MENU
D
T
M
S

B.93 9 //

Serie 4, P13/16 Forår, P13

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
573494
on
07-04 2021
Kl. 20:30
B.93 9 Fremad Valby 6 Kunst, B93
3 - 6
573499 on
14-04 2021
Kl. 18:00
ØKF 3 B.93 9 Kløvermarken
642551 fr
23-04 2021
Kl. 19:30
B.93 9 FA 2000 7 Kunst, B93
642553
02-05 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 4 B.93 9 Jægersborg
642560 ti
04-05 2021
Kl. 20:15
CSC 2 B.93 9 Kunstbane 2, Kløvermarken
642568
16-05 2021
Kl. 12:00
B.93 9 VLI 2 Kunst, B93
642574 ma
24-05 2021
Kl. 12:00
Vanløse IF 6 B.93 9 Kunst, Vanløse I P
725875 fr
28-05 2021
Kl. 19:30
B.93 9 Nørrebro United 2 Kunst, B93
725881
06-06 2021
Kl. 10:00
Skjold 6 B.93 9 Kunst, Ryparken
725888 on
09-06 2021
Kl. 20:30
B.93 9 Amalie 2 Kunst, B93
725894
20-06 2021
Kl. 12:00
FB 12 B.93 9 Kunst, Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 13 til og med 16 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 13, 14, 15 og 16 samt dårligste nr. 10 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind