Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
06. apr 2021
19:00
Silkeborg IF
1
HA85
0
|
|||||||||||||||||||
10. apr 2021
15:15
FC Skanderborg
2
Silkeborg IF
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2021
19:00
Silkeborg IF
1
Østbirk IF
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2021
13:00
Silkeborg IF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2021
15:00
Hørning IF
5
Silkeborg IF
0
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2021
10:00
Mariehøj Kammeraterne Silkeborg
3
Silkeborg IF
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2021
19:00
Silkeborg IF
3
B 74 Silkeborg
4
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2021
13:30
HA85
0
Silkeborg IF
1
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2021
19:00
Silkeborg IF
1
FC Skanderborg
9
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2021
Oversidder
Silkeborg IF
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2021
19:00
Silkeborg IF
2
Hørning IF
4
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2021
19:00
Østbirk IF
Silkeborg IF
UHT
|
|||||||||||||||||||
13. jun 2021
13:00
Silkeborg IF
1
Mariehøj Kammeraterne Silkeborg
11
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2021
13:30
B 74 Silkeborg
7
Silkeborg IF
1
|
https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr. 6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.
1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00
Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken.
Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB