Serie 4, P2/9 Forår, P7

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
216450
fr05-04 2024
18:30
Oversidder
05. apr
18:30
Oversidder
Vanløse IF 4
216457
06-04 2024
10:00 Mimersparken
PRO
06. apr
10:00
Bispebjerg 3
Heimdal 3
PRO
216455
07-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
2
-
1
07. apr
14:00
FA 2000 8
2
Fix 2
1
216452
07-04 2024
16:00
Oversidder
07. apr
16:00
Oversidder
Hekla 2
216458
fr12-04 2024
18:00 Gadelandet
3
-
1
12. apr
18:00
Fix 2
3
Bispebjerg 3
1
216465
13-04 2024
10:00
Oversidder
Fælledparken
13. apr
10:00
Skjold 8
Oversidder
216463
14-04 2024
12:00
Oversidder
Hekla Park
14. apr
12:00
Hekla 2
Oversidder
216466
14-04 2024
12:00 Fælledparken
1
-
3
14. apr
12:00
Heimdal 3
1
KB 7
3
216462
14-04 2024
16:00 Vanløse Idrætspark
1
-
2
14. apr
16:00
Vanløse IF 4
1
FA 2000 8
2
216473
20-04 2024
10:00 Lersøparken
1
-
0
20. apr
10:00
Bispebjerg 3
1
KB 7
0
216468
20-04 2024
14:00 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2
-
2
20. apr
14:00
Fix 2
2
Vanløse IF 4
2
216657
20-04 2024
16:30
Oversidder
Fælledparken
20. apr
16:30
Heimdal 3
Oversidder
216470
21-04 2024
10:00
Oversidder
21. apr
10:00
Oversidder
Skjold 8
216471
21-04 2024
16:00
Oversidder
21. apr
16:00
Oversidder
Heimdal 3
216472
21-04 2024
16:00 Jens Jessens Vej
2
-
1
21. apr
16:00
FA 2000 8
2
Hekla 2
1
216546
ti23-04 2024
19:15 Hekla Park
4
-
3
23. apr
19:15
Hekla 2
4
Fix 2
3
216656
27-04 2024
15:40 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
3
27. apr
15:40
Skjold 8
2
FA 2000 8
3
216562
28-04 2024
12:00
Oversidder
Kunst, KB, P. Bangs Vej
28. apr
12:00
KB 7
Oversidder
216474
28-04 2024
16:00 Vanløse Idrætspark
7
-
1
28. apr
16:00
Vanløse IF 4
7
Bispebjerg 3
1
216675
ti30-04 2024
20:45 Vanløse Idrætspark
1
-
3
30. apr
20:45
Vanløse IF 4
1
Hekla 2
3
216674
fr03-05 2024
20:15
Oversidder
03. maj
20:15
Oversidder
KB 7
216707
04-05 2024
10:00
Oversidder
Lersøparken
04. maj
10:00
Bispebjerg 3
Oversidder
216658
04-05 2024
14:00 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
5
-
0
04. maj
14:00
Fix 2
5
Skjold 8
0
216691
04-05 2024
16:00 Jens Jessens Vej
3
-
1
04. maj
16:00
FA 2000 8
3
Heimdal 3
1
216709
11-05 2024
12:00 Hekla Park
1
-
2
11. maj
12:00
Hekla 2
1
Bispebjerg 3
2
216710
12-05 2024
12:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
3
12. maj
12:00
KB 7
5
FA 2000 8
3
216708
12-05 2024
16:00
Oversidder
Oversidder
12. maj
16:00
Oversidder
Oversidder
216454
18-05 2024
14:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT
18. maj
14:00
KB 7
Skjold 8
UHT
216713
18-05 2024
14:00 Fælledparken
2
-
3
18. maj
14:00
Heimdal 3
2
Fix 2
3
216715
25-05 2024
12:00 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
3
-
0
25. maj
12:00
Fix 2
3
KB 7
0
216717
25-05 2024
12:00 Hekla Park
2
-
3
25. maj
12:00
Hekla 2
2
Skjold 8
3
216718
25-05 2024
16:00
Oversidder
Jens Jessens Vej
25. maj
16:00
FA 2000 8
Oversidder
216716
25-05 2024
17:30 Vanløse Idrætspark
4
-
2
25. maj
17:30
Vanløse IF 4
4
Heimdal 3
2
216719
26-05 2024
10:00
Oversidder
Lersøparken
26. maj
10:00
Bispebjerg 3
Oversidder
216729
01-06 2024
10:00 Lersøparken
1
-
3
01. jun
10:00
Bispebjerg 3
1
Skjold 8
3
216731
01-06 2024
14:00 Fælledparken
10
-
1
01. jun
14:00
Heimdal 3
10
Hekla 2
1
216728
02-06 2024
12:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
2
02. jun
12:00
KB 7
3
Vanløse IF 4
2
216722
02-06 2024
16:00
Oversidder
02. jun
16:00
Oversidder
FA 2000 8
216727
02-06 2024
16:00
Oversidder
02. jun
16:00
Oversidder
Fix 2
216712
09-06 2024
14:00 Fælledparken
3
-
2
09. jun
14:00
Skjold 8
3
Vanløse IF 4
2
216736
ma10-06 2024
19:30 Hekla Park
0
-
3
10. jun
19:30
Hekla 2
0
KB 7
3
216737
ti11-06 2024
18:30 Lersøparken
2
-
4
11. jun
18:30
Bispebjerg 3
2
FA 2000 8
4
216735
ti11-06 2024
20:45
Oversidder
Vanløse Idrætspark
11. jun
20:45
Vanløse IF 4
Oversidder
216733
15-06 2024
10:00
Oversidder
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
15. jun
10:00
Fix 2
Oversidder
216739
15-06 2024
16:00 Fælledparken
1
-
3
15. jun
16:00
Skjold 8
1
Heimdal 3
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2-9 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 10 i alle puljerne 2-9 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2.

 

Log ind