MENU

U19 Drenge Ligaen 2019/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
909648
10-08 2019
Kl. 12:30
SønderjyskE Oversidder Haderslev Atletikstadion
909649
10-08 2019
Kl. 13:00
AaB Silkeborg AaB's Anlæg
3 - 0
909652
10-08 2019
Kl. 13:00
Randers Freja FC Vejle Randers Stadion
3 - 4
909688
17-08 2019
Oversidder Esbjerg
909689
17-08 2019
Kl. 12:30
AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 0
909692
17-08 2019
Kl. 12:30
Vejle OB VB Parken
2 - 3
909690
17-08 2019
Kl. 13:00
AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg
4 - 1
909691
17-08 2019
Kl. 13:00
Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs)
2 - 2
909653
17-08 2019
Kl. 13:00
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion
2 - 1
909699
24-08 2019
Kl. 12:30
OB AaB OB-Ådalen
4 - 0
909694
24-08 2019
Kl. 12:30
SønderjyskE Brøndby Haderslev Atletikstadion
1 - 4
909695
24-08 2019
Kl. 13:00
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion
3 - 2
909696
24-08 2019
Kl. 13:00
FC København AGF KB. P.Bangsvej
2 - 1
909697
24-08 2019
Kl. 13:00
FC Midtjylland Randers Freja FC Ikast FC Stadion Allé
6 - 0
909698
24-08 2019
Kl. 13:00
Silkeborg Vejle JYSK Park (kunstgræs)
1 - 2
909693
24-08 2019
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Oversidder Farum Park
909706
31-08 2019
Oversidder Vejle
909703
31-08 2019
Kl. 12:30
OB FC København OB-Ådalen
1 - 0
909704
31-08 2019
Kl. 13:00
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg
1 - 2
909700
31-08 2019
Kl. 13:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion
2 - 3
909705
31-08 2019
Kl. 13:15
Randers Freja FC Silkeborg Randers Stadion
1 - 6
909701
31-08 2019
Kl. 15:15
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 1
909702
01-09 2019
Kl. 13:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park
3 - 1
909707
14-09 2019
Oversidder Brøndby
909708
14-09 2019
Kl. 12:30
Vejle FC Midtjylland VB Parken
1 - 0
909712
14-09 2019
Kl. 12:30
SønderjyskE Silkeborg Haderslev Atletikstadion
4 - 4
909713
14-09 2019
Kl. 13:00
Esbjerg Randers Freja FC Atletikstadion
2 - 3
909709
14-09 2019
Kl. 13:00
FC København AaB KB. P.Bangsvej
2 - 0
909711
14-09 2019
Kl. 13:00
Lyngby OB Lyngby Stadion
0 - 3
909710
14-09 2019
Kl. 15:15
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang
1 - 0
909714
21-09 2019
Kl. 12:30
OB Brøndby OB-Ådalen
909719
21-09 2019
Kl. 12:30
Vejle AGF VB Parken
909720
21-09 2019
Kl. 13:00
FC København Oversidder KB. P.Bangsvej
909715
21-09 2019
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland Ikast FC Stadion Allé
909716
21-09 2019
Kl. 13:00
Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs)
909717
21-09 2019
Kl. 13:00
Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion
909718
21-09 2019
Kl. 13:00
AaB Esbjerg AaB's Anlæg
909729
28-09 2019
Oversidder AGF
909730
28-09 2019
Kl. 13:00
FC København FC Midtjylland KB. P.Bangsvej
909724
28-09 2019
Kl. 13:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion
909728
28-09 2019
Kl. 13:00
Esbjerg Vejle Atletikstadion
909725
28-09 2019
Kl. 15:00
FC Nordsjælland OB Farum Park
909731 fr
04-10 2019
Kl. 16:45
Brøndby FC København Brøndby Stadion
909734
05-10 2019
Kl. 12:30
SønderjyskE OB Haderslev Atletikstadion
909735
05-10 2019
Kl. 13:00
Esbjerg Silkeborg Atletikstadion
909737
05-10 2019
Kl. 13:00
AaB Oversidder AaB's Anlæg
909732
05-10 2019
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Vejle Farum Park
909736
05-10 2019
Kl. 15:15
AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang
909733
06-10 2019
Kl. 13:00
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion
909650
12-10 2019
Kl. 13:00
Esbjerg AGF Atletikstadion
909738 to
17-10 2019
Kl. 13:00
Vejle Brøndby VB Parken
909743 to
17-10 2019
Kl. 13:00
Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs)
909747 fr
18-10 2019
Kl. 14:30
Randers Freja FC FC København Randers Stadion
909740
19-10 2019
Oversidder Lyngby
909742
19-10 2019
Kl. 12:30
OB Esbjerg OB-Ådalen
909741
19-10 2019
Kl. 13:00
FC Midtjylland SønderjyskE Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
909727 ti
22-10 2019
Kl. 14:00
SønderjyskE AaB Haderslev Kunstgræsbane
909764
26-10 2019
Oversidder Randers Freja FC
909768
26-10 2019
Kl. 12:30
SønderjyskE Lyngby Haderslev Kunstgræsbane
909769
26-10 2019
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park
909765
26-10 2019
Kl. 13:00
FC København Vejle KB. P.Bangsvej
909767
26-10 2019
Kl. 13:00
Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs)
909766
26-10 2019
Kl. 15:15
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang
909748
27-10 2019
Kl. 13:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion
909776
02-11 2019
Kl. 11:45
Esbjerg SønderjyskE Esbjerg Kunstgræsbane
909775
02-11 2019
Kl. 12:00
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion
909774
02-11 2019
Kl. 12:30
OB Randers Freja FC OB-Ådalen
909772
02-11 2019
Kl. 12:30
Vejle AaB VB Parken
909773
02-11 2019
Kl. 13:00
FC København Silkeborg KB. P.Bangsvej
909770
02-11 2019
Kl. 13:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion
909771
02-11 2019
Kl. 13:00
FC Midtjylland Oversidder Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
909739 to
07-11 2019
Kl. 17:00
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg
909726
09-11 2019
Kl. 14:00
Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion
909778
23-11 2019
Kl. 12:00
Randers Freja FC FC Nordsjælland Randers Stadion, kunstgræs
909780
23-11 2019
Kl. 12:30
SønderjyskE FC København Haderslev Kunstgræsbane
909782
23-11 2019
Kl. 12:30
OB AGF OB-Ådalen
909783
23-11 2019
Kl. 13:00
Silkeborg Oversidder JYSK Park (kunstgræs)
909781
23-11 2019
Kl. 13:00
FC Midtjylland Esbjerg Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
909779
23-11 2019
Kl. 13:00
Vejle Lyngby VB Parken
909777
23-11 2019
Kl. 13:00
AaB Brøndby AaB's Anlæg
909790
30-11 2019
Oversidder OB
909788
30-11 2019
Kl. 12:00
Esbjerg FC København Esbjerg Kunstgræsbane
909789
30-11 2019
Kl. 12:30
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang
909787
30-11 2019
Kl. 12:30
SønderjyskE Vejle Haderslev Kunstgræsbane
909784
30-11 2019
Kl. 13:00
Brøndby Randers Freja FC Brøndby Stadion
909785
30-11 2019
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park
909786
30-11 2019
Kl. 13:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion
909651 on
04-12 2019
Kl. 18:00
FC Midtjylland OB Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
909646 on
04-12 2019
Kl. 18:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park
909647
07-12 2019
Kl. 13:00
Lyngby FC København Lyngby Stadion
909654
14-12 2019
Kl. 13:00
FC København FC Nordsjælland KB. P.Bangsvej
910131
22-02 2020
Kl. 12:30
OB Vejle OB-Ådalen
909791
29-02 2020
Oversidder FC Nordsjælland
909795
29-02 2020
Kl. 12:00
Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs
909796
29-02 2020
Kl. 12:30
Vejle Silkeborg VB Parken
909794
29-02 2020
Kl. 12:30
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang
909797
29-02 2020
Kl. 13:00
AaB OB AaB's Anlæg
909792
29-02 2020
Kl. 13:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion
909793
29-02 2020
Kl. 13:00
Esbjerg Lyngby Atletikstadion
909799
07-03 2020
Kl. 12:00
Lyngby AGF Lyngby Stadion
909800
07-03 2020
Kl. 12:30
SønderjyskE FC Nordsjælland Haderslev Kunstgræsbane
909804
07-03 2020
Kl. 12:30
Vejle Oversidder VB Parken
909801
07-03 2020
Kl. 13:00
FC København OB KB. P.Bangsvej
909802
07-03 2020
Kl. 13:00
FC Midtjylland AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
909803
07-03 2020
Kl. 13:00
Silkeborg Randers Freja FC JYSK Park (kunstgræs)
909798
07-03 2020
Kl. 13:00
Esbjerg Brøndby Atletikstadion
909811
14-03 2020
Kl. 12:00
Randers Freja FC Esbjerg Randers Stadion, kunstgræs
909809
14-03 2020
Kl. 12:30
OB Lyngby OB-Ådalen
909810
14-03 2020
Kl. 13:00
Silkeborg SønderjyskE JYSK Park (kunstgræs)
909805
14-03 2020
Kl. 13:00
Brøndby Oversidder Brøndby Stadion
909806
14-03 2020
Kl. 13:00
FC Midtjylland Vejle Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
909807
14-03 2020
Kl. 13:00
AaB FC København AaB's Anlæg
909808
14-03 2020
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AGF Farum Park
909830
21-03 2020
Oversidder FC København
909826
21-03 2020
Kl. 12:00
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion
909827
21-03 2020
Kl. 12:30
SønderjyskE Randers Freja FC Haderslev Kunstgræsbane
909829
21-03 2020
Kl. 12:30
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang
909828
21-03 2020
Kl. 13:00
Esbjerg AaB Atletikstadion
909812
21-03 2020
Kl. 13:00
Brøndby OB Brøndby Stadion
909813
21-03 2020
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park
909832
04-04 2020
Kl. 12:30
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen
909835
04-04 2020
Kl. 12:30
Vejle Esbjerg VB Parken
909836
04-04 2020
Kl. 12:30
AGF Oversidder AGF's anlæg - Fredensvang
909837
04-04 2020
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC København Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
909833
04-04 2020
Kl. 13:00
Randers Freja FC Lyngby Randers Stadion
909834
04-04 2020
Kl. 13:00
AaB SønderjyskE AaB's Anlæg
909831
04-04 2020
Kl. 13:00
Silkeborg Brøndby JYSK Park (kunstgræs)
909850 to
09-04 2020
Kl. 13:00
FC København Brøndby KB. P.Bangsvej
909852 to
09-04 2020
Kl. 13:00
Vejle FC Nordsjælland VB Parken
909853 to
09-04 2020
Kl. 13:00
FC Midtjylland Lyngby Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
909854 to
09-04 2020
Kl. 13:00
OB SønderjyskE OB-Ådalen
909855 to
09-04 2020
Kl. 13:00
Silkeborg Esbjerg JYSK Park (kunstgræs)
909856 to
09-04 2020
Kl. 13:00
Randers Freja FC AGF Randers Stadion
909904 to
09-04 2020
Kl. 13:00
Oversidder AaB
909913
18-04 2020
Kl. 12:30
AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang
909911
18-04 2020
Kl. 12:30
SønderjyskE FC Midtjylland Haderslev Atletikstadion
909912
18-04 2020
Kl. 13:00
Esbjerg OB Atletikstadion
909914
18-04 2020
Kl. 13:00
FC København Randers Freja FC KB. P.Bangsvej
909908
18-04 2020
Kl. 13:00
Brøndby Vejle Brøndby Stadion
909909
18-04 2020
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AaB Farum Park
909910
18-04 2020
Kl. 13:15
Lyngby Oversidder Lyngby Stadion
909917
25-04 2020
Kl. 12:30
Vejle FC København VB Parken
909919
25-04 2020
Kl. 12:30
OB Silkeborg OB-Ådalen
909920
25-04 2020
Kl. 13:00
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion
909921
25-04 2020
Kl. 13:00
Esbjerg FC Nordsjælland Atletikstadion
909918
25-04 2020
Kl. 13:00
AaB AGF AaB's Anlæg
909915
25-04 2020
Kl. 13:00
FC Midtjylland Brøndby Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
909916
25-04 2020
Kl. 13:00
Randers Freja FC Oversidder Randers Stadion
909993
02-05 2020
Oversidder FC Midtjylland
909955
02-05 2020
Kl. 12:30
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang
909998
02-05 2020
Kl. 12:30
SønderjyskE Esbjerg Haderslev Atletikstadion
909994
02-05 2020
Kl. 13:00
AaB Vejle AaB's Anlæg
909995
02-05 2020
Kl. 13:00
Silkeborg FC København JYSK Park (kunstgræs)
909996
02-05 2020
Kl. 13:00
Randers Freja FC OB Randers Stadion
909997
02-05 2020
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Lyngby Farum Park
910011
09-05 2020
Oversidder Silkeborg
910004
09-05 2020
Kl. 12:30
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang
909999
09-05 2020
Kl. 13:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion
910000
09-05 2020
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Randers Freja FC Farum Park
910001
09-05 2020
Kl. 13:00
Lyngby Vejle Lyngby Stadion
910002
09-05 2020
Kl. 13:00
FC København SønderjyskE KB. P.Bangsvej
910003
09-05 2020
Kl. 13:00
Esbjerg FC Midtjylland Atletikstadion
910018
16-05 2020
Oversidder SønderjyskE
910020
16-05 2020
Kl. 12:30
AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang
910079
16-05 2020
Kl. 12:30
OB FC Midtjylland OB-Ådalen
910080
16-05 2020
Kl. 12:30
Vejle Randers Freja FC VB Parken
910019
16-05 2020
Kl. 13:00
Silkeborg AaB JYSK Park (kunstgræs)
910012
16-05 2020
Kl. 13:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion
910013
16-05 2020
Kl. 13:00
FC København Lyngby KB. P.Bangsvej
910126
23-05 2020
Kl. 12:30
SønderjyskE AGF Haderslev Atletikstadion
910129
23-05 2020
Kl. 13:00
Randers Freja FC AaB Randers Stadion
910130
23-05 2020
Kl. 13:00
FC Midtjylland Silkeborg Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
910081
23-05 2020
Kl. 13:00
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion
910124
23-05 2020
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC København Farum Park
910125
23-05 2020
Kl. 13:00
Esbjerg Oversidder Atletikstadion
910132
30-05 2020
Kl. 13:00
Randers Freja FC Brøndby Randers Stadion
910133
30-05 2020
Kl. 13:00
Silkeborg FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs)
910134
30-05 2020
Kl. 13:00
AaB Lyngby AaB's Anlæg
910137
30-05 2020
Kl. 13:00
Vejle SønderjyskE VB Parken
910138
30-05 2020
Kl. 13:00
FC København Esbjerg KB. P.Bangsvej
910361
30-05 2020
Kl. 13:00
FC Midtjylland AGF Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
910373
30-05 2020
Kl. 13:00
OB Oversidder OB-Ådalen
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller på tlf: 4326 2222

Log ind