Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25. aug 2020
18:30
Tølløse BK (3)
1
Lynge-Broby IF (1)
3
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
17:30
Vanløse (Liga2)
9
FB (1)
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:00
Sundby Bk. (Liga2)
1
FC København (Liga1)
6
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Holbæk B&I (Liga2)
4
Greve Fodbold (Liga2)
1
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
IF Frem Bjæverskov (1)
1
Himmelev-Veddelev BK (Liga2)
3
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Ølstykke FC (Liga2)
0
Farum Boldklub (Liga1)
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Frederikssund FB (1)
3
KFUM BK, Roskilde (Liga2)
5
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
A27 (Liga2)
7
HIK (Liga2)
6
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Skovshoved IF (M)
6
Skjold (Liga2)
5
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Solrød FC (M)
4
FA 2000 (M)
3
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
GVI (Liga2)
2
B93 (Liga2)
3
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Vallensbæk IF (Liga2)
0
Brøndby IF (Liga1)
8
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Vordingborg IF (M)
0
Næstved I.F. (Liga2)
13
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Bk. Hekla (M)
0
AC Amager Academy (Liga2)
11
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Vestia (2)
0
Herstedøster IC (2)
4
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Taastrup FC (1)
2
Karlslunde IF (M)
4
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Virum-Sorgenfri BK (M)
8
FC Helsingør (Liga2)
6
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
SSL - Skævinge- og St. Lyngby Fodbold (3)
7
Frederiksværk Fodbold Klub (1)
8
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Værløse BK (M)
0
LSF (Liga2)
1
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Suså IF (1)
2
Nykøbing FC (Liga2)
3
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
BK Frem (M)
1
Fremad Valby (Liga2)
9
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Herlufsholm GF (1)
8
HB Køge (Liga2)
9
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
BK Avarta (1)
1
BSF (Liga2)
3
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Hillerød-Ålholm (1)
0
Hørsholm-Usserød IK (Liga2)
7
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Dianalund IF(1)
1
Kalundborg GB (Liga2)
2
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Albertslund IF (2)
4
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
2
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (M)
0
Slagelse B&I (Liga2)
6
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Ringsted IF (Liga 2)
1
Roskilde Boldklub (Liga2)
7
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Brønshøj BK (M)
6
B 1903 (Liga2)
1
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
19:00
Husum Bk (1)
0
Hvidovre IF (Liga2)
4
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:45
Albertslund IF (2)
2
Lynge-Broby IF (1)
6
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
19:00
IF Skjold Birkerød (1)
0
AB (Liga2)
6
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
18:30
Gladsaxe-Hero BK (Liga2)
0
Lyngby (Liga1)
4
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2020
18:00
Karlslunde IF (M)
6
Slagelse B&I (Liga2)
4
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
17:30
AC Amager Academy (Liga2)
0
FC København (Liga1)
6
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
17:45
Virum-Sorgenfri BK (M)
2
Fremad Valby (Liga2)
4
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
17:45
Vanløse (Liga2)
2
Lyngby (Liga1)
4
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
18:00
Herstedøster IC (2)
A27 (Liga2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
18:00
Brønshøj BK (M)
8
BSF (Liga2)
7
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
18:00
Skovshoved IF (M)
2
AB (Liga2)
4
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
18:00
Kalundborg GB (Liga2)
2
Brøndby IF (Liga1)
5
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
18:00
Himmelev-Veddelev BK (Liga2)
5
Hvidovre IF (Liga2)
6
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
18:00
Holbæk B&I (Liga2)
0
HB Køge (Liga2)
3
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
18:00
Solrød FC (M)
1
Roskilde Boldklub (Liga2)
9
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
18:00
Næstved I.F. (Liga2)
1
Farum Boldklub (Liga1)
9
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
18:00
Frederiksværk Fodbold Klub (1)
3
LSF (Liga2)
5
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
18:45
Nykøbing FC (Liga2)
KFUM BK, Roskilde (Liga2)
UMH
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
19:00
B93 (Liga2)
4
Hørsholm-Usserød IK (Liga2)
1
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2020
18:30
Karlslunde IF (M)
0
Lyngby (Liga1)
9
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2020
18:30
Brønshøj BK (M)
0
B93 (Liga2)
3
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2020
18:30
Roskilde Boldklub (Liga2)
6
LSF (Liga2)
0
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2020
18:30
A27 (Liga2)
1
Brøndby IF (Liga1)
5
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2020
19:30
Nykøbing FC (Liga2)
1
Hvidovre IF (Liga2)
5
|
|||||||||||||||||||
05. nov 2020
19:00
Lynge-Broby IF (1)
1
AB (Liga2)
5
|
|||||||||||||||||||
09. nov 2020
19:00
HB Køge (Liga2)
4
Fremad Valby (Liga2)
0
|
|||||||||||||||||||
11. nov 2020
17:30
AB (Liga2)
1
Roskilde Boldklub (Liga2)
0
|
|||||||||||||||||||
17. nov 2020
19:00
B93 (Liga2)
4
Brøndby IF (Liga1)
5
|
|||||||||||||||||||
18. nov 2020
18:00
Farum Boldklub (Liga1)
3
FC København (Liga1)
1
|
|||||||||||||||||||
24. nov 2020
17:30
Hvidovre IF (Liga2)
0
Lyngby (Liga1)
4
|
|||||||||||||||||||
25. nov 2020
18:30
HB Køge (Liga2)
1
Farum Boldklub (Liga1)
3
|
|||||||||||||||||||
20. apr 2021
18:30
Farum Boldklub (Liga1)
6
Brøndby IF (Liga1)
5
|
|||||||||||||||||||
20. apr 2021
18:30
Lyngby (Liga1)
4
AB (Liga2)
2
|
|||||||||||||||||||
05. maj 2021
19:00
Lyngby (Liga1)
1
Farum Boldklub (Liga1)
3
|
Husk ved uafgjort direkte til straffespark.
1. runde 26.8 - Lodtrækning 2. runde DBU Sjælland facebook 28.8 kl. 12.00
2. runde 9.9 - Lodtrækning 3. runde DBU Sjælland facebook 14.9 kl. 12.00
3. runde 28.10 - Lodtrækning 4. runde DBU Sjælland facebook 30.10 kl. 12.00
4. runde 11.11 - Lodtrækning 5. runde DBU Sjælland facebook 30.11 kl. 12.00
5. runde 20.4.21
Finale 9. maj 2021 - Lodtrækning om hvilket hold som spiller hjemme.