MENU

Serie 3, P8/11 Efterår, P10 (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
176783
16-08 2020
Kl. 12:00
Skjold 2 HB 4 Kunst, Ryparken
3 - 3
176056
on
19-08 2020
Kl. 20:00
Fr.holm Sydhavnen 2 Union 3 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
176279 fr
21-08 2020
Kl. 18:00
FC Nyhavn 2 Østerbro IF 4 Kløvermarken
0 - 3
176281
23-08 2020
Kl. 12:00
Jægersborg 3 FB 5 Jægersborg
3 - 0
176057
23-08 2020
Kl. 14:00
ØKF 2 HB 4 Kløvermarken
1 - 3
176280
23-08 2020
Kl. 14:00
FB 8 Skjold 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 0
176283
on
26-08 2020
Kl. 20:00
Union 3 ØKF 2 Kunst, Grøndal Centret
1 - 2
176282
fr
28-08 2020
Kl. 19:00
FB 5 FB 8 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
176285
29-08 2020
Kl. 14:00
Skjold 2 FC Nyhavn 2 Fælledparken
2 - 1
176284
30-08 2020
Kl. 10:00
Østerbro IF 4 Fr.holm Sydhavnen 2 Fælledparken
0 - 2
176287
30-08 2020
Kl. 14:00
HB 4 Valby 3 Fælledparken
1 - 0
176291 ti
01-09 2020
Kl. 20:00
Union 3 Østerbro IF 4 Kunst, Genforeningspladsen
2 - 1
176288
on
02-09 2020
Kl. 20:00
Fr.holm Sydhavnen 2 Skjold 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
176292
fr
04-09 2020
Kl. 18:00
FC Nyhavn 2 FB 5 Kløvermarken
1 - 1
176290
05-09 2020
Kl. 16:00
ØKF 2 Valby 3 Kløvermarken
1 - 0
176576
06-09 2020
Kl. 12:00
Jægersborg 3 HB 4 Jægersborg
2 - 1
176577
fr
11-09 2020
Kl. 19:00
FB 5 Fr.holm Sydhavnen 2 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 4
176578
fr
11-09 2020
Kl. 20:00
Valby 3 Jægersborg 3 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
176689
13-09 2020
Kl. 10:00
Østerbro IF 4 ØKF 2 Kunst, Fælledparken
HMH
176690
13-09 2020
Kl. 12:00
Skjold 2 Union 3 Kunst, Ryparken
3 - 1
176692
13-09 2020
Kl. 14:00
HB 4 FB 8 Fælledparken
1 - 2
176696 ti
15-09 2020
Kl. 20:00
Union 3 Jægersborg 3 Kunst, Genforeningspladsen
3 - 3
176695
on
16-09 2020
Kl. 17:45
ØKF 2 FC Nyhavn 2 Kløvermarken
3 - 1
176694
on
16-09 2020
Kl. 20:00
Fr.holm Sydhavnen 2 FB 8 Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 1
176787
fr
18-09 2020
Kl. 17:45
FC Nyhavn 2 HB 4 Kløvermarken
1 - 1
176788
20-09 2020
Kl. 10:00
Østerbro IF 4 Skjold 2 Fælledparken
1 - 0
176789
20-09 2020
Kl. 14:00
FB 8 Valby 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 0
176785
20-09 2020
Kl. 14:00
ØKF 2 Jægersborg 3 Kløvermarken
3 - 0
176786
20-09 2020
Kl. 16:00
Union 3 FB 5 Kunst, Genforeningspladsen
1 - 3
176790 fr
25-09 2020
Kl. 19:00
FB 5 Østerbro IF 4 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
176793
27-09 2020
Kl. 12:00
Jægersborg 3 FB 8 Jægersborg
1 - 2
176795
27-09 2020
Kl. 12:00
HB 4 Fr.holm Sydhavnen 2 Fælledparken
2 - 3
176792
27-09 2020
Kl. 14:00
Skjold 2 ØKF 2 Kunst, Ryparken
2 - 0
176782 ma
28-09 2020
Kl. 21:00
Østerbro IF 4 Valby 3 Kunst, Ryparken
2 - 1
186183 ti
29-09 2020
Kl. 20:00
Union 3 HB 4 Kunst, Genforeningspladsen
2 - 1
176796
on
30-09 2020
Kl. 20:00
Fr.holm Sydhavnen 2 Valby 3 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 2
186186
04-10 2020
Kl. 14:00
Skjold 2 FB 5 Kunst, Ryparken
2 - 0
186187 fr
09-10 2020
Kl. 19:00
FB 5 ØKF 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
186244 fr
09-10 2020
Kl. 20:00
Valby 3 Union 3 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
186246
11-10 2020
Kl. 12:00
Jægersborg 3 Fr.holm Sydhavnen 2 Jægersborg
4 - 2
186248
11-10 2020
Kl. 12:00
HB 4 Østerbro IF 4 Kunst, Fælledparken
1 - 1
186245
11-10 2020
Kl. 14:00
FB 8 FC Nyhavn 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
186182
18-10 2020
Kl. 18:00
ØKF 2 FB 8 Kunstbane 2, Kløvermarken
4 - 2
176791
ti
20-10 2020
Kl. 20:00
Valby 3 FC Nyhavn 2 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
186249 fr
23-10 2020
Kl. 18:00
Valby 3 Skjold 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
186251
24-10 2020
Kl. 16:00
FC Nyhavn 2 Fr.holm Sydhavnen 2 Kunstbane 1, Kløvermarken
1 - 1
186253
25-10 2020
Kl. 12:00
Jægersborg 3 Østerbro IF 4 Gentofte Sportspark - kunst 1
2 - 0
186254
25-10 2020
Kl. 12:00
HB 4 FB 5 Fælledparken
3 - 4
186252
25-10 2020
Kl. 14:00
Union 3 FB 8 Kunst, Genforeningspladsen
4 - 1
186184 ti
24-11 2020
Kl. 20:15
FC Nyhavn 2 Jægersborg 3 Kunstbane 2, Kløvermarken
ANN
186255
29-11 2020
Kl. 14:00
FB 5 Valby 3 Kunst, Jens Jessens Vej
ANN
186256
29-11 2020
Kl. 14:00
Fr.holm Sydhavnen 2 ØKF 2 Kunst, Valby IP, tribunen
ANN
186263
29-11 2020
Kl. 14:00
Union 3 FC Nyhavn 2 Kunst, Genforeningspladsen
ANN
186264
29-11 2020
Kl. 14:00
Østerbro IF 4 FB 8 Fælledparken
ANN
186265
29-11 2020
Kl. 14:00
Skjold 2 Jægersborg 3 Kunst, Ryparken
ANN
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Sådan afvikles de udsatte turneringskampe

Oprykning:
de 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op

Nedrykning: nr. 11 og 12 i alle 4 puljer rykker ned
 

Log ind