MENU

U17 Drenge Ligaen 2019/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
910380
17-08 2019
Oversidder Esbjerg
910381
17-08 2019
Kl. 12:30
AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang
3 - 2
910463
17-08 2019
Kl. 13:00
Esbjerg Randers Freja FC Atletikstadion
4 - 2
910375
17-08 2019
Kl. 15:30
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion
1 - 4
910413
24-08 2019
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Oversidder Farum Park
910417
24-08 2019
Kl. 14:45
SønderjyskE Brøndby Haderslev Atletikstadion
1 - 6
910422
24-08 2019
Kl. 15:00
OB AaB OB-Ådalen
3 - 2
910418
24-08 2019
Kl. 15:15
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion
4 - 1
910419
24-08 2019
Kl. 15:15
FC København AGF Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 0
910420
24-08 2019
Kl. 15:15
FC Midtjylland Randers Freja FC Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
5 - 2
910421
24-08 2019
Kl. 15:30
Silkeborg Vejle JYSK Park (kunstgræs)
0 - 0
910378
ti
27-08 2019
Kl. 18:00
FC København FC Nordsjælland KB. P.Bangsvej
2 - 1
910412
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Vejle OB VB Parken
2 - 1
910444
31-08 2019
Oversidder Vejle
910443
31-08 2019
Kl. 11:00
Randers Freja FC Silkeborg Randers Stadion
3 - 0
910424
31-08 2019
Kl. 13:00
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 2
910435
31-08 2019
Kl. 15:00
OB FC København OB-Ådalen
1 - 1
910442
31-08 2019
Kl. 15:15
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg
0 - 4
910423
31-08 2019
Kl. 15:15
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion
0 - 2
910427
01-09 2019
Kl. 15:30
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park
5 - 1
910447
07-09 2019
Kl. 12:30
SønderjyskE Oversidder Haderslev Atletikstadion
910449
07-09 2019
Kl. 13:00
Esbjerg AGF Atletikstadion
2 - 0
910446
07-09 2019
Kl. 13:00
Lyngby FC København Lyngby Stadion
2 - 1
910450
07-09 2019
Kl. 14:00
FC Midtjylland OB Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
2 - 0
910451
07-09 2019
Kl. 15:15
Randers Freja FC Vejle Randers Stadion
2 - 1
910448
07-09 2019
Kl. 15:15
AaB Silkeborg AaB's Anlæg
2 - 3
910445
07-09 2019
Kl. 15:30
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion
0 - 2
910452
14-09 2019
Oversidder Brøndby
910460
14-09 2019
Kl. 13:00
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 4
910462
14-09 2019
Kl. 14:45
SønderjyskE Silkeborg Haderslev Atletikstadion
4 - 3
910458
14-09 2019
Kl. 15:00
Vejle FC Midtjylland VB Parken
1 - 3
910459
14-09 2019
Kl. 15:15
FC København AaB Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 0
910461
14-09 2019
Kl. 15:15
Lyngby OB Lyngby Stadion
2 - 1
910411 on
18-09 2019
Kl. 18:15
Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs)
910464
21-09 2019
Kl. 15:00
OB Brøndby OB-Ådalen
910469
21-09 2019
Kl. 15:00
Vejle AGF VB Parken
910470
21-09 2019
Kl. 15:15
FC København Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
910465
21-09 2019
Kl. 15:15
FC Midtjylland FC Nordsjælland Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
910467
21-09 2019
Kl. 15:15
Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion
910468
21-09 2019
Kl. 15:15
AaB Esbjerg AaB's Anlæg
910466
21-09 2019
Kl. 15:30
Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs)
910471
05-10 2019
Kl. 13:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion
910476
05-10 2019
Kl. 13:00
AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang
910474
05-10 2019
Kl. 14:45
SønderjyskE OB Haderslev Atletikstadion
910475
05-10 2019
Kl. 15:15
Esbjerg Silkeborg Atletikstadion
910477
05-10 2019
Kl. 15:15
AaB Oversidder AaB's Anlæg
910472
05-10 2019
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Vejle Right to Dream Park
910473
06-10 2019
Kl. 15:15
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion
910484
12-10 2019
Oversidder AGF
910482
12-10 2019
Kl. 12:30
SønderjyskE AaB Haderslev Atletikstadion
910478
12-10 2019
Kl. 13:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion
910479
12-10 2019
Kl. 13:00
FC Nordsjælland OB Farum Park
910480
12-10 2019
Kl. 13:00
Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion
910483
12-10 2019
Kl. 15:15
Esbjerg Vejle Atletikstadion
910485
12-10 2019
Kl. 15:15
FC København FC Midtjylland Kunst, KB, P. Bangs Vej
910507 on
16-10 2019
Kl. 12:30
Vejle Brøndby VB Parken
910512 to
17-10 2019
Kl. 15:30
Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs)
910509
19-10 2019
Oversidder Lyngby
910535
19-10 2019
Kl. 14:00
Randers Freja FC FC København Randers Stadion, kunstgræs
910511
19-10 2019
Kl. 15:00
OB Esbjerg OB-Ådalen
910510
19-10 2019
Kl. 15:15
FC Midtjylland SønderjyskE Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
910508
19-10 2019
Kl. 15:15
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg
910537
26-10 2019
Oversidder Randers Freja FC
910539
26-10 2019
Kl. 13:00
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang
910536
26-10 2019
Kl. 14:15
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion
910541
26-10 2019
Kl. 14:45
SønderjyskE Lyngby Haderslev Kunstgræsbane
910538
26-10 2019
Kl. 15:15
FC København Vejle Kunst, KB, P. Bangs Vej
910542
26-10 2019
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Esbjerg Right to Dream Park
910540
26-10 2019
Kl. 15:30
Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs)
910543
02-11 2019
Kl. 13:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion
910549
02-11 2019
Kl. 14:00
Esbjerg SønderjyskE Esbjerg Kunstgræsbane
910548
02-11 2019
Kl. 14:15
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion
910547
02-11 2019
Kl. 15:00
OB Randers Freja FC OB-Ådalen
910545
02-11 2019
Kl. 15:00
Vejle AaB VB Parken
910546
02-11 2019
Kl. 15:15
FC København Silkeborg Kunst, KB, P. Bangs Vej
910544
02-11 2019
Kl. 15:15
FC Midtjylland Oversidder Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
910556
09-11 2019
Oversidder OB
910553
09-11 2019
Kl. 12:30
SønderjyskE Vejle Haderslev Kunstgræsbane
910554
09-11 2019
Kl. 13:00
Esbjerg FC København Atletikstadion
910555
09-11 2019
Kl. 13:00
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang
910550
09-11 2019
Kl. 13:00
Brøndby Randers Freja FC Brøndby Stadion
910551
09-11 2019
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park
910552
09-11 2019
Kl. 13:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion
910558
23-11 2019
Kl. 14:00
Randers Freja FC FC Nordsjælland Randers Stadion, kunstgræs
910560
23-11 2019
Kl. 14:45
SønderjyskE FC København Haderslev Kunstgræsbane
910559
23-11 2019
Kl. 15:00
Vejle Lyngby VB Parken
910563
23-11 2019
Kl. 15:00
OB AGF OB-Ådalen
910557
23-11 2019
Kl. 15:15
AaB Brøndby AaB's Anlæg
910561
23-11 2019
Kl. 15:15
FC Midtjylland Esbjerg Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
910564
23-11 2019
Kl. 15:30
Silkeborg Oversidder JYSK Park (kunstgræs)
910383
07-12 2019
Kl. 13:00
AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg
910565
29-02 2020
Oversidder FC Nordsjælland
910568
29-02 2020
Kl. 12:30
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang
910566
29-02 2020
Kl. 13:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion
910567
29-02 2020
Kl. 13:00
Esbjerg Lyngby Atletikstadion
910569
29-02 2020
Kl. 14:00
Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs
910570
29-02 2020
Kl. 15:00
Vejle Silkeborg VB Parken
910571
29-02 2020
Kl. 15:15
AaB OB AaB's Anlæg
910572
07-03 2020
Kl. 13:00
Esbjerg Brøndby Atletikstadion
910573
07-03 2020
Kl. 14:15
Lyngby AGF Lyngby Stadion
910574
07-03 2020
Kl. 14:45
SønderjyskE FC Nordsjælland Haderslev Kunstgræsbane
910578
07-03 2020
Kl. 15:00
Vejle Oversidder VB Parken
910575
07-03 2020
Kl. 15:15
FC København OB Kunst, KB, P. Bangs Vej
910576
07-03 2020
Kl. 15:15
FC Midtjylland AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
910577
07-03 2020
Kl. 15:30
Silkeborg Randers Freja FC JYSK Park (kunstgræs)
910579
14-03 2020
Kl. 13:00
Brøndby Oversidder Brøndby Stadion
910582
14-03 2020
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AGF Farum Park
910593
14-03 2020
Kl. 14:00
Randers Freja FC Esbjerg Randers Stadion, kunstgræs
910591
14-03 2020
Kl. 15:00
OB Lyngby OB-Ådalen
910580
14-03 2020
Kl. 15:15
FC Midtjylland Vejle Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
910581
14-03 2020
Kl. 15:15
AaB FC København AaB's Anlæg
910592
14-03 2020
Kl. 15:30
Silkeborg SønderjyskE JYSK Park (kunstgræs)
910600
21-03 2020
Oversidder FC København
910599
21-03 2020
Kl. 12:30
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang
910598
21-03 2020
Kl. 13:00
Esbjerg AaB Atletikstadion
910594
21-03 2020
Kl. 13:00
Brøndby OB Brøndby Stadion
910595
21-03 2020
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park
910596
21-03 2020
Kl. 14:15
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion
910597
21-03 2020
Kl. 14:45
SønderjyskE Randers Freja FC Haderslev Kunstgræsbane
910617
04-04 2020
Kl. 12:30
AGF Oversidder AGF's anlæg - Fredensvang
910603
04-04 2020
Kl. 14:00
Randers Freja FC Lyngby Randers Stadion, kunstgræs
910602
04-04 2020
Kl. 15:00
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen
910616
04-04 2020
Kl. 15:00
Vejle Esbjerg VB Parken
910604
04-04 2020
Kl. 15:15
AaB SønderjyskE AaB's Anlæg
910618
04-04 2020
Kl. 15:15
FC Midtjylland FC København Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
910601
04-04 2020
Kl. 15:30
Silkeborg Brøndby JYSK Park (kunstgræs)
910624
18-04 2020
Kl. 12:30
AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang
910619
18-04 2020
Kl. 13:00
Brøndby Vejle Brøndby Stadion
910620
18-04 2020
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AaB Farum Park
910621
18-04 2020
Kl. 13:00
Lyngby Oversidder Lyngby Stadion
910623
18-04 2020
Kl. 13:00
Esbjerg OB Atletikstadion
910622
18-04 2020
Kl. 14:45
SønderjyskE FC Midtjylland Haderslev Atletikstadion
910625
18-04 2020
Kl. 15:15
FC København Randers Freja FC Kunst, KB, P. Bangs Vej
910632
25-04 2020
Kl. 13:00
Esbjerg FC Nordsjælland Atletikstadion
910628
25-04 2020
Kl. 15:00
Vejle FC København VB Parken
910630
25-04 2020
Kl. 15:00
OB Silkeborg OB-Ådalen
910631
25-04 2020
Kl. 15:15
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion
910629
25-04 2020
Kl. 15:15
AaB AGF AaB's Anlæg
910626
25-04 2020
Kl. 15:15
FC Midtjylland Brøndby Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
910627
25-04 2020
Kl. 15:15
Randers Freja FC Oversidder Randers Stadion
910635
16-05 2020
Oversidder SønderjyskE
910637
16-05 2020
Kl. 12:30
AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang
910633
16-05 2020
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park
910638
16-05 2020
Kl. 15:00
OB FC Midtjylland OB-Ådalen
910639
16-05 2020
Kl. 15:00
Vejle Randers Freja FC VB Parken
910634
16-05 2020
Kl. 15:15
FC København Lyngby Kunst, KB, P. Bangs Vej
910636
16-05 2020
Kl. 15:30
Silkeborg AaB JYSK Park (kunstgræs)
910641
23-05 2020
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC København Farum Park
910642
23-05 2020
Kl. 13:00
Esbjerg Oversidder Atletikstadion
910645
23-05 2020
Kl. 14:45
SønderjyskE AGF Haderslev Atletikstadion
910648
23-05 2020
Kl. 15:00
OB Vejle OB-Ådalen
910646
23-05 2020
Kl. 15:15
Randers Freja FC AaB Randers Stadion
910647
23-05 2020
Kl. 15:15
FC Midtjylland Silkeborg Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
910640
23-05 2020
Kl. 15:15
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion
910655
30-05 2020
Kl. 15:00
OB Oversidder OB-Ådalen
910652
30-05 2020
Kl. 15:00
Vejle SønderjyskE VB Parken
910653
30-05 2020
Kl. 15:15
FC København Esbjerg Kunst, KB, P. Bangs Vej
910654
30-05 2020
Kl. 15:15
FC Midtjylland AGF Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
910649
30-05 2020
Kl. 15:15
Randers Freja FC Brøndby Randers Stadion
910651
30-05 2020
Kl. 15:15
AaB Lyngby AaB's Anlæg
910650
30-05 2020
Kl. 15:30
Silkeborg FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs)
910662
06-06 2020
Oversidder Silkeborg
910661
06-06 2020
Kl. 12:30
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang
910660
06-06 2020
Kl. 13:00
Esbjerg FC Midtjylland Atletikstadion
910656
06-06 2020
Kl. 13:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion
910657
06-06 2020
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Randers Freja FC Farum Park
910658
06-06 2020
Kl. 13:00
Lyngby Vejle Lyngby Stadion
910659
06-06 2020
Kl. 15:15
FC København SønderjyskE Kunst, KB, P. Bangs Vej
910669
13-06 2020
Oversidder AaB
910665
13-06 2020
Kl. 14:00
FC Midtjylland Lyngby Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
910666
13-06 2020
Kl. 15:00
OB SønderjyskE OB-Ådalen
910664
13-06 2020
Kl. 15:00
Vejle FC Nordsjælland VB Parken
910668
13-06 2020
Kl. 15:15
Randers Freja FC AGF Randers Stadion
910663
13-06 2020
Kl. 15:15
FC København Brøndby Kunst, KB, P. Bangs Vej
910667
13-06 2020
Kl. 15:30
Silkeborg Esbjerg JYSK Park (kunstgræs)
910670
20-06 2020
Kl. 13:00
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang
910671
20-06 2020
Kl. 13:00
Oversidder FC Midtjylland
910672
20-06 2020
Kl. 13:00
AaB Vejle AaB's Anlæg
910673
20-06 2020
Kl. 13:00
Silkeborg FC København JYSK Park (kunstgræs)
910675
20-06 2020
Kl. 13:00
Randers Freja FC OB Randers Stadion
910681
20-06 2020
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Lyngby Farum Park
910683
20-06 2020
Kl. 13:00
SønderjyskE Esbjerg Banerne ved Haderslev Idrætscenter
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller på tlf: 4326 2222

Log ind