Certificerede fodboldagenter

Følgende fodboldagenter bærer titlen "Fodboldagent certificeret af DBU", idet de har bestået en af DBU afholdt agentprøve og er dækket ind af en erhvervsansvarsforsikring, der lever op til de af DBU stillede krav hertil:

Navn Selskab Adresse  Kontaktoplysninger
Asani, Avni Wespire Management IVS Horsebakken 5A,
2400 København NV

Mail: aa@wespiremanagement.com

Tlf.: +45 26 80 56 26

Bi, Yves Ghislain Tra TBAM  

Mail: tbam@outlook.dk

Tlf.: +45 27 85 46 77

Bordingaard, Joachim KIN Scandinavia ApS   Mail: joachim.bordinggaard@hotmail.com
Bouhafa, Bilal Football Consulting House 
Magnoliavej 74, 5. th.
2000 Frederiksberg

Mail: bb@fch.agency

Tlf.: +45 40 97 43 50

Christensen, Christian Bysted

Elite Consulting

Lysagervej 32
2920 Charlottenlund 
Mail: cbc@eliteconsulting.dk
Tlf.:   +45 31 41 61 15
Christensen, Mikkel Hedegaard People In Sport 

Svanemøllevej 41A

2900 Hellerup

Mail: Mikkel@peopleinsport.eu

Tlf: +45 29 36 46 19

El-Ali, Ahmad

NextPro IVS

Hovedgade 26
2970 Hørsholm
Mail: info@nextpro.dk
Tlf.:   +45 28 34 84 81
El Falaki, Otman


Wespire Management IVS


Magistervej 33
2400 København NV

Mail: oe@wespiremanagement.com 
Tlf.:   +45 26 34 26 35
Web: www.wespiremanagement.com 
Eriksen, Michael John Nordic Sky Denmark  Tuborgvej 5, 2900 Hellerup

Mail: michaeleriksen@nsky.se

Tlf: +45 24 79 78 09

Friis, Simon

Pro Athletes Frederiksholms Kanal 4
1200 København K
Mail: simon@proathletes.dk
Tlf.:   +45 20 40 13 48
Futtrup, Sune Beckster International DK  

Mail: sune.futtrup@gmail.com

Graulund, Peter Kodesa ApS   Mail: peter@graulund.nu
Grønn, Casper

People in sport Scandinavia ApS Stadion Allé 70
8000 Århus C 
Mail: casper@peopleinsport.eu
Tlf.:   +45 25 21 13 88
Gaarde, Annfinn Danish Football Agency  Dalatún 8, 100 Tórshavn, Færøerne 

Mail: annfinn@danishfootballagency.com

Tlf:   +45 20 94 81 45

Hansen, Mark Gürtler SELM ApS   Mail: mgh@selm.dk
Haslund, Jannick Aagaard JH Sport Agency   Mail: jhagency@outlook.dk
Tlf.: + 45 29 91 27 66
Heinemann, Simon Damgaard     Mail: simonheinemann@hotmail.com
Jensen, Allan Bak

Elite Consulting

Lysagervej 32
2920 Charlottenlund 
Mail: allan@eliteconsulting.dk 
Tlf.:   +45 26 40 96 94 
Jensen, Daniel Nordic Sky Denmark Tuborgvej 5
2900 Hellerup 
Mail: danieljensen@nsky.se
Jensen, Niclas



Nordic Sky Denmark



Tuborgvej 5
2900 Hellerup 


Mail: niclasjensen@nsky.se
Tlf.:   +45 39 12 90 90
Tlf.:   +45 23 10 20 20
Web: www.nsky.se  
Jensen, Søren Tougaard Bach Lund ApS

Vestergade 56D, 3.
8000 Århus C
Mail: soren.lovel.jensen@seginternational.com
Tlf.:   +45 29 25 99 34
Johansen, Michael


Nordic Sky Denmark


Tuborgvej 5
2900 Hellerup 

Mail: michaeljohansen@nsky.se 
Tlf.:   +45 23 90 37 17
Web: www.nsky.se  
Jon, Lucian NextStep Sports Management   Mail: lucianjon@msn.com
Khayat, Mohamed    

Mail: mohamedkhayat@hotmail.com

Tlf.: +45 42 75 01 71

Vickie, Kjær People in Sport Scandinavia Svanemøllevej 41A, 2900 Hellerup Mail: vickie@peopleinsport.eu
Krogh, Michael Hein KHM

Tranegårdsvej 66, 1. tv.

2900 Hellerup

Mail: kristensenkrogh@gmail.com

Tlf.: +45 24 20 48 80

Nielsen, Andreas Magaard 

Modyr Management AB   Mail: andreas@aiacmanagement.com 

Nielsen, Brian Steen  Boutique Transfers and
Management ApS  
Nørre Allé 23
7100 Vejle 
Mail: bsn@btam.dk 
Tlf.:   +45 35 83 36 55
Nielsen, Michael Mio Notie Sports Management C V E Knuthsvej 2C, 2900 Hellerup

Mail: mmn@promio.dk

Tlf.: +45 23901721

Olsen, Danny  Elite Consulting 

Lysagervej 32,

2920 Charlottenlund 

Mail: do@eliteconsulting.dk

Tlf:    +45 26 17 65 83

Pedersen, Michael Møller  Sivebæk Sports Management 

Andkærvej 26,

7100 Vejle

Mail: mmp@sivebaeksportsmanagement.dk

Tlf.: +45 25 71 08 44

Schäffer, Christian


Nordic Sky Denmark 


Tuborgvej 5
2900 Hellerup 

Mail: christianschaeffer@nsky.se
Tlf.:   +45 29 27 31 71
Web: www.nsky.se
Sisto, Angelo
 
SISTO Football Agency

 

Mail: as@sistofa.dk
Tlf.:   +45 52 40 48 10 

Web: www.sistofootballagency.com

Sisto, Lopunyak 

SISTO Football Agency  

Mail: ls@sistofa.dk
Tlf.:   +45 26 17 01 37 

Web: www.sistofootballagency.com

Staberg, Mads Bisgaard Melskens Staberg Laudrup ApS Skodsborgparken 21
2942 Skodsborg

Mail: mads@staberglaudrup.dk

Tlf.: +45 25 68 88 89

Stórustovu, Jákup í

Sp/f FSM Faroese Sport Mgmt.

  Mail: fsm.jakup@gmail.com 
Tlf.:   +29 85 29 999
Svendsen, Simon Lynge Footballers Collective   

Mail: si@footballerscollective.com

Tlf.: +45 28716679

Svendsen, Søren Lynge Footballers Collective

 

Mail: sl@footballerscollective.com

Tlf.: +45 28 68 09 51

Symes, Nicholas Nordic Law Group ApS

 

Mail: ns@nordiclawgroup.com

Tasci, Ibrahim  Ibrahim Management  Sandbjerggårdsvej 65, 2605 Brøndby

Mail: ibotasci@hotmail.com

Tomasson, Gudlaugur Thor  First Touch I/S Gunnekær 8A, 1. th. 2610 Rødovre 

Mail: gulli@firsttouch.dk

Tlf.: +45 24 65 99 59

Wilkens, Peter     Mail: wilkens@c.dk
Wind, Morten People in Sport Scandinavia ApS Svanemøllevej 41A, 2900 Hellerup Mail: wind@peopleinsport.eu
Ørgaard, Jens Boutique Transfers and
Management
Nørre Allé 23
7100 Vejle 

Mail: jor@btam.dk

Tlf.: +45 25600049


I øvrigt har DBU en række registrerede fodboldagenter, som du finder her