Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18. aug 2020
18:45
Farum BK (S3) (1)
3
Kokkedal Lokal Fodbold (S4)
0
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
FK Sydsjælland 05 (S5) (2)
1
Præstø IF (S3)
9
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Rojava (S5)
5
NNU (S5)
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Albertslund IF (S6) (5)
0
Ejby IF 1968 (S2)
11
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Osmanlispor (S5)
0
Fredensborg BI (S2)
2
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Knabstrup Boldklub (S6)
TFC Odsherred (S3)
HHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Albertslund IF (S5) (4)
1
Bagsværd BK (S2)
8
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Gevninge IF (S4)
5
Borup IF (S3)
7
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
INVICTUS XI (S3)
5
Jyllinge FC (S3) (1)
2
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
SIF Holbæk IF (S4)
FC Hornsherred (S3)
UHT
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Sorø Freja (S3)
0
Vemmelev Boldklub (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Virum-Sorgenfri BK (S4) (2)
FC Whop en Dei (S4)
HHT
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Blistrup SI (S5)
2
IF Skjold Birkerød (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
AB (S4)
Glostrup (S4) (2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Greve Fodbold (S5)
1
Havdrup GI (S3) (1)
2
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Ejby IF Fodbold (S3)
3
Køge BK (S3) (2)
0
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Tårnborg IF (S6) (2)
Skælskør BI (S4) (2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Rosenhøj BK (S4) (2)
7
Mladost IF (S4)
8
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Holmegaard GB (S2) (1)
4
Gørslev IF (S2)
6
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
LSF (S4) (2)
3
Nerashté, Ballerup (S3)
0
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Snekkersten IF (S3)
5
Humlebæk BK (S2)
3
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
IF Frem Bjæverskov (S4)
0
Brøndby Strand IK (S3)
5
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Skælskør BI (S2) (1)
B. 73, Slagelse (S2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
AIK 65 Strøby Fodbold (S3)
3
Svogerslev BK (S2) (1)
4
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Ålholm IF (S4)
0
Ølsted IF (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
BK Vest, Rødovre (S4)
10
Vallensbæk IF (S3)
9
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Lejerbo BK (S4)
3
VG fodbold (S2)
6
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:45
Albertslund IF (S3) (3)
5
Røde Stjerne BK (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2020
18:45
Holmegaard GB (S5) (2)
0
Næstved IF (S3)
8
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2020
18:00
Ejby IF 1968 (S2)
6
Gørslev IF (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
18:00
Farum BK (S3) (2)
1
Fløng-Hedehusene (S2)
2
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
18:00
IF Skjold Birkerød (S3)
4
Farum BK (S3) (1)
2
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
18:00
Albertslund IF (S3) (3)
1
Dianalund IF (S3)
5
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
18:00
Nivå FC (S3)
6
Bagsværd BK (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
18:00
B. 82, Virum (S6)
0
Glostrup (S4) (2)
2
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
18:00
Rojava (S5)
0
Skælskør BI (S2) (1)
2
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
18:00
Sct. Jørgens IF (S5)
0
FK Sydsjælland 05 (S2) (1)
11
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
18:00
Tårnborg IF (S6) (2)
Næstved IF (S3)
HHT
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
18:00
Vordingborg IF (S3)
2
Tårnborg IF (S3) (1)
3
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
18:00
Havdrup GI (S4) (2)
3
Køge BK (S3) (1)
1
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
18:00
SIF Holbæk IF (S4)
1
Mørkøv IF (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
18:00
Karise IK (S4)
1
Ejby IF Fodbold (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
18:00
INVICTUS XI (S3)
2
Havdrup GI (S3) (1)
5
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
18:00
Hornbæk IF (S2)
0
Fredensborg BI (S2)
4
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:00
Svogerslev BK (S3) (2)
0
Albertslund BS 72 (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:00
Virum-Sorgenfri BK (S4) (1)
0
Herlev IF (S2)
7
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:00
LSF (S4) (2)
Nivå-Kokkedal FK (S4)
UHT
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:00
Ølsted IF (S3)
Albertslund IF (S3) (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:00
Kirke Hyllinge IF (S5)
0
Borup IF (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:00
Taarbæk IF (S3)
1
Rosenhøj BK (S2) (1)
3
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:00
BK Vest, Rødovre (S4)
2
BSF (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:00
Mern UIF (S4)
0
Præstø IF (S3)
7
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:00
Jyllinge FC (S4) (2)
3
Albertslund IF (S3) (2)
4
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:00
FC Whop en Dei (S4)
0
Svogerslev BK (S2) (1)
1
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
Mladost IF (S4)
3
Måløv BK (S2)
6
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:45
Brøndby Strand IK (S3)
1
TFC Odsherred (S3)
5
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
19:00
Tølløse BK (S3)
1
VG fodbold (S2)
3
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
18:00
Hvidebæk IF (S4)
0
Vemmelev Boldklub (S3)
5
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
18:00
Græsted IF (S3)
1
Snekkersten IF (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
18:30
IS Skævinge (S3)
0
LSF (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
18:00
Stenløse BK (S3)
1
Glostrup (S2) (1)
2
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
18:30
Svogerslev BK (S2) (1)
6
Havdrup GI (S3) (1)
4
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
19:00
Ejby IF Fodbold (S3)
4
Borup IF (S3)
0
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
17:30
Ølsted IF (S3)
Ejby IF 1968 (S2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
17:30
Albertslund BS 72 (S3)
3
IF Skjold Birkerød (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
17:30
Albertslund IF (S3) (2)
2
Måløv BK (S2)
4
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
17:30
Rosenhøj BK (S2) (1)
0
BSF (S2)
1
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
17:30
Glostrup (S4) (2)
0
Nivå FC (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
17:30
Havdrup GI (S4) (2)
2
VG fodbold (S2)
6
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
17:30
Præstø IF (S3)
4
Tårnborg IF (S3) (1)
1
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
17:30
Dianalund IF (S3)
7
FK Sydsjælland 05 (S2) (1)
6
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
18:30
Mørkøv IF (S3)
3
Vemmelev Boldklub (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
19:00
TFC Odsherred (S3)
5
Skælskør BI (S2) (1)
0
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
20:00
Snekkersten IF (S3)
2
Herlev IF (S2)
1
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2020
17:30
LSF (S4) (2)
8
Glostrup (S2) (1)
7
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2020
19:00
Næstved IF (S3)
6
Fløng-Hedehusene (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2020
17:15
LSF (S3)
5
Fredensborg BI (S2)
3
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2020
19:00
Ejby IF Fodbold (S3)
2
BSF (S2)
0
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2020
19:00
LSF (S4) (2)
1
Ølsted IF (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2020
19:00
Albertslund BS 72 (S3)
6
Måløv BK (S2)
5
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2020
19:00
Dianalund IF (S3)
3
Svogerslev BK (S2) (1)
1
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2020
19:00
Snekkersten IF (S3)
5
Præstø IF (S3)
0
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2020
19:00
Mørkøv IF (S3)
1
Næstved IF (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2020
19:00
LSF (S3)
6
Nivå FC (S3)
0
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2020
19:00
TFC Odsherred (S3)
3
VG fodbold (S2)
0
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2021
18:30
Ejby IF Fodbold (S3)
2
Næstved IF (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2021
18:30
Ølsted IF (S3)
0
LSF (S3)
4
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2021
18:30
Dianalund IF (S3)
0
TFC Odsherred (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2021
18:30
Albertslund BS 72 (S3)
3
Snekkersten IF (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
05. maj 2021
19:00
TFC Odsherred (S3)
6
Næstved IF (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2021
19:00
Albertslund BS 72 (S3)
3
LSF (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2021
19:00
TFC Odsherred (S3)
1
Albertslund BS 72 (S3)
2
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder: 1. runde spilles i uge 34 - 29 kampe og 35 oversiddere til 2. runde.
2. runde spilles i uge 36-37
3. runde spilles i uge 38-39 - Se live lodtrækning fredag den 4/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
4. runde spilles i uge 40-41 - Se live lodtrækning fredag den 18/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
Kvartfinaler spilles i uge 44-45 - Se live lodtrækning fredag den 2/10 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
Semifinaler spilles i uge 16-17
FINALEN: Dato endnu ikke sat
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk