MENU

Aulum IF //

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 39

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
700839
fr
26-03 2021
Kl. 18:30
Aulum IF Snejbjerg SG&I Jakobsen og Blindkilde Arena, Kunstgræs (Aulum)
4
-
2
700842
on
31-03 2021
Kl. 18:15
Lem B Aulum IF Lem Hallen
0
-
2
700847
fr
09-04 2021
Kl. 19:00
Aulum IF Tjørring IF (1) Jakobsen og Blindkilde Arena, Kunstgræs (Aulum)
6
-
2
700851
17-04 2021
Kl. 14:00
Herning Fremad Aulum IF Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
0
-
4
700853
fr
23-04 2021
Kl. 18:30
Skjern GF Aulum IF Skjern Idrætspark
1
-
3
700858 to
29-04 2021
Kl. 18:30
Aulum IF Vinding UIF REMA 1000 Park, Aulum
Udehold taberdømt
700863
09-05 2021
Kl. 14:00
Videbæk IF Aulum IF Videbæk Stadion
1
-
5
700870
16-05 2021
Kl. 12:00
Aulum IF Lem B REMA 1000 Park, Aulum
4
-
0
700875
fr
21-05 2021
Kl. 19:00
Tjørring IF (1) Aulum IF Hessel Arena
3
-
5
700879
29-05 2021
Kl. 14:30
Aulum IF Herning Fremad REMA 1000 Park, Aulum
6
-
0
700881
fr
04-06 2021
Kl. 19:00
Aulum IF Skjern GF REMA 1000 Park, Aulum
6
-
0
700867
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Snejbjerg SG&I Aulum IF Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg
0
-
1
700886
12-06 2021
Kl. 13:00
Aulum IF Vinding UIF REMA 1000 Park, Aulum
5
-
1
700891
on
16-06 2021
Kl. 19:00
Aulum IF Videbæk IF REMA 1000 Park, Aulum
5
-
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr.  6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF

Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB

Log ind