MENU

Herre Senior 4 7M Efterår, P8 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
356185
ma
22-08 2022
Kl. 18:00
Slagge Bk Fremad Valby 6 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
3
356187
27-08 2022
Kl. 14:15
Oversidder Nørrebro United 6
356191
ti
30-08 2022
Kl. 18:30
Fremad Valby 6 FB 19 Valby Idrætspark
1
-
0
356190 on
31-08 2022
Kl. 19:00
Frem 8 FC Ryparken 3 Valby Idrætspark
2
-
0
356192 on
31-08 2022
Kl. 20:30
De Tunge Drenge FC Slagge Bk Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
5
356193
03-09 2022
Kl. 14:30
Nørrebro United 6 HB 10 Nørrebroparken
3
-
1
356194
04-09 2022
Kl. 12:30
ØKF Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
356196 ma
05-09 2022
Kl. 18:00
Slagge Bk Nørrebro United 6 Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
6
356198 ti
06-09 2022
Kl. 18:30
FB 19 De Tunge Drenge FC Jens Jessens Vej
2
-
2
356195
on
07-09 2022
Kl. 18:45
Frem 8 Fremad Valby 6 Valby Idrætspark
3
-
3
356189 to
08-09 2022
Kl. 21:00
FC Ryparken 3 ØKF Ryparken Idrætsanlæg
9
-
2
356199
10-09 2022
Kl. 10:00
FC Ryparken 3 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
356197
11-09 2022
Kl. 12:30
HB 10 ØKF Fælledparken
2
-
0
356188 ma
12-09 2022
Kl. 18:15
Frem 8 FB 19 Valby Idrætspark
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
356202
17-09 2022
Kl. 13:00
Oversidder HB 10
356204
17-09 2022
Kl. 14:00
ØKF Slagge Bk Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
356203
17-09 2022
Kl. 14:30
Nørrebro United 6 FB 19 Nørrebroparken
5
-
4
356200
18-09 2022
Kl. 10:00
Fremad Valby 6 FC Ryparken 3 Valby Idrætspark
3
-
4
356186 ma
19-09 2022
Kl. 19:30
HB 10 De Tunge Drenge FC Ryparken Idrætsanlæg
2
-
4
356206 on
28-09 2022
Kl. 20:30
De Tunge Drenge FC FC Ryparken 3 Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
4
356207
01-10 2022
Kl. 14:15
Oversidder FB 19
356209
02-10 2022
Kl. 12:30
ØKF Frem 8 Kløvermarkens Idrætsanlæg
356208
02-10 2022
Kl. 14:45
Nørrebro United 6 Fremad Valby 6 Nørrebroparken
356205
02-10 2022
Kl. 15:00
HB 10 Slagge Bk Fælledparken
356212 on
05-10 2022
Kl. 20:30
De Tunge Drenge FC Nørrebro United 6 Kunst, Valby IP, tribunen
356214
08-10 2022
Kl. 11:15
FC Ryparken 3 Slagge Bk Ryparken Idrætsanlæg
356201
08-10 2022
Kl. 12:00
De Tunge Drenge FC Frem 8 Valby Idrætspark
356210
08-10 2022
Kl. 15:00
Frem 8 Oversidder Frem, Valby IP
356211
09-10 2022
Kl. 12:00
Fremad Valby 6 ØKF Valby Idrætspark
356213
09-10 2022
Kl. 12:00
FB 19 HB 10 Jens Jessens Vej
356216 ma
10-10 2022
Kl. 18:00
Slagge Bk Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
356217 on
12-10 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 6 De Tunge Drenge FC Kunst, Valby IP, tribunen
356219
15-10 2022
Kl. 11:15
FC Ryparken 3 HB 10 Ryparken Idrætsanlæg
356215
15-10 2022
Kl. 15:00
Frem 8 Nørrebro United 6 Frem, Valby IP
356218
16-10 2022
Kl. 12:00
FB 19 ØKF Jens Jessens Vej
356220 ma
17-10 2022
Kl. 18:00
Slagge Bk FB 19 Kunst, Valby IP, tribunen
356223
22-10 2022
Kl. 10:00
FC Ryparken 3 Nørrebro United 6 Ryparken Idrætsanlæg
356222
22-10 2022
Kl. 13:00
Oversidder Fremad Valby 6
356224
22-10 2022
Kl. 13:45
ØKF De Tunge Drenge FC Kløvermarkens Idrætsanlæg
356221
23-10 2022
Kl. 12:30
HB 10 Frem 8 Fælledparken
356227 on
26-10 2022
Kl. 20:30
De Tunge Drenge FC Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
356225
29-10 2022
Kl. 14:00
Frem 8 Slagge Bk Frem, Valby IP
356229
29-10 2022
Kl. 14:30
Nørrebro United 6 ØKF Nørrebroparken
356226
30-10 2022
Kl. 10:00
Fremad Valby 6 HB 10 Valby Idrætspark
356228
30-10 2022
Kl. 12:00
FB 19 FC Ryparken 3 Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning
De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned

Log ind