MENU
D
T
M
S

Frem 3 //

Serie 3, P8/11 Forår, P10

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
368928
ti
06-04 2021
Kl. 20:00
Union 3 Frem 3 Kunst, Genforeningspladsen
3 - 1
369118
18-04 2021
Kl. 14:00
Frem 3 Bispebjerg 2 Frem, Valby IP
369124 ti
20-04 2021
Kl. 20:30
B93 5 Frem 3 Kunst, B93
369142
02-05 2021
Kl. 14:00
Frem 3 FB 4 Frem, Valby IP
369146
08-05 2021
Kl. 14:00
Jægersborg 2 Frem 3 Jægersborg
369155 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Frem 3 Brønshøj 3 Frem, Valby IP
369329 ti
25-05 2021
Kl. 19:30
Skjold 2 Frem 3 Fælledparken
369625
30-05 2021
Kl. 14:00
Frem 3 Kastrup 3 Frem, Valby IP
369631 fr
04-06 2021
Kl. 19:00
FB 3 Frem 3 Kunst, Jens Jessens Vej
369637
13-06 2021
Kl. 14:00
Frem 3 Fremad Valby 5 Frem, Valby IP
369643 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
FC Nyhavn 2 Frem 3 Kløvermarken
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 8 til og med 11 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både pulje 8, 9, 10 og 11 samt de tre dårligste nr. 11 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.
 

Log ind