MENU
D
T
M
S

B.93 4 //

Serie 3, P8/11 Forår, P8

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
362688 on
07-04 2021
Kl. 20:30
B.93 4 Jægersborg 3 Kunst, B93
0 - 0
362693
18-04 2021
Kl. 16:00
Føroyar 2 B.93 4 Kløvermarken
367179 on
21-04 2021
Kl. 20:30
B.93 4 Vestia 3 Kunst, B93
367181 ma
03-05 2021
Kl. 18:00
Heimdal 2 B.93 4 Fælledparken
367277
08-05 2021
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 3 B.93 4 Kløvermarken
367285 on
12-05 2021
Kl. 20:30
B.93 4 FB 7 Kunst, B93
367594
23-05 2021
Kl. 10:00
FC Randoms 2 B.93 4 Kunst, Valby IP, tribunen
367601 fr
28-05 2021
Kl. 19:30
B.93 4 Østerbro IF 4 Kunst, B93
367645 fr
04-06 2021
Kl. 18:00
Skjold 3 B.93 4 Kunst, Ryparken
367652 on
09-06 2021
Kl. 20:30
B.93 4 Vanløse IF 3 Kunst, B93
367974 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
FB 6 B.93 4 Kunst, Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 8 til og med 11 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både pulje 8, 9, 10 og 11 samt de tre dårligste nr. 11 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.
 

Log ind