MENU

Hovedstads 7’er pokalen 2020/21 (Herrer) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
905638 1 ma
10-08 2020
Kl. 18:00
FC Randoms 2 FC Nanoq Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

905645 1 ma
10-08 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold FA 2000 7 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 3
905685 1 ma
10-08 2020
Kl. 18:00
Klub 14 KFUM 2 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

905671 1 ma
10-08 2020
Kl. 22:00
KFUM FA 2000 6 Emdrupparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

905679 1 ma
10-08 2020
Kl. 22:00
Oversidder Frem 4
905662 1 ti
11-08 2020
Kl. 19:30
FC Ryparken 4 Heimdal Kunst, Ryparken
3 - 7
905684 1 ti
11-08 2020
Kl. 19:30
FC Ryparken (2) Sundby 2 Kunst, Ryparken
UHT

Udehold taberdømt

905650 1 on
12-08 2020
Kl. 18:00
Friday FC FA 2000 10 Valby IP, Gl. Afdeling
HHT

Hjemmehold taberdømt

905673 1 on
12-08 2020
Kl. 19:00
Hekla 2 HBE 2 Hekla Park
UHT

Udehold taberdømt

905663 1 on
12-08 2020
Kl. 21:00
Real Copenhagen Vesterbro Alliancen 2 Kunst, Ryparken
UHT

Udehold taberdømt

905652 1 to
13-08 2020
Kl. 19:00
KFB 3 B 1903 3 Kløvermarken
2 - 3
905653 1
15-08 2020
Kl. 15:00
Jægersborg 2 DFT Jægersborg
UHT

Udehold taberdømt

905643 1
15-08 2020
Kl. 16:00
HIK Frem 3 Kunst, HIK
3 - 5
905675 1 ma
17-08 2020
Kl. 18:00
HB 9 FC Randoms Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

905672
1 ma
17-08 2020
Kl. 18:15
FB 3 KFB 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
905665 1 ma
17-08 2020
Kl. 18:30
Stefan 5 Nørrebro United 2 Rådvadsvej
UHT

Udehold taberdømt

905664
1 ma
17-08 2020
Kl. 19:00
Hellas 3 Valby 2 Engdraget
3 - 4
905647 1 ma
17-08 2020
Kl. 19:00
Valby 4 FB 9 Valby IP, tribunen
2 - 4
905649
1 ma
17-08 2020
Kl. 19:00
VLI KB 6 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
905667
1 ma
17-08 2020
Kl. 20:00
FC Udfordringen Tsunami FC Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 1
905669 1 ma
17-08 2020
Kl. 20:15
FC Sukkerbold HB 4 Kunstbane 2, Kløvermarken
8 - 0
905678 1 ma
17-08 2020
Kl. 20:15
Polyteknisk FK Nørrebro United 7 Kunstbane 2, Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

905637 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:00
Skjold (1) Vanløse Kunst, Lundehusparken
UHT

Udehold taberdømt

905639 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:00
Østerbro IF 2 FC Ryparken (1) Fælledparken
2 - 8
905682
1 ti
18-08 2020
Kl. 18:00
Østerbro IF 6 Teatro Kapital Fælledparken
3 - 1
905676
1 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Sønderbro Fight 3 Nørrebro BK Kløvermarken
2 - 4
905666 1 ti
18-08 2020
Kl. 19:15
Østerbro IF 9 KFB 6 Fælledparken
3 - 2
905681
1 ti
18-08 2020
Kl. 19:15
Østerbro IF 8 FB Fælledparken
1 - 4
905674
1 ti
18-08 2020
Kl. 20:15
FC One Team Únigadores Sports Club Kunstbane 2, Kløvermarken
2 - 3
905646 1 ti
18-08 2020
Kl. 20:15
Olympic Amager KIF FB 6 Kunstbane 2, Kløvermarken
1 - 6
905655
1 on
19-08 2020
Kl. 18:00
Copenfalster FF Union 3 Lersøparken
2 - 0
905648
1 on
19-08 2020
Kl. 18:30
B 1960 Kalas IF Grønnemosen
3 - 4
905683 1 on
19-08 2020
Kl. 19:00
ØKF Fremad Amager Kløvermarken
1 - 3
905641 1 on
19-08 2020
Kl. 19:30
Fremad Amager 2 Frem Sundby Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

905688 1 on
19-08 2020
Kl. 20:30
KB 2 Østerbro IF 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
9 - 0
905644 1 to
20-08 2020
Kl. 18:00
Viktoria 3 Volvox Fælledparken
2 - 5
905668 1 to
20-08 2020
Kl. 20:15
GVI 2 Sundby Bk. Kunst, GVI. Nymosen
1 - 8
905640 1 to
20-08 2020
Kl. 20:15
Olympia 1921 (1) HB (2) Kunstbane 2, Kløvermarken
5 - 2
905656 1 to
20-08 2020
Kl. 20:30
CBS Sport Nørrebro United 6 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

905659 1 to
20-08 2020
Kl. 20:30
KB 5 Østerbro IF 10 (2) Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 5
905686
1 fr
21-08 2020
Kl. 18:45
B 1903 Pan Fodbold B1903
6 - 7
905687
1 fr
21-08 2020
Kl. 19:00
KB 4 KFB 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 1
905660 1
22-08 2020
Kl. 14:00
B 1903 2 Jægersborg B1903
6 - 7
905651
1
22-08 2020
Kl. 16:00
Arctos Hekla Kløvermarken
5 - 2
905677 1
23-08 2020
Kl. 13:00
Brønshøj BK KB 3 Tingbjerg I P
8 - 2
905642 1
23-08 2020
Kl. 15:00
2900 United Husum Gentofte Sportspark - kunst 1
2 - 3
905661 1 ma
24-08 2020
Kl. 18:30
HIK 2 Deportivo Cobayas Gentofte Sportspark, kunst 2
HHT

Hjemmehold taberdømt

905654 1 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Nørrebro United (1) Østerbro IF 5 Kunst, Mimersparken
5 - 2
905636 1 on
26-08 2020
Kl. 18:00
Stefan 7 Nørrebro United 3 Rådvadsvej
UHT

Udehold taberdømt

905657
1 on
26-08 2020
Kl. 20:45
FB 7 Slagge Bk. Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
905670
1
30-08 2020
Kl. 16:00
AB Tårnby Beatum Tårnby Stadion
5 - 1
460570 2 ma
31-08 2020
Kl. 19:00
Stefan B.93 Rådvadsvej
2 - 0
460564 2 ma
31-08 2020
Kl. 20:45
FA 2000 3 Reunion IF Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 3
460577 2 ma
31-08 2020
Kl. 22:00
NI CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

460578 2 ma
31-08 2020
Kl. 22:00
Frem 2 Byens Baglår FC Frem, Valby IP
UHT

Udehold taberdømt

460563 2 ma
31-08 2020
Kl. 22:00
Nørrebro United 10 Vigerslev Kunst, Mimersparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

460595 2 ma
31-08 2020
Kl. 22:00
FB 5 Olympiakos København Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

460601 2 ma
31-08 2020
Kl. 22:00
Heimdal SC Amager Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

460609 2 ma
31-08 2020
Kl. 22:00
Amalie Frem 4 Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

460619 2 ma
31-08 2020
Kl. 22:00
Østerbro IF 9 FB 8 Fælledparken
UHHT
905680
1 ti
01-09 2020
Kl. 19:45
FA 2000 11 Team 2. Sal Frederiksberg IP, kunst
3 - 2
460566 2 ti
01-09 2020
Kl. 19:45
FC Ryparken (2) Hellas 2 Kunst, Ryparken
4 - 1
460617 2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Hellas Viktoria Engdraget
1 - 2
460614 2 to
03-09 2020
Kl. 18:00
Olympia 1921 (1) Sundby Bk. Kløvermarken
2 - 4
460585 2 to
03-09 2020
Kl. 18:00
Viktoria 2 Volvox Fælledparken
10 - 1
460582
2 to
03-09 2020
Kl. 20:00
Amager FF Arctos Kunst, John Tranums Alle
2 - 0
460615 2 to
03-09 2020
Kl. 20:30
Skjold 2 FB 6 Kunst, Lundehusparken
1 - 8
460624 2 to
03-09 2020
Kl. 20:45
FA 2000 FA 2000 4 Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

460569 2 fr
04-09 2020
Kl. 18:45
B 1903 4 PI Fodbold B1903
HHT

Hjemmehold taberdømt

460579 2 fr
04-09 2020
Kl. 20:45
FA 2000 6 Real Copenhagen Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 5
460583 2
06-09 2020
Kl. 14:00
Jægersborg BK 10 Gentofte Sportspark - kunst 1
7 - 5
460625 2
06-09 2020
Kl. 14:00
Heimdal 2 Østerbro IF 10 (2) Fælledparken
3 - 1
460596 2 ma
07-09 2020
Kl. 18:00
HB 8 FC Newborn Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

460572 2 ma
07-09 2020
Kl. 19:30
Fremad Amager KB 4 Sundby Idrætspark
6 - 0
460565 2 ma
07-09 2020
Kl. 20:45
FB 3 FC Sukkerbold Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
460620 2 ti
08-09 2020
Kl. 18:00
HB 9 FB 10 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

460600 2 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
Jægersborg 2 FA 2000 5 Jægersborg
2 - 5
460591 2 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Valby Laddersfield Town Valby IP, tribunen
5 - 3
460589
2 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Stefan 5 Copenhagen Cannons Rådvadsvej
5 - 1
460610
2 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Hekla 2 Bispebjerg 2 Hekla Park
3 - 0
460576
2 on
09-09 2020
Kl. 20:35
Vanløse 2 Valby 2 Kunst, Vanløse I P
1 - 0
460613 2 on
09-09 2020
Kl. 21:00
Prespa Vestia 2 Kunst, Ryparken
UHT

Udehold taberdømt

460599 2 to
10-09 2020
Kl. 18:00
HB 11 Stefan 3 Fælledparken
4 - 6
460575
2 to
10-09 2020
Kl. 18:30
Stefan 7 AB Tårnby Rådvadsvej
4 - 0
460618 2 fr
11-09 2020
Kl. 20:15
FA 2000 8 Skjold (1) Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 20
460580 2
12-09 2020
Kl. 11:00
Amager FF 4 FC Culpa Kunst, John Tranums Alle
0 - 3
460626
2
12-09 2020
Kl. 18:00
FC One Team Frem 3 Kunstbane 1, Kløvermarken
12 - 2
460592
2
13-09 2020
Kl. 16:00
FA 2000 10 Kalas IF Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
460603 2 ma
14-09 2020
Kl. 20:30
KB 2 FB Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 5
460602 2 ma
14-09 2020
Kl. 20:45
FB 2 Nørrebro United 9 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

460590
2 ma
14-09 2020
Kl. 20:45
FB 7 Copenfalster FF Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
460587 2 ti
15-09 2020
Kl. 18:00
HB 5 Østerbro IF 3 Fælledparken
2 - 4
460616 2 ti
15-09 2020
Kl. 18:15
Hekla 3 GVI Hekla Park
7 - 4
460568
2 ti
15-09 2020
Kl. 19:45
FC Ryparken (1) Tsunami FC Kunst, Ryparken
5 - 1
460567 2 ti
15-09 2020
Kl. 20:45
FA 2000 9 Vesterbro Alliancen Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
460607 2 ti
15-09 2020
Kl. 20:45
Husum Nørrebro United 7 Kunst, Husumparken
3 - 2
460605 2 on
16-09 2020
Kl. 18:00
CIK Deportivo Cobayas Kløvermarken
3 - 2
460588 2 on
16-09 2020
Kl. 18:00
Valby 3 Nørrebro United 8 Valby IP, tribunen
6 - 0
460594
2 on
16-09 2020
Kl. 18:00
KFB 4 Nørrebro BK Kløvermarken
0 - 10
460623
2 on
16-09 2020
Kl. 19:45
Union 2 Nørrebro United (1) Kunst, Genforeningspladsen
6 - 2
460586 2 on
16-09 2020
Kl. 20:00
Amager FF 3 FC Nanoq Kunst, John Tranums Alle
6 - 4
460571
2 on
16-09 2020
Kl. 20:00
Hajduk SPuL FC One Team 2 Kunst, Ryparken
8 - 9
460584 2 on
16-09 2020
Kl. 20:00
Union Sønderbro Fight Kunst, Grøndal Centret
2 - 3
460611 2 on
16-09 2020
Kl. 20:45
FA 2000 11 HIK 3 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
460622 2 on
16-09 2020
Kl. 20:45
FA 2000 2 FB 4 Kunst, Jens Jessens Vej
11 - 1
460608 2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Stefan 2 Bispebjerg Rådvadsvej
8 - 0
460597 2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Østerbro IF 4 Sønderbro Fight 2 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

460581 2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Østerbro IF (1) Klub 14 Fælledparken
9 - 5
460573 2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
HB 3 Østerbro IF 6 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

460621 2 to
17-09 2020
Kl. 20:30
KB Frem Kunst, KB, P. Bangs Vej
7 - 2
460574
2 fr
18-09 2020
Kl. 18:00
Nørrebro United 5 Únigadores Sports Club Kunst, Nørrebroparken
3 - 0
460612 2 fr
18-09 2020
Kl. 18:45
B 1903 3 FC Ryparken 6 B1903
8 - 1
460593 2 fr
18-09 2020
Kl. 19:45
FB 9 FC Breeze Kunst, Jens Jessens Vej
7 - 8
460604
2
19-09 2020
Kl. 14:00
Rødovre Pan Fodbold Rødovre Stadion
0 - 7
460606 2
20-09 2020
Kl. 14:00
Brønshøj Amager FF 2 Kunst, Tingbjerg IP
13 - 3
460598 2
20-09 2020
Kl. 16:30
Nørrebro United 4 VLI Kunst, Nørrebroparken
10 - 4
240323 3 ma
21-09 2020
Kl. 22:00
FB 2 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
240310 3 ma
21-09 2020
Kl. 22:00
Hekla 3 Vigerslev Hekla Park
HHT

Hjemmehold taberdømt

240313 3 ma
28-09 2020
Kl. 19:30
FB 6 FC Culpa Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
240325 3 ma
28-09 2020
Kl. 20:00
Valby Stefan 5 Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 0
240317 3 on
30-09 2020
Kl. 19:45
Union 2 HB 3 Kunst, Genforeningspladsen
3 - 0
240290 3 on
30-09 2020
Kl. 20:00
Amager FF 3 Nørrebro United 4 John Tranums Alle
UHT

Udehold taberdømt

240291 3 to
01-10 2020
Jægersborg Vesterbro Alliancen Gentofte Sportspark - kunst 1
UHT

Udehold taberdømt

240314 3
03-10 2020
Kl. 12:00
Stefan 3 PI Fodbold Rådvadsvej
UHT

Udehold taberdømt

240311 3
04-10 2020
Kl. 14:00
B 1903 3 FB 3 B1903
1 - 2
240303 3
04-10 2020
Kl. 16:00
CBS Sport FC One Team 2 Kunst, Jens Jessens Vej
8 - 3
240312 3 ti
06-10 2020
Kl. 20:45
FA 2000 4 HB 8 Kunst, Jens Jessens Vej
HMH
240316 3 on
07-10 2020
Kl. 18:00
Skjold (1) Husum Kunst, Lundehusparken
5 - 4
240318
3 on
07-10 2020
Kl. 20:45
FB 7 FA 2000 11 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 0
240300 3 on
07-10 2020
Kl. 20:45
FA 2000 5 Kalas IF Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 5
240292 3 on
07-10 2020
Kl. 21:00
HB 9 Real Copenhagen Kunst, Ryparken
2 - 6
240324 3 to
08-10 2020
Kl. 20:45
FA 2000 3 Østerbro IF (1) Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
240295 3
10-10 2020
Kl. 12:00
Frem 2 FC One Team Frem, Valby IP
HHT

Hjemmehold taberdømt

240327 3 ma
12-10 2020
Kl. 20:00
Fremad Amager Olympiakos København Sundby Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

240320 3 ma
12-10 2020
Kl. 20:00
Stefan 7 Viktoria Kunst, Grøndal Centret
0 - 2
240296
3 ti
13-10 2020
Kl. 20:45
FA 2000 2 Nørrebro BK Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
240321 3 on
14-10 2020
Kl. 17:00
Viktoria 2 Prespa Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

240294 3 on
14-10 2020
Kl. 19:30
Brønshøj Heimdal Kunst, Tingbjerg IP
4 - 1
240322
3 on
14-10 2020
Kl. 20:35
Vanløse 2 Stefan Kunst, Vanløse I P
1 - 2
240299 3 to
15-10 2020
Kl. 20:00
Sundby Bk. Pan Fodbold Kunst, Sundby/Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

240302 3 to
15-10 2020
Kl. 20:30
KB Hekla 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 2
240298 3 fr
16-10 2020
Kl. 19:15
Heimdal 2 CIK Kunst, Ryparken
0 - 4
240293 3
17-10 2020
Kl. 12:00
Frem 4 Sønderbro Fight 2 Frem, Valby IP
UMH
240315 3
17-10 2020
Kl. 16:00
Østerbro IF 3 Valby 3 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

240301 3
18-10 2020
Kl. 16:00
Stefan 2 Sønderbro Fight Rådvadsvej
2 - 3
851492 4 ma
19-10 2020
Kl. 22:00
Brønshøj Real Copenhagen Tingbjerg I P
851493 4 ma
19-10 2020
Kl. 22:00
Oversidder Vigerslev
240304 3 ti
20-10 2020
Kl. 19:00
FB FC Ryparken (1) Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 2
240319 3 ti
20-10 2020
Kl. 19:45
FC Ryparken (2) FC Breeze Kunst, Ryparken
3 - 5
851501 4 ma
26-10 2020
Kl. 19:00
Valby HB 8 Kunst, Valby IP, tribunen
UDS
851484 4 ma
26-10 2020
Kl. 20:15
FC Breeze Viktoria Kunstbane 2, Kløvermarken
UDS
851494 4
31-10 2020
Kl. 10:00
Sønderbro Fight FB 3 Kløvermarken
UDS
240297 3
31-10 2020
Kl. 12:00
Nørrebro United 5 Amager FF Kunst, Nørrebroparken
UDS
851485 4
01-11 2020
Kl. 14:00
CBS Sport FB Kunst, Jens Jessens Vej
UDS
851502 4 on
04-11 2020
Kl. 20:30
Sundby Bk. Union 2 Kunst, Sundby/Kløvermarken
UDS
851503 4 on
04-11 2020
Kl. 20:45
FA 2000 5 Stefan Kunst, Jens Jessens Vej
UDS
851498 4 to
05-11 2020
Kl. 20:30
FB 7 Stefan 3 Kunst, Jens Jessens Vej
UDS
851489 4 fr
06-11 2020
Kl. 18:30
FB 6 Nørrebro BK Kunst, Jens Jessens Vej
UDS
851487 4 fr
06-11 2020
Kl. 19:00
FB 2 FA 2000 3 Kunst, Jens Jessens Vej
UDS
851488 4
07-11 2020
Kl. 11:30
KB Amager FF 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UDS
851486 4
07-11 2020
Kl. 11:45
Skjold (1) CIK Kunst, Lundehusparken
UDS
851500 4 on
11-11 2020
Kl. 20:00
Fremad Amager Jægersborg Sundby Idrætspark
UDS
851499 4 on
11-11 2020
Kl. 20:30
Frem 4 FC One Team Frem, Valby IP
UDS
851497 4 to
12-11 2020
Kl. 19:30
Viktoria 2 Valby 3 Kunst, Fælledparken
UDS
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Lodtrækning/kampe med oversidder i runde 4:

Vinder Nørrebro Utd. 5 - Amager FF 3 mod Vigerslev

Klubberne bedes bemærke, at der ikke spilles med forlænget spilletid.

Der startes med fem straffespark til hvert hold og fortsættes derefter med et spark til hvert hold, hvis der ikke blev fundet en vinder efter de fem første spark

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

Runderne afvikles således:
1. runde afvikles i uge 33-35
2. runde afvikles i uge 36-38
3. runde afvikles i uge 39-42
4. runde afvikles i uge 43-17 (2021)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Resultatet fastsættes til 0-3.

Log ind