:00
Herning Fremad Viborg FF Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
2 - 0
643892
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Skals FF Herning Fremad Skals Stadion
1 - 2
643904
to
10-06 2021
Kl. 19:00
Skive IK Herning Fremad Egeris Idrætsanlæg
0 - 3
644121
12-06 2021
Kl. 13:30
Foulum IF Herning Fremad Ørum Stadion, Tjele
9 - 1
644126
19-06 2021
Kl. 14:00
Herning Fremad Skals FF Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/

Nr. 1 rykker op i S1, nr. 2 spiller play-off, nr. 3 og og de 5 bedste nr. 4 bliver i S2, de 9 dårligste nr. 4 og de 5 bedste nr.  5 spiller play-off, de 9 dårligste nr. 5, samt nr. 6-8 rykker ned i S3. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 9 hold fra 4. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
IF Sæby Skjold - Nørresundby B - Nordvestmors BK - HOG Hinnerup - Hammel GF - Vejle FC - Erritsø GIF - Tjæreborg IF - Gråsten B.

Følgende hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Harken UGF - Mejrup GU - Aarhus Fremad - Galten fS - Ammitsbøl/Egtved.

Log ind