Kampnr | Tid | Hjemme | Ude | ||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Arrangør:
mandag den. 22-04 2024
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
18:00
Ribe BK
Haderslev FK
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
mandag den. 22-04 2024
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
18:00
Bramming B
Hjerting IF
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
mandag den. 22-04 2024
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18:00
Hørup UI
Sønderborg Fremad/BNS
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
onsdag den. 24-04 2024
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17:45
Spangsbjerg IF
Sønderris SK
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
mandag den. 06-05 2024
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
18:00
Bramming B
Sønderris SK
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
lørdag den. 11-05 2024
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
15:00
Bramming B
Sønderborg Fremad/BNS
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
15:00
Hørup UI
Haderslev FK
|
|||||||||||||||||||
15:50
Hørup UI
Ribe BK
|
|||||||||||||||||||
15:50
Bramming B
Haderslev FK
|
|||||||||||||||||||
16:30
Bramming B
Hørup UI
|
|||||||||||||||||||
16:30
Ribe BK
Sønderborg Fremad/BNS
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
tirsdag den. 14-05 2024
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
18:00
Haderslev FK
Sønderborg Fremad/BNS
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
onsdag den. 15-05 2024
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
18:00
Sønderris SK
Hjerting IF
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
onsdag den. 15-05 2024
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
18:30
Spangsbjerg IF
Ribe BK
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
mandag den. 27-05 2024
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
18:00
Sønderris SK
Ribe BK
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
mandag den. 27-05 2024
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
18:30
Spangsbjerg IF
Bramming B
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
onsdag den. 29-05 2024
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
18:00
Hjerting IF
Ribe BK
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
søndag den. 09-06 2024
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
12:00
Spangsbjerg IF
Hørup UI
|
|||||||||||||||||||
12:00
Sønderborg Fremad/BNS
Hjerting IF
|
|||||||||||||||||||
12:35
Sønderris SK
Haderslev FK
|
|||||||||||||||||||
12:35
Spangsbjerg IF
Sønderborg Fremad/BNS
|
|||||||||||||||||||
13:10
Hørup UI
Sønderris SK
|
|||||||||||||||||||
13:10
Hjerting IF
Haderslev FK
|
|||||||||||||||||||
13:45
Spangsbjerg IF
Haderslev FK
|
|||||||||||||||||||
13:45
Hørup UI
Hjerting IF
|
|||||||||||||||||||
14:20
Sønderris SK
Sønderborg Fremad/BNS
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
søndag den. 16-06 2024
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
10:00
Bramming B
Hørup UI
|
|||||||||||||||||||
10:00
Ribe BK
Sønderborg Fremad/BNS
|
|||||||||||||||||||
11:00
Hørup UI
Ribe BK
|
|||||||||||||||||||
11:00
Sønderborg Fremad/BNS
Bramming B
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
mandag den. 17-06 2024
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
18:00
Ribe BK
Bramming B
|
Ekstra spiller på banen ved -3
Et hold må sætte én ekstra spiller på banen, så længe holdet er bagud med tre mål eller mere. For hver tre mål ekstra et hold kommer bagud, må der indsættes yderligere en spiller, som tilsvarende skal tages ud ved reducering.
DBU 3-Bold Tour
Aktuelle emner i Børnefodbolden
Spilleregler 8:8
Børnetræner: Få krydderi på sæsonen med sjove stævner (dbujylland.dk)