MENU

Ungdomspokal U16 Drenge (06) 21/22 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
444220 1 ma
23-08 2021
Kl. 19:00
Skovshoved IF (Ø2) Skjold Birkerød (1) Skovshoved I P
7 - 4
444787
1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Dianalund IF (1) Jægersborg BK (1) Dianalund Stadion
6 - 9
444796
1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Tuse IF (1) SSL Tusehallen
5 - 2
444218 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Hvidovre IF (3) Værløse BK (2) Avedøre Stadion Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

444204 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Bagsværd BK (3) Herstedøster IC (3) Bagsværd Stadion
6 - 0
444210
1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Vanløse (1) HIK (M) Vanløse Idrætspark
0 - 10
444211 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Måløv BK (2) FC Rudersdal (2) Måløv Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

444212 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (2) Frederikssund FB (M) Slangerup Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

444784 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Ejby IF Fodbold (3) Lynge-Broby IF (1) Ejby Stadion
2 - 7
444798
1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
B 1908 (3) Frem (M) Sundby Idrætspark
HMH
444799
1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Suså IF (M) Virum-Sorgenfri (Ø2) Herlufmaglehallen
12 - 11
444786 1 on
25-08 2021
Kl. 19:00
FC Storebælt (3) Tårnby FF (Ø2) Korsør ny Stadion
2 - 11
444785
1 to
26-08 2021
Kl. 18:00
Frem Bjæverskov (1) Greve Fodbold (M) Bjæverskov Stadion
3 - 5
444797 1 to
26-08 2021
Kl. 18:30
Kværkeby IF (3) Jyllinge FC (1) Kværkeby Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

444221 1 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
FHF/SGIF (1) Vordingborg IF (M) Hedehusene Idrætspark
1 - 13
444219 1 to
02-09 2021
Kl. 18:30
FIF, Hillerød (3) B.93 (Ø2) FIF-Stadion
1 - 5
444217 1 ti
07-09 2021
Kl. 18:30
Humlebæk BK (2) Borup IF Fodbold (1) Humlebæk Stadion
UHT

Udehold taberdømt

444201
1 on
08-09 2021
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (1) FC Holte (1) Vallensbæk Idrætscenter
4 - 2
463167 2 ti
21-09 2021
Kl. 19:00
Bagsværd BK (3) A27 (Ø1) Gladsaxe stadion Kunstgræs
8 - 9
463170
2 on
22-09 2021
Kl. 18:00
Hvidovre IF (3) Hekla (1) Hvidovre IF's baner
9 - 0
463176
2 on
22-09 2021
Kl. 18:00
Jægersborg BK (1) Tårnby FF (Ø2) Gentofte Sportspark
1 - 2
463164
2 on
22-09 2021
Kl. 18:00
BK Friheden (2) HIK (M) Strandmarkens Fritidscenter
0 - 16
463165 2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Måløv BK (2) B 1903 (Ø1) Måløv Idrætspark, Kunstgræs
0 - 7
463166
2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Vallensbæk IF (1) Slagslunde-Ganløse IF (M) Vallensbæk Idrætscenter kunst
1 - 3
463177 2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Suså IF (M) LSF (Ø1) Herlufmagle Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

463175
2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Tuse IF (1) KFUM BK, Roskilde (Ø1) Tuse Kunstgræs 2020
UHT

Udehold taberdømt

463173 2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Greve Fodbold (M) KB (Ø1) Greve Idræts Center Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

463168
2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Tølløse (2) Frederikssund FB (M) Tølløse Stadion
0 - 6
463169
2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Gladsaxe-Hero (Ø1) B.93 (Ø2) Gladsaxe Stadion
4 - 0
463172
2 on
22-09 2021
Kl. 19:30
Farum BK (2) Skovshoved IF (Ø2) Right to Dream Park
7 - 3
463171 2 to
23-09 2021
Kl. 19:00
Vordingborg IF (M) Karlslunde IF (Ø1) Vordingborg Kunst "Panteren"
3 - 0
835991
3 on
06-10 2021
Kl. 18:15
HIK (M) B 1903 (Ø1) Gentofte Sportspark
7 - 0
463179
2 on
06-10 2021
Kl. 19:00
Humlebæk BK (2) Fremad Valby (Ø1) Humlebæk Stadion Kunstgræs
2 - 3
463174
2 to
07-10 2021
Kl. 19:00
Lynge-Broby IF (1) Lyngby Bk (Ø1) Frederiksberg Skole, kunstgræs
2 - 4
837297
3 to
07-10 2021
Kl. 19:15
Hvidovre IF (3) Gladsaxe-Hero (Ø1) Avedøre Stadion Kunstgræs
3 - 0
463178 2 on
13-10 2021
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) Frem (M) Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

837298
3 on
13-10 2021
Kl. 19:30
Farum BK (2) Vordingborg IF (M) Stavnsholt
11 - 0
837299 3 on
13-10 2021
Kl. 19:30
Lyngby Bk (Ø1) KB (Ø1) Lyngby Stadion Kunstgræsbane
1 - 2
837303 3 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Tuse IF (1) Tårnby FF (Ø2) Tuse Kunstgræs 2020
836658 3 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Frederikssund FB (M) Fremad Valby (Ø1) Frederikssund Stadion Kunstgræs
835989 3 to
28-10 2021
Kl. 19:00
Slagslunde-Ganløse IF (M) A27 (Ø1) Gryden kunstgræs
837769 3 to
04-11 2021
Kl. 19:00
Jyllinge FC (1) LSF (Ø1) Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
937027 4
05-03 2022
Kl. 14:00
HIK (M) Vinder Slagslunde-Ganløse - A27 Kunst, HIK
937028 4 on
09-03 2022
Kl. 22:00
Hvidovre IF (3) Vinder FFB - Fremad Valby Avedøre Stadion Kunstgræs
937029 4 on
09-03 2022
Kl. 22:00
Farum BK (2) KB (Ø1) Farum Park
937030 4 on
09-03 2022
Kl. 22:00
Vinder Jyllinge - LSF Vinder Tuse - Tårnby FF Intet anvendes
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 24. – 26. august (uge 34)
2. runde – 20. – 23. september (uge 38)
3. runde – 4. - 6. oktober (uge 40)
4. runde – 14. - 17. marts marts 2022 (uge 11)
5. runde – 18. - 21. april 2022 (semifinaler) (uge 16)
6. runde – Finaledato er ukendt pt.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0 - 3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind