MENU

Ungdomspokalen U14 Drenge (07) 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
133974 ti
25-08 2020
Kl. 18:00
Fix (M) GVI (Liga2) Gadelandet
4 - 10
110170 ti
25-08 2020
Kl. 18:00
B 1903 (M) Oversidder B1903
110171
ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Ringsted IF (Liga2) Nykøbing FC (Liga2) Ringsted Stadion
5 - 2
110172 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Bk. Hekla (1) Sundby Bk.(1) Hekla Park
0 - 5
110262
ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Stenløse BK (M) Hillerød Fodbold (Liga2) Stenløse Stadion
0 - 6
110263 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Frederikssund FB (3) Ølstykke FC (Liga2) Frederikssund Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

110265 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Frem (M) KFUM BK, Roskilde (Liga2) Frem, Valby IP
1 - 6
110266
ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Fremad Valby (2) Taastrup FC (M) Valby IP, tribunen
5 - 3
110267
ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Brønshøj BK (2) FB (M) Tingbjerg I P
1 - 5
133970
ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (M) LSF (Liga2) Himmelev Idrætspark
0 - 3
133971 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Høng GF (1) Slagelse B&I (Liga2) Hønghallen
0 - 5
133973 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
BK Union (2) Hvidovre IF (Liga2) Grøndal Centret
0 - 13
110159
ti
25-08 2020
Kl. 18:30
BK Avarta (M) AB (Liga2) Espelundens Idrætsanlæg
0 - 5
110160 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
FC Rudersdal (M) IF Skjold Birkerød (M) Rundforbi Stadion
8 - 9
110161
ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Glostrup (M) B. 1973, Herlev (Liga2) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
1 - 4
110162 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Herstedøster IC (3) Albertslund IF(1) Herstedøster Stadion
1 - 2
110167 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Kr. Værløse IF (1) Husum Bk (M) Sandet Stadion
0 - 4
110168 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Skovshoved IF (2) HIK (Liga2) Skovshoved I P
1 - 5
110169
ti
25-08 2020
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (1) Kalundborg GB (1) Stadion Vest
0 - 11
133975 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Store Merløse IF (M) Næstved I.F. (Liga2) St. Merløse Idrætsplads
1 - 5
133976 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (Liga2) FC Helsingør (Liga2) Hørsholm Idrætspark
3 - 5
133977
ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Holbæk B&I (Liga2) Greve Fodbold (Liga2) Holbæk Sportsby
3 - 6
133979 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) B93 (Liga2) Virum Stadion
1 - 7
143235 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder KB (Liga1)
143236 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder Lyngby Boldklub 1921 (Liga1)
143237 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder HB Køge (Liga1)
143238 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder Farum BK (Liga1)
143239 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder Brøndbyernes IF (Liga1)
110264 on
26-08 2020
Kl. 18:00
Vallensbæk IF (M) Roskilde Boldklub (Liga2) Vallensbæk Idrætscenter
1 - 8
133972 on
26-08 2020
Kl. 18:00
Skjold (1) Vanløse (Liga2) Fælledparken
0 - 12
133978 on
26-08 2020
Kl. 18:30
A27 (Liga2) Amager Elite (Liga2) Dragør Bk
7 - 2
143234
on
26-08 2020
Kl. 18:30
Solrød FC (M) FA 2000 (Liga2) Solrød Idrætscenter
1 - 3
570450 on
09-09 2020
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød (M) FC Helsingør (Liga2) Birkerød Stadion
0 - 4
570854 on
09-09 2020
Kl. 18:00
B93 (Liga2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga1) B 93 Svanemølleanlæg.
2 - 1
570855 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Husum Bk (M) FA 2000 (Liga2) Husumparken
9 - 8
570863 on
09-09 2020
Kl. 18:00
B 1903 (M) A27 (Liga2) B1903
1 - 7
570881 on
09-09 2020
Kl. 18:00
KB (Liga1) Farum BK (Liga1) KB. P.Bangsvej
6 - 3
570885 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Sundby Bk.(1) GVI (Liga2) Sundby/Kløvermarken
1 - 7
570886 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Brøndbyernes IF (Liga1) HB Køge (Liga1) Brøndby Stadion
5 - 3
570888
on
09-09 2020
Kl. 18:00
Slagelse B&I (Liga2) Hvidovre IF (Liga2) Slagelse Stadion
1 - 4
570890 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Næstved I.F. (Liga2) AB (Liga2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
3 - 5
570891
on
09-09 2020
Kl. 18:00
Kalundborg GB (1) Ringsted IF (Liga2) Munkesø Stadion
5 - 4
570892
on
09-09 2020
Kl. 18:00
Albertslund IF(1) LSF (Liga2) Albertslund Stadion
5 - 4
570893 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Fremad Valby (2) KFUM BK, Roskilde (Liga2) Valby IP, tribunen
0 - 4
570894
on
16-09 2020
Kl. 18:00
Greve Fodbold (Liga2) Roskilde Boldklub (Liga2) Greve Idræts Center
4 - 3
570451
on
16-09 2020
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (Liga2) Vanløse (Liga2) Hillerød Stadion Kunstgræs
2 - 1
570889
on
16-09 2020
Kl. 18:30
B. 1973, Herlev (Liga2) Ølstykke FC (Liga2) Elverroad Kunstgræs
2 - 1
570879 to
17-09 2020
Kl. 18:00
FB (M) HIK (Liga2) Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 8
239240 on
28-10 2020
Kl. 18:00
Husum Bk (M) KB (Liga1) Kunst, Husumparken
239241 on
28-10 2020
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (Liga2) B93 (Liga2) Hillerød Stadion Kunstgræs
239242 on
28-10 2020
Kl. 18:30
Albertslund IF(1) A27 (Liga2) Albertslund Stadion Kunstgræs
239266 on
28-10 2020
Kl. 18:30
FC Helsingør (Liga2) Brøndbyernes IF (Liga1) Helsingør "Ny Stadion" OPV
239236 on
28-10 2020
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (Liga2) B. 1973, Herlev (Liga2) Lillevang Idrætscenter kunst
239237 on
28-10 2020
Kl. 18:30
Kalundborg GB (1) HIK (Liga2) Munkesø Stadion Kunst
239238 on
28-10 2020
Kl. 18:30
AB (Liga2) Hvidovre IF (Liga2) Akademisk Boldklub, Kunstgræs
239239 on
28-10 2020
Kl. 18:30
GVI (Liga2) Greve Fodbold (Liga2) Kunst, GVI. Nymosen
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde 26.8 - Lodtrækning 2. runde DBU Sjælland facebook 28.8 kl. 12.00

2. runde 9.9 - Lodtrækning 3. runde DBU Sjælland facebook 14.9 kl. 12.00

3. runde 28.10 - Lodtrækning 4. runde DBU Sjælland facebook 30.10 kl. 12.00

4. runde 11.11 - Lodtrækning 5. runde DBU Sjælland facebook 30.11 kl. 12.00

5. runde 20.4.21

Finale 9. maj 2021

Log ind