MENU

U9 drenge 5-mands (14) 3 - 8.oktober Medaljestævne, Pulje 4 (2022) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 08-10 2022
Spillested:
Helsinge Stadion Bane 4B (5:5) Idrætsvej 21 3200 Helsinge
953836 Kl. 10:25 Blistrup SI (1) Frem Hellebæk Bane 4B (5:5)
953846 Kl. 12:05 Humlebæk BK (1) Helsinge Fodbold Bane 4B (5:5)
Arrangør:
lørdag den. 08-10 2022
Spillested:
Bane 4A (5:5)
953839 Kl. 11:00 Oversidder Oversidder Bane 4A (5:5)
953841 Kl. 11:20 Oversidder Oversidder Bane 4A (5:5)
Arrangør:
lørdag den. 08-10 2022
Spillested:
Helsinge Stadion Bane 4A (5:5) Idrætsvej 21 3200 Helsinge
953835 Kl. 10:00 Humlebæk BK (1) Blistrup SI (1) Bane 4A (5:5)
953833 Kl. 10:00 Frem Hellebæk Helsinge Fodbold Bane 4B (5:5)
953834 Kl. 10:25 Fredensborg BI (1) Store Lyngby IF Bane 4A (5:5)
953837 Kl. 10:50 Store Lyngby IF Humlebæk BK (1) Bane 4B (5:5)
953838 Kl. 10:50 Helsinge Fodbold Fredensborg BI (1) Bane 4A (5:5)
953840 Kl. 11:15 Frem Hellebæk Fredensborg BI (1) Bane 4B (5:5)
953842 Kl. 11:15 Helsinge Fodbold Store Lyngby IF Bane 4B (5:5)
953843 Kl. 11:40 Fredensborg BI (1) Blistrup SI (1) Bane 4A (5:5)
953844 Kl. 11:40 Humlebæk BK (1) Frem Hellebæk Bane 4B (5:5)
953845 Kl. 12:05 Store Lyngby IF Blistrup SI (1) Bane 4A (5:5)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Husk sidste tilmeldingsfrist til Indendørs og Futsal er 3. oktober og tilmeldingsfristen til VinterBold er 10. oktober.

Log ind