MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge (06) 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
110107 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Tølløse BK (3) Lynge-Broby IF (1) Tølløse Stadion
1 - 3
110155 on
26-08 2020
Kl. 17:30
Vanløse (Liga2) FB (1) Kunst, Vanløse I P
9 - 1
110103 on
26-08 2020
Kl. 18:00
Sundby Bk. (Liga2) FC København (Liga1) Sundby/Kløvermarken
1 - 6
110104
on
26-08 2020
Kl. 18:30
Holbæk B&I (Liga2) Greve Fodbold (Liga2) Holbæk Sportsby
4 - 1
110105
on
26-08 2020
Kl. 18:30
IF Frem Bjæverskov (1) Himmelev-Veddelev BK (Liga2) Bjæverskov Stadion
1 - 3
110106 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Ølstykke FC (Liga2) Farum Boldklub (Liga1) Ølstykke Stadion
0 - 2
110108 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Frederikssund FB (1) KFUM BK, Roskilde (Liga2) Frederikssund Stadion
3 - 5
110109 on
26-08 2020
Kl. 18:30
A27 (Liga2) HIK (Liga2) Dragør Bk
7 - 6
110110 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Skovshoved IF (M) Skjold (Liga2) Skovshoved I P
6 - 5
110153
on
26-08 2020
Kl. 18:30
Solrød FC (M) FA 2000 (M) Solrød Idrætscenter
4 - 3
110154 on
26-08 2020
Kl. 18:30
GVI (Liga2) B93 (Liga2) GVI. Nymosen
2 - 3
110101
on
26-08 2020
Kl. 18:30
Ringsted IF (Liga 2) Roskilde Boldklub (Liga2) Ringsted Stadion
1 - 7
110102 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Brønshøj BK (M) B 1903 (Liga2) Tingbjerg I P
6 - 1
109795
on
26-08 2020
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Liga2) Brøndby IF (Liga1) Vallensbæk Idrætscenter
0 - 8
109887
on
26-08 2020
Kl. 18:30
Vordingborg IF (M) Næstved I.F. (Liga2) Vordingborg Stadion
0 - 13
109888
on
26-08 2020
Kl. 18:30
Bk. Hekla (M) AC Amager Academy (Liga2) Hekla Park
0 - 11
110085 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Vestia (2) Herstedøster IC (2) Kunst, Bavnehøj IA
0 - 4
110086 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Taastrup FC (1) Karlslunde IF (M) NyBolig Park
2 - 4
110088
on
26-08 2020
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) FC Helsingør (Liga2) Virum Stadion
8 - 6
110089 on
26-08 2020
Kl. 18:30
SSL - Skævinge- og St. Lyngby Fodbold (3) Frederiksværk Fodbold Klub (1) St. Lyngby Stadion
7 - 8
110090 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Værløse BK (M) LSF (Liga2) Værløse Stadion
0 - 1
110092
on
26-08 2020
Kl. 18:30
Suså IF (1) Nykøbing FC (Liga2) Herlufmaglehallen
2 - 3
110093
on
26-08 2020
Kl. 18:30
BK Frem (M) Fremad Valby (Liga2) Frem, Valby IP
1 - 9
110094 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Herlufsholm GF (1) HB Køge (Liga2) Herlufsholm Stadion
8 - 9
110095
on
26-08 2020
Kl. 18:30
BK Avarta (1) BSF (Liga2) Espelundens Idrætsanlæg
1 - 3
110096 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Hillerød-Ålholm (1) Hørsholm-Usserød IK (Liga2) Hillerød Stadion
0 - 7
110097
on
26-08 2020
Kl. 18:30
Dianalund IF(1) Kalundborg GB (Liga2) Dianalund Stadion
1 - 2
110098
on
26-08 2020
Kl. 18:30
Albertslund IF (2) Fløng-Hedehusene Fodbold (1) Albertslund Stadion
4 - 2
110099 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (M) Slagelse B&I (Liga2) Skælskør Stadion
0 - 6
110091 on
26-08 2020
Kl. 19:00
Husum Bk (1) Hvidovre IF (Liga2) Kunst, Husumparken
0 - 4
570902
on
02-09 2020
Kl. 18:45
Albertslund IF (2) Lynge-Broby IF (1) Albertslund Stadion
2 - 6
110087
on
02-09 2020
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (1) AB (Liga2) Birkerød Stadion
0 - 6
110100
to
03-09 2020
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK (Liga2) Lyngby (Liga1) Gladsaxe Stadion
0 - 4
570898 ti
08-09 2020
Kl. 18:00
Karlslunde IF (M) Slagelse B&I (Liga2) Karlslunde Stadion
6 - 4
570907
on
09-09 2020
Kl. 17:30
AC Amager Academy (Liga2) FC København (Liga1) Sundby Idrætspark
0 - 6
570908
on
09-09 2020
Kl. 17:45
Virum-Sorgenfri BK (M) Fremad Valby (Liga2) Virum Stadion
2 - 4
570911 on
09-09 2020
Kl. 17:45
Vanløse (Liga2) Lyngby (Liga1) Kunst, Vanløse I P
2 - 4
570909 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Herstedøster IC (2) A27 (Liga2) Herstedøster Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

570910 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Brønshøj BK (M) BSF (Liga2) Tingbjerg I P
8 - 7
570903 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Næstved I.F. (Liga2) Farum Boldklub (Liga1) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1 - 9
570904 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Frederiksværk Fodbold Klub (1) LSF (Liga2) Frederiksværk Stadion
3 - 5
570906 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Skovshoved IF (M) AB (Liga2) Skovshoved I P
2 - 4
570900 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Holbæk B&I (Liga2) HB Køge (Liga2) Holbæk Sportsby
0 - 3
570901
on
09-09 2020
Kl. 18:00
Solrød FC (M) Roskilde Boldklub (Liga2) Solrød Idrætscenter
1 - 9
570896 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Kalundborg GB (Liga2) Brøndby IF (Liga1) Munkesø Stadion
2 - 5
570897 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Himmelev-Veddelev BK (Liga2) Hvidovre IF (Liga2) Himmelev Idrætspark
5 - 6
570899
on
09-09 2020
Kl. 18:45
Nykøbing FC (Liga2) KFUM BK, Roskilde (Liga2) NFC Anlæg Syd
UMH
570905 on
09-09 2020
Kl. 19:00
B93 (Liga2) Hørsholm-Usserød IK (Liga2) Kunst, B93
4 - 1
949805 ti
27-10 2020
Kl. 18:30
Karlslunde IF (M) Lyngby (Liga1) Karlslunde Stadion, Kunstgræs
0 - 9
949812
on
28-10 2020
Kl. 18:30
A27 (Liga2) Brøndby IF (Liga1) Kunst, Dragør Bk.
1 - 5
949807 on
28-10 2020
Kl. 18:30
Brønshøj BK (M) B93 (Liga2) Kunst, Tingbjerg IP
0 - 3
949808
on
28-10 2020
Kl. 18:30
Roskilde Boldklub (Liga2) LSF (Liga2) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
6 - 0
949806
on
28-10 2020
Kl. 19:30
Nykøbing FC (Liga2) Hvidovre IF (Liga2) NFC Anlæg Syd
1 - 5
949809 to
05-11 2020
Kl. 19:00
Lynge-Broby IF (1) AB (Liga2) Frederiksberg Skole, kunstgræs
1 - 5
949810 ma
09-11 2020
Kl. 19:00
HB Køge (Liga2) Fremad Valby (Liga2) Capelli Sport Stadion
4 - 0
970481
on
11-11 2020
Kl. 17:30
AB (Liga2) Roskilde Boldklub (Liga2) Akademisk Boldklub, Kunstgræs
1 - 0
970480 ti
17-11 2020
Kl. 19:00
B93 (Liga2) Brøndby IF (Liga1) Kunst, B93
4 - 5
949811 on
18-11 2020
Kl. 18:00
Farum Boldklub (Liga1) FC København (Liga1) Right to Dream Park
3 - 1
970479 ti
24-11 2020
Kl. 17:30
Hvidovre IF (Liga2) Lyngby (Liga1) Avedøre Stadion Kunstgræs
0 - 4
970478 on
25-11 2020
Kl. 18:30
HB Køge (Liga2) Farum Boldklub (Liga1) Herfølge Stadion
1 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde 26.8 - Lodtrækning 2. runde DBU Sjælland facebook 28.8 kl. 12.00

2. runde 9.9 - Lodtrækning 3. runde DBU Sjælland facebook 14.9 kl. 12.00

3. runde 28.10 - Lodtrækning 4. runde DBU Sjælland facebook 30.10 kl. 12.00

4. runde 11.11 - Lodtrækning 5. runde DBU Sjælland facebook 30.11 kl. 12.00

5. runde 20.4.21

Finale 9. maj 2021

Log ind