Brødeskov IF (rk.2)

Ungdomspokalen U14 Drenge B (10) 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
625715
on23-08 2023
18:30
Oversidder
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Brødeskov IF (rk.2)
808416
ti05-09 2023
18:15 Ballerup Idrætspark
2
-
4
05. sep 2023
18:15
BSF (rk.2)
2
Brødeskov IF (rk.2)
4
673484
on20-09 2023
18:30 Slangerup Stadion
1
-
7
20. sep 2023
18:30
Slangerup & Omegn IF (rk.3) (1)
1
Brødeskov IF (rk.2)
7
918585
04-11 2023
10:00 Lundtofte Idrætsplads
1
-
6
04. nov 2023
10:00
Lundtofte Boldklub (rk.3)
1
Brødeskov IF (rk.2)
6
575822
on24-04 2024
18:30 Brødeskov Stadion
24. apr
18:30
Brødeskov IF (rk.2)
B. 73, Slagelse (rk.2) (1)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
OBS: Står der oversidder ud for ens kamp, så kan der stadig komme en modstander på kampen

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37 
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 44-49
5. runde semifinaler spilles i uge 17-18 2024
FINALEN: Ikke fastsat

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering

Log ind