|
996294
|
fr19-08 2022
|
19:45
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
996307
|
on24-08 2022
|
20:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
996308
|
sø28-08 2022
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
996316
|
fr02-09 2022
|
20:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103391
|
fr09-09 2022
|
20:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103399
|
lø17-09 2022
|
12:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
|
103405
|
fr23-09 2022
|
20:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103414
|
lø01-10 2022
|
12:00
|
|
|
Hekla Park
|
|
|
|
996323
|
ti04-10 2022
|
20:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
103419
|
fr07-10 2022
|
20:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
103429
|
sø16-10 2022
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
103433
|
fr21-10 2022
|
20:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103444
|
lø29-10 2022
|
16:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103446
|
to06-04 2023
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
103453
|
ma10-04 2023
|
14:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103461
|
sø16-04 2023
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
996339
|
sø23-04 2023
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
103468
|
to27-04 2023
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103476
|
sø30-04 2023
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
103482
|
fr05-05 2023
|
20:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
103496
|
fr12-05 2023
|
20:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103506
|
fr19-05 2023
|
20:00
|
|
|
Fælledparken
|
HHT
|
|
|
103510
|
fr26-05 2023
|
20:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
103520
|
sø04-06 2023
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
103491
|
sø11-06 2023
|
16:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
103524
|
sø18-06 2023
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
Oprykning:
De 2 bedst placerede oprykningsberettigede hold rykker op.
Oprykningen forøges med et hold, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold til Københavnsserien 2023/24 fra Serie 1 pulje 2.
Nedrykning:
Antal hold, der rykker ned til Serie 4 pulje 1 svarer til antallet af DBU København 1. hold, der rykker ud af Københavnsserien.
Dog rykker nr. 14 altid ned