MENU

Vinding UIF //

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 39

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
700841
ma
05-04 2021
Kl. 13:00
Vinding UIF Skjern GF REMA 1000 Park, Aulum
1 - 2
700846
10-04 2021
Kl. 14:00
Videbæk IF Vinding UIF Videbæk Stadion
0 - 0
700850
18-04 2021
Kl. 13:00
Vinding UIF Lem B Sørvad Stadion
1 - 2
700854
24-04 2021
Kl. 14:00
Herning Fremad Vinding UIF Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
3 - 2
700858 to
29-04 2021
Kl. 18:30
Aulum IF Vinding UIF REMA 1000 Park, Aulum
UHT

Udehold taberdømt

700862
09-05 2021
Kl. 13:00
Vinding UIF Snejbjerg SG&I Sørvad Stadion
1 - 3
700866 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Vinding UIF Tjørring IF (1) Sørvad Stadion
1 - 6
700869
16-05 2021
Kl. 12:00
Skjern GF Vinding UIF Skjern Idrætspark
1 - 3
700878
to
20-05 2021
Kl. 18:30
Lem B Vinding UIF Lem Hallen
4 - 1
700874
ma
24-05 2021
Kl. 13:00
Vinding UIF Videbæk IF Sørvad Stadion
4 - 2
700882
06-06 2021
Kl. 13:00
Vinding UIF Herning Fremad Sørvad Stadion
0 - 2
981683 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Tjørring IF (1) Vinding UIF Hessel Arena
6 - 0
700886
12-06 2021
Kl. 13:00
Aulum IF Vinding UIF REMA 1000 Park, Aulum
5 - 1
700890
19-06 2021
Kl. 13:30
Snejbjerg SG&I Vinding UIF Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr.  6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF

Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB

Log ind