Sønderup/Suldrup IK Frem

Herrer Serie 3 - Forår 2024, Pulje 28

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
797881
to28-03 2024
10:30 Kunstgræsbane Gug Boldklub
2
-
1
28. mar
10:30
Gug B (1)
2
Sønderup/Suldrup IK Frem
1
798065
06-04 2024
11:00 Sparekassen Danmark Arena Kunstgræs (Farsø)
1
-
5
06. apr
11:00
Farsø/Ullits IK
1
Sønderup/Suldrup IK Frem
5
809240
to11-04 2024
19:15 Løgstør Kunstgræsbane-Sparekassen Danmark
2
-
0
11. apr
19:15
Løgstør IF
2
Sønderup/Suldrup IK Frem
0
809244
20-04 2024
13:00 Suldrup Stadion
7
-
2
20. apr
13:00
Sønderup/Suldrup IK Frem
7
Svenstrup-Godthåb IF
2
809545
27-04 2024
15:00 Sparekassen Danmark Arena (Aars)
1
-
3
27. apr
15:00
Aars IK
1
Sønderup/Suldrup IK Frem
3
809551
fr03-05 2024
17:30 Freja Park (Gundersted)
1
-
2
03. maj
17:30
Gundersted IF
1
Sønderup/Suldrup IK Frem
2
809556
ti07-05 2024
18:30 Suldrup Stadion
4
-
3
07. maj
18:30
Sønderup/Suldrup IK Frem
4
Øster Hornum IF
3
809562
fr10-05 2024
18:30 Suldrup Stadion
1
-
1
10. maj
18:30
Sønderup/Suldrup IK Frem
1
Gug B (1)
1
809810
fr17-05 2024
18:30 Suldrup Stadion
3
-
0
17. maj
18:30
Sønderup/Suldrup IK Frem
3
Farsø/Ullits IK
0
809847
ti21-05 2024
19:00 Suldrup Stadion
4
-
2
21. maj
19:00
Sønderup/Suldrup IK Frem
4
Løgstør IF
2
809926
01-06 2024
12:30 Svenstrup Stadion
1
-
3
01. jun
12:30
Svenstrup-Godthåb IF
1
Sønderup/Suldrup IK Frem
3
812447
fr07-06 2024
18:30 Suldrup Stadion
4
-
0
07. jun
18:30
Sønderup/Suldrup IK Frem
4
Aars IK
0
821858
15-06 2024
13:00 Suldrup Stadion
6
-
3
15. jun
13:00
Sønderup/Suldrup IK Frem
6
Gundersted IF
3
821922
ti18-06 2024
18:30 Øster Hornum Hallen
2
-
2
18. jun
18:30
Øster Hornum IF
2
Sønderup/Suldrup IK Frem
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Særlige forhold omkring nedrykning i serie 3:

Der suspenderes nedrykning for tre hold på 7. pladsen og tilsvarende suspenderes der play-off for tre hold på 6. pladsen.

De tre bedste hold på 7. pladsen, der slipper for nedrykning, men skal i play-off: Hviding IF/Kvik 70 (pulje 45), Ådalen IF (pulje 35), Lundtoft IF (pulje 47)

De tre bedste hold på 6. pladsen, der slipper for play-off og bliver i rækken: Viby IF (pulje 39), VSK Aarhus 1 (pulje 37) og Løgstrup G&IF (pulje 31)

Der tages forbehold for forkert indtastede resultater, protester osv.

Log ind