MENU

Ungdomspokal U17 Drenge (04-05) 20/21 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
910258 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Frederiksværk Fodbold Klub (2) Allerød Fodbold Klub (M) Frederiksværk Stadion
0 - 14
910259 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Taastrup FC (1) Vanløse (Ø2) NyBolig Park
3 - 0
910261 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
IS Skævinge (1) Værløse BK (1) Baunehøj Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

910262 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Rosenhøj BK (1) FC Holte (1) Avedøre Stadion
1 - 3
910263 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Avarta (M) Skjold (M) Espelundens Idrætsanlæg
2 - 1
910264 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri (2) Hillerød Fodbold (M) Virum Stadion
0 - 7
910266
1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
HIC/AIF (1) Solrød FC (M) Herstedøster Stadion
2 - 9
910267
1 on
19-08 2020
Kl. 18:30
BSF (1) Himmelev-Veddelev (1) Ballerup Idrætspark
UMH
910257 1 on
19-08 2020
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (1) Sorø Freja (M) Stadion Vest
7 - 0
910265
1 on
19-08 2020
Kl. 18:30
Glostrup (Ø2) Jægersborg BK (Ø2) Glostrup Idrætspark
1 - 9
910254
1 on
19-08 2020
Kl. 18:30
Benløse IF (2) Brøndby Strand IK (Ø2) Benløsehallen Kunstgræs
0 - 2
910255
1 on
19-08 2020
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) B 1903 (M) Ringsted Stadion
4 - 0
910260 1 to
20-08 2020
Kl. 18:00
FB (M) Ølstykke FC (Ø2) Jens Jessens Vej
0 - 3
910256
1 ti
25-08 2020
Kl. 18:00
MB (2) KFUM BK, Roskilde (Ø2) MB's anlæg
0 - 3
910268 1 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Brønshøj (M) Helsinge Fodbold (Ø2) Tingbjerg I P
3 - 0
458743
2 ma
14-09 2020
Kl. 18:30
BSF (1) IF Skjold Birkerød (M) Ballerup Idrætspark
1 - 10
458733
2 ti
15-09 2020
Kl. 18:00
B. 73, Slagelse (1) FA 2000 (Ø1) Stadion Vest Kunstgræs
0 - 5
458744 2 ti
15-09 2020
Kl. 18:30
Brønshøj (M) GVI (Ø1) Kunst, Tingbjerg IP
0 - 5
458672
2 ti
15-09 2020
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (Ø2) Greve Fodbold (Ø1) Langbjergskolen Kunstgræs
5 - 3
458734 2 ti
15-09 2020
Kl. 18:45
Taastrup FC (1) Ølstykke FC (Ø2) Gadehaveskolen
5 - 6
458740 2 ti
15-09 2020
Kl. 19:00
FC Holte (1) FFB (Ø2) Birkerød Stadion Kunstgræs
0 - 1
458741
2 ti
15-09 2020
Kl. 19:00
Solrød FC (M) Jægersborg BK (Ø2) Solrød Idrætscenter
0 - 4
458736
2 ti
15-09 2020
Kl. 19:00
Værløse BK (1) LSF (Ø1) Værløse Stadion Kunstgræs
0 - 4
458737
2 ti
15-09 2020
Kl. 19:00
Avarta (M) Holbæk (Ø1) Espelunden Kunstgræs
0 - 6
458732
2 to
17-09 2020
Kl. 17:45
Ringsted IF (M) KFUM BK, Roskilde (Ø2) Ringsted Stadion Kunstgræs
3 - 1
458738
2 to
17-09 2020
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Ø2) Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Vallensbæk Idrætscenter kunst
0 - 4
458742
2 ti
22-09 2020
Kl. 17:30
A27 (Ø1) Sundby Bk. (Ø1) Røllikevej
1 - 3
458735
2 on
23-09 2020
Kl. 19:00
Allerød Fodbold Klub (M) Fremad Amager Elite (Ø1) Lyngehallen Kunstgræs
4 - 7
240193
3 ma
28-09 2020
Kl. 17:00
IF Skjold Birkerød (M) AB (Division) Birkerød Stadion
1 - 3
240187
3 ti
29-09 2020
Kl. 17:45
LSF (Ø1) B.93 (Division) Smørum Idrætscenter
3 - 2
240189
3 ti
29-09 2020
Kl. 18:30
Holbæk (Ø1) Hvidovre IF (Division) Holbæk Sportsby
2 - 4
240182
3 ti
29-09 2020
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (Ø2) Slagelse B&I (Division) Langbjergskolen Kunstgræs
2 - 0
240183
3 ti
29-09 2020
Kl. 19:00
Ringsted IF (M) Nykøbing FC Ringsted Stadion Kunstgræs
2 - 1
240190
3 on
30-09 2020
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (Ø1) FC Helsingør (Division) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
5 - 4
240186
3 on
30-09 2020
Kl. 19:00
Fremad Amager Elite (Ø1) Næstved IF (Division) Sundby I P. Opvisn.
9 - 8
240184
3 on
30-09 2020
Kl. 19:30
FA 2000 (Ø1) HB Køge (Division) Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 4
458739
2 to
01-10 2020
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (M) Frem (Ø2) Hillerød Stadion Kunstgræs
4 - 1
240192
3 to
01-10 2020
Kl. 20:15
GVI (Ø1) HIK (Division) Kunst, GVI. Nymosen
0 - 2
240185
3 ti
13-10 2020
Kl. 18:30
Ølstykke FC (Ø2) Roskilde BK (Division) Ølstykke Stadion
0 - 5
478992
4 ti
27-10 2020
Kl. 18:15
Roskilde BK (Division) Brøndbyernes IF (Liga) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
3 - 2
240191
3 ti
27-10 2020
Kl. 20:00
Jægersborg BK (Ø2) Sundby Bk. (Ø1) Gentofte Sportspark Opv. kunst
2 - 0
478991
4 on
28-10 2020
Kl. 18:30
LSF (Ø1) Fremad Amager Elite (Ø1) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
3 - 0
478993
4 on
28-10 2020
Kl. 18:45
Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Hvidovre IF (Division) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
8 - 7
478990
4 on
28-10 2020
Kl. 19:00
Ringsted IF (M) FC København (Liga) Ringsted Stadion Kunstgræs
0 - 5
240188
3 on
04-11 2020
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (M) FFB (Ø2) Hillerød Stadion Kunstgræs
3 - 2
478995
4 ti
10-11 2020
Kl. 20:00
Jægersborg BK (Ø2) AB (Division) Gentofte Sportspark Opv. kunst
5 - 6
478989
4 ti
17-11 2020
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (Ø2) HB Køge (Division) Langbjergskolen Kunstgræs
1 - 3
478996 4 ti
17-11 2020
Kl. 19:30
FC Nordsjælland (Liga) HIK (Division) Right to Dream Park
2 - 0
478994
4 on
18-11 2020
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (M) Lyngby BK (Liga) Hillerød Stadion Kunstgræs
4 - 7
421661 5 ti
23-03 2021
Kl. 18:30
HB Køge (Division) FC København (Liga) Herfølge Stadion Kunst
421662 5 on
24-03 2021
Kl. 18:30
LSF (Ø1) Roskilde BK (Division) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
421663 5 on
24-03 2021
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Lyngby BK (Liga) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
421664 5 on
24-03 2021
Kl. 18:30
AB (Division) FC Nordsjælland (Liga) Akademisk Boldklub, Kunstgræs
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 17. – 20. august (uge 34)
2. runde – 14. – 17. september (uge 38)
3. runde – 28. september – 1. oktober (uge 40)
4. runde – 26. - 29. oktober (uge 44)
5. runde – marts 2021 (1/4 finaler)
6. runde – april 2021 (semifinaler)
7. runde – 29. maj 2021 (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division og Liga indtræder i runde 3. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

 

Log ind