MENU

Ungdomspokal U19 Drenge (02-03) 20/21 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
919482 1 ma
17-08 2020
Kl. 19:00
Lundtofte Boldklub (2) Rødovre (1) Lundtofte Idrætsplads
UMH
917156
1 ti
18-08 2020
Kl. 18:00
Vestia (M) A27 (Ø1) Valby IP, Gl. Afdeling
2 - 3
917157 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (2) Herlufsholm GF (M) Hedehusene Idrætspark
5 - 4
918513 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (M) Holbæk (Ø1) Birkerød Stadion
0 - 10
919470
1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (1) FC Whop en Dei (1) Karsemosegård
0 - 5
919471 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) Værløse BK (M) Spraglehøj Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

919474 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (Ø2) Vanløse (Ø1) Langbjergskolen
4 - 5
919476 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Karlslunde IF (M) Taastrup FC (M) Karlslunde Stadion
6 - 7
919477
1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Avarta (M) Brønshøj (Ø2) Espelundens Idrætsanlæg
3 - 4
919480 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri (M) Bagsværd BK (Ø2) Virum Stadion
6 - 5
919481 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero (1) B 1903 (Ø2) Gladsaxe Stadion
0 - 4
919483 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder Hillerød Fodbold (M)
917154
1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (Ø2) LSF (Ø2) Lillevang Idrætscenter
1 - 2
917155
1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Sorø Freja (M) B. 73, Slagelse (Ø2) Sorø Stadion
0 - 3
919472
1 on
19-08 2020
Kl. 18:00
Sundby Bk. (Ø2) GVI (Ø1) Sundby/Kløvermarken
2 - 0
919473
1 on
19-08 2020
Kl. 18:30
Herstedøster IC (M) FB (M) Herstedøster Stadion
3 - 5
919475 1 on
19-08 2020
Kl. 18:30
FC Holte (1) Fremad Valby (M) Rudegård Stadion
4 - 1
919569 1 on
19-08 2020
Kl. 18:30
B. 1973, Herlev (1) Skovshoved IF (M) Elverroad Kunstgræs
0 - 3
919479 1 to
20-08 2020
Kl. 18:00
Skjold (1) Allerød FK (Ø2) Fælledparken
8 - 9
917153 1 to
20-08 2020
Kl. 18:30
Kværkeby IF (2) Høng GF (M) Kværkeby Stadion
0 - 4
917158 1 to
20-08 2020
Kl. 18:30
Svogerslev BK (1) Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Svogerslev Idrætspark
0 - 4
919478 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Frederiksværk Fodbold Klub (1) Hareskov IF (1) Frederiksværk Stadion
0 - 3
458759 2 ti
15-09 2020
Kl. 17:30
Virum-Sorgenfri (M) Skovshoved IF (M) Virum Stadion
5 - 3
458747 2 ti
15-09 2020
Kl. 18:45
Høng GF (M) LSF (Ø2) Gørlevhallen
5 - 7
458749
2 ti
15-09 2020
Kl. 19:00
Fløng-Hedehusene Fodbold (2) A27 (Ø1) Hedehusene idrætspark Kunstgræs
0 - 4
458760
2 ti
15-09 2020
Kl. 19:00
Måløv BK Hillerød Fodbold (M) Måløv Idrætspark, Kunstgræs
5 - 3
458751
2 ti
15-09 2020
Kl. 19:00
FC Whop en Dei (1) Sundby Bk. (Ø2) Stenløse Stadion Kunstgræs
1 - 2
458753
2 ti
15-09 2020
Kl. 19:00
Brønshøj (Ø2) FFB (Ø1) Kunst, Tingbjerg IP
4 - 3
458748
2 ti
15-09 2020
Kl. 20:00
B. 73, Slagelse (Ø2) Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Stadion Vest Kunstgræs
2 - 4
458756 2 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Taastrup FC (M) Greve Fodbold (Ø1) NyBolig Park
0 - 3
458755 2 on
16-09 2020
Kl. 17:45
FC Holte (1) Allerød FK (Ø2) Rudegård Stadion
2 - 3
458754
2 on
16-09 2020
Kl. 18:00
Hareskov IF (1) FA 2000 (Ø1) Birkevang
1 - 2
458752 2 on
16-09 2020
Kl. 18:00
FB (M) Vanløse (Ø1) Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 1
458750 2 on
16-09 2020
Kl. 19:00
Jyllinge FC (1) Holbæk (Ø1) Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
1 - 0
458758
2 to
17-09 2020
Kl. 17:30
Lundtofte Boldklub (2) B 1903 (Ø2) Virum Stadion
0 - 5
458757
2 to
17-09 2020
Kl. 19:00
Fremad Amager Elite (Ø1) Frem (Ø1) Sundby Idrætspark
3 - 1
239969 3 ma
28-09 2020
Kl. 19:30
FA 2000 (Ø1) FC Helsingør (Division) Kunst, Jens Jessens Vej
239994 3 ti
29-09 2020
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri (M) AB (Division) Virumgård kunstgræsbane
239967 3 ti
29-09 2020
Kl. 19:30
Brønshøj (Ø2) Hvidovre IF (Division) Tingbjerg I P
239993 3 ti
29-09 2020
Kl. 20:00
Måløv BK HIK (Division) Måløv Idrætspark
239964 3 ti
29-09 2020
Kl. 20:00
Sundby Bk. (Ø2) Næstved IF (Division) Sundby/Kløvermarken
239960 3 ti
29-09 2020
Kl. 22:00
LSF (Ø2) Slagelse B&I (Division) Smørum Idrætscenter
239961 3 ti
29-09 2020
Kl. 22:00
Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Nykøbing FC Hørsholm Idrætspark
239962 3 ti
29-09 2020
Kl. 22:00
A27 (Ø1) HB Køge (Division) Dragør Bk
239963 3 ti
29-09 2020
Kl. 22:00
Jyllinge FC (1) Roskilde BK Spraglehøj Idrætsanlæg
239966 3 ti
29-09 2020
Kl. 22:00
Allerød FK (Ø2) Greve Fodbold (Ø1) Allerød Idrætspark
239970 3 ti
29-09 2020
Kl. 22:00
B 1903 (Ø2) Fremad Amager Elite (Ø1) B1903
239965 3 to
08-10 2020
Kl. 19:05
Vanløse (Ø1) B.93 (Division) Kunst, Vanløse I P
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 17. – 20. august (uge 34)
2. runde – 14. – 17. september (uge 38)
3. runde – 28. september – 1. oktober (uge 40)
4. runde – 26. - 29. oktober (uge 44)
5. runde – marts 2021 (1/4 finaler)
6. runde – april 2021 (semifinaler)
7. runde – 29. maj 2021 (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division og Liga indtræder i runde 3. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

 

Log ind