|
996308
|
sø28-08 2022
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
996321
|
sø04-09 2022
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
996322
|
ti13-09 2022
|
20:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
103398
|
sø18-09 2022
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
103406
|
sø25-09 2022
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103413
|
sø02-10 2022
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
103392
|
to06-10 2022
|
19:30
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103420
|
sø09-10 2022
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103428
|
sø16-10 2022
|
14:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
996295
|
to20-10 2022
|
19:30
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
103434
|
sø23-10 2022
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103443
|
sø30-10 2022
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
996301
|
sø06-11 2022
|
14:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103454
|
ma10-04 2023
|
16:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
103461
|
sø16-04 2023
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
996338
|
sø23-04 2023
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103475
|
sø30-04 2023
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
103469
|
ti02-05 2023
|
19:30
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103483
|
sø07-05 2023
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103490
|
ti09-05 2023
|
18:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
103497
|
sø14-05 2023
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103505
|
sø21-05 2023
|
12:00
|
|
|
Hekla Park
|
|
|
|
103511
|
sø28-05 2023
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
103519
|
sø04-06 2023
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
103451
|
ti13-06 2023
|
19:30
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103525
|
sø18-06 2023
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
Oprykning:
De 2 bedst placerede oprykningsberettigede hold rykker op.
Oprykningen forøges med et hold, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold til Københavnsserien 2023/24 fra Serie 1 pulje 2.
Nedrykning:
Antal hold, der rykker ned til Serie 4 pulje 1 svarer til antallet af DBU København 1. hold, der rykker ud af Københavnsserien.
Dog rykker nr. 14 altid ned