Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14. mar 2022
20:45
FA 2000 4
1
Union 9
4
|
|||||||||||||||||||
15. mar 2022
20:30
Frem 4
4
Copenhagen Foxes
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
15. mar 2022
20:30
Frem 3
0
AB Tårnby
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
15. mar 2022
20:30
Vanløse 2
Fremad Valby 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
15. mar 2022
20:30
Frem 6
0
Deportivo Cobayas
5
|
|||||||||||||||||||
16. mar 2022
20:30
Frem 8
7
Frem 2
5
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
16. mar 2022
20:30
Frem 9
Stefan 5
HHT
|
|||||||||||||||||||
16. mar 2022
20:30
B93
11
FC Ryparken 4
1
|
|||||||||||||||||||
16. mar 2022
20:45
FA 2000
6
Frem 7
1
|
|||||||||||||||||||
17. mar 2022
19:00
Frem 5
Frem
HHT
|
|||||||||||||||||||
18. mar 2022
19:00
FB 5
0
FB 3
3
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
08:45
KFB 4
Østerbro IF 4
HHT
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
10:30
KFB 2
2
Spartak Ciervo
5
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
11:30
Bispebjerg 2
1
FC Sukkerbold
2
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
11:30
FA 2000 10
3
B 1903 4
4
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
12:00
HIK
6
Union 3
5
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
12:00
Skovshoved IF
1
CBS Sport 2
8
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
12:00
KB 4
2
KFB
5
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
12:00
Valby 3
7
Team 2. Sal
4
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
12:00
KB
8
SSB
2
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
14:00
FC Nyhavn
4
BK Steiner
0
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
14:00
FB
12
Bispebjerg 1
4
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
14:00
KB 2
FB 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
14:00
FB 4
4
Frem 11
0
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
14:30
HB 2
Champeinz United
HHT
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
16:00
FA 2000 3
Stefan 7
HHT
|
|||||||||||||||||||
20. mar 2022
12:00
Nørrebro United 4
Union 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
20. mar 2022
12:00
BK Union
6
Frem 10
1
|
|||||||||||||||||||
20. mar 2022
14:00
FA 2000 7
13
FA 2000 9
1
|
|||||||||||||||||||
20. mar 2022
16:00
FA 2000 2
7
Inter Copenhagen CF
1
|
|||||||||||||||||||
20. mar 2022
16:00
Reunion IF
21
FC Afveje
4
|
|||||||||||||||||||
20. mar 2022
17:45
Teatro Kapital
KB 5
UHT
|
|||||||||||||||||||
24. mar 2022
19:00
Frem
1
FB 2
5
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2022
12:00
Nørrebro United 4
Champeinz United
HHT
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2022
12:00
FB 3
5
Frem 8
4
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2022
15:00
Stefan 7
1
FB
11
|
|||||||||||||||||||
27. mar 2022
13:30
Fremad Valby 2
9
AB Tårnby
1
|
|||||||||||||||||||
27. mar 2022
14:00
Reunion IF
Frem 4
UHT
|
|||||||||||||||||||
27. mar 2022
16:00
Østerbro IF 4
2
Deportivo Cobayas
3
|
|||||||||||||||||||
28. mar 2022
20:40
Valby 3
5
FA 2000 2
0
|
|||||||||||||||||||
29. mar 2022
19:30
CBS Sport 2
3
FB 4
1
|
|||||||||||||||||||
29. mar 2022
20:15
B 1903 4
8
Spartak Ciervo
7
|
|||||||||||||||||||
02. apr 2022
11:30
FA 2000 7
4
Stefan 5
7
|
|||||||||||||||||||
02. apr 2022
12:00
BK Union
8
Union 9
2
|
|||||||||||||||||||
03. apr 2022
17:45
Teatro Kapital
9
HIK
1
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2022
19:15
FC Nyhavn
2
FA 2000
3
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2022
20:30
B93
8
KFB
1
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2022
19:00
KB
5
FC Sukkerbold
1
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2022
20:15
B 1903 4
1
Valby 3
5
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2022
18:00
Stefan 5
5
Champeinz United
2
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2022
20:15
FA 2000
1
BK Union
3
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2022
19:30
FB 3
1
CBS Sport 2
4
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2022
19:00
FB
1
FB 2
4
|
|||||||||||||||||||
19. maj 2022
19:15
Teatro Kapital
2
Deportivo Cobayas
1
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2022
20:30
Reunion IF
2
B93
14
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2022
12:00
KB
7
Fremad Valby 2
8
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2022
19:15
Valby 3
3
Teatro Kapital
6
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2022
19:30
Stefan 5
1
FB 2
3
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2022
20:30
B93
4
Fremad Valby 2
5
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2022
20:00
BK Union
3
CBS Sport 2
2
|
|||||||||||||||||||
21. jun 2022
18:00
Fremad Valby 2
FB 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
21. jun 2022
19:00
BK Union
4
Teatro Kapital
5
|
|||||||||||||||||||
26. jun 2022
10:00
Fremad Valby 2
7
Teatro Kapital
1
|
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid
3) Ved uafgjort efter ordinær spilletid, afgøres kampen ved straffesparkskonkurrence (afstand 8M)
1. runde - 19. marts 2022 (uge 11)
2. runde - 26. marts 2022 (uge 12)
3. runde - 11. maj 2022 (uge 19)
4. runde - 8. juni 2022 (uge 23)
Semifinaler - 20. 23. juni 2022 (uge 25)
Finale - afvikles Sundby IP, Opvisning, søndag den 26. juni 2022, kl. 10:00.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
DBU København påsætter dommere i semifinaler og finale.
Skulle der være problemer med at få planlagt kampene, så kontakt DBU Københavns administration på turnering@dbukoebenhavn.dk
Kampprogram for Hovedstadspokalen (dbukoebenhavn.dk)