MENU

Herre Senior 4 7M Forår, P5 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
934006
ti
05-04 2022
Kl. 20:30
Uganda Danish Cranes FA 2000 6 Kunst, Valby IP, tribunen
6
-
3
934007
on
06-04 2022
Kl. 20:30
B52 Argon Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
3
976479 fr
08-04 2022
Kl. 19:45
FB 19 Nørrebro United 7 Jens Jessens Vej
3
-
4
934976
09-04 2022
Kl. 11:30
Skjold 13 FB 26 Lundehusparken
0
-
2
934977
09-04 2022
Kl. 14:30
KFB 4 Frem 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
10
976495
ti
19-04 2022
Kl. 20:30
FB 26 B52 Jens Jessens Vej
7
-
3
976491 on
20-04 2022
Kl. 19:00
Frem 3 FB 19 Frem, Valby IP
2
-
0
976494 on
20-04 2022
Kl. 20:30
Argon Uganda Danish Cranes Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
6
976496
24-04 2022
Kl. 11:30
Nørrebro United 7 Skjold 13 Nørrebroparken
2
-
1
976492
24-04 2022
Kl. 14:00
FA 2000 6 KFB 4 Jens Jessens Vej
5
-
3
976498 ti
26-04 2022
Kl. 20:30
Uganda Danish Cranes FB 26 Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
1
976497
on
27-04 2022
Kl. 19:00
Frem 3 FA 2000 6 Frem, Valby IP
1
-
7
976507
on
27-04 2022
Kl. 20:30
B52 Nørrebro United 7 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
4
976509
fr
29-04 2022
Kl. 18:30
FB 19 Skjold 13 Jens Jessens Vej
6
-
3
976508
30-04 2022
Kl. 10:00
KFB 4 Argon Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
5
976511 on
04-05 2022
Kl. 20:30
Argon Frem 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
5
976513 fr
06-05 2022
Kl. 18:30
FB 26 KFB 4 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
976512
07-05 2022
Kl. 11:30
Skjold 13 B52 Lundehusparken
4
-
4
976514
07-05 2022
Kl. 11:30
Nørrebro United 7 Uganda Danish Cranes Nørrebroparken
3
-
0
976581
ti
10-05 2022
Kl. 20:30
Uganda Danish Cranes Skjold 13 Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
2
976515 on
11-05 2022
Kl. 19:00
Frem 3 FB 26 Frem, Valby IP
Udehold taberdømt
976644
14-05 2022
Kl. 10:00
KFB 4 Nørrebro United 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
2
976643
14-05 2022
Kl. 16:00
FA 2000 6 Argon Jens Jessens Vej
6
-
8
976645
15-05 2022
Kl. 14:00
FB 19 B52 Jens Jessens Vej
8
-
1
976646
ma
16-05 2022
Kl. 20:30
B52 Uganda Danish Cranes Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
6
976649 ti
17-05 2022
Kl. 20:30
FB 26 FA 2000 6 Jens Jessens Vej
4
-
3
976647 on
18-05 2022
Kl. 20:30
Argon FB 19 Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
5
976648
21-05 2022
Kl. 11:30
Skjold 13 KFB 4 Lundehusparken
6
-
2
976650
21-05 2022
Kl. 14:30
Nørrebro United 7 Frem 3 Nørrebroparken
2
-
2
976651 on
25-05 2022
Kl. 19:00
Frem 3 Skjold 13 Frem, Valby IP
1
-
1
976653 on
25-05 2022
Kl. 20:30
Argon FB 26 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
0
976673
to
26-05 2022
Kl. 17:30
KFB 4 B52 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
6
976674 fr
27-05 2022
Kl. 18:30
FB 19 Uganda Danish Cranes Jens Jessens Vej
2
-
7
976652
28-05 2022
Kl. 16:00
FA 2000 6 Nørrebro United 7 Jens Jessens Vej
7
-
2
976675 ti
31-05 2022
Kl. 20:30
Uganda Danish Cranes KFB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
14
-
4
976676
on
01-06 2022
Kl. 20:30
B52 Frem 3 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
5
976678 fr
03-06 2022
Kl. 19:45
FB 19 FB 26 Jens Jessens Vej
0
-
2
976677
04-06 2022
Kl. 11:30
Skjold 13 FA 2000 6 Lundehusparken
1
-
1
976679
05-06 2022
Kl. 11:30
Nørrebro United 7 Argon Nørrebroparken
7
-
5
976510
on
08-06 2022
Kl. 20:15
FA 2000 6 FB 19 Jens Jessens Vej
4
-
2
976680
11-06 2022
Kl. 12:30
Frem 3 Uganda Danish Cranes Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
5
976681
11-06 2022
Kl. 12:30
FA 2000 6 B52 Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
976682
11-06 2022
Kl. 12:30
Argon Skjold 13 Valby IP, tribunen
4
-
2
976683
11-06 2022
Kl. 12:30
KFB 4 FB 19 Valby IP, tribunen
2
-
5
976684
11-06 2022
Kl. 12:30
FB 26 Nørrebro United 7 Valby IP, tribunen
5
-
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned.

 

Log ind