MENU

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 32 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
646989
ma
05-04 2021
Kl. 12:00
Øster Hornum IF AaB Øster Hornum Hallen
5 - 2
646986
ma
05-04 2021
Kl. 15:00
Gug B Vaarst/Fjellerad B Kunstgræsbane Gug Boldklub
3 - 3
646990
10-04 2021
Kl. 13:30
Vaarst/Fjellerad B Øster Hornum IF Vaarst Stadion
5 - 3
646992
10-04 2021
Kl. 13:30
B52/Aalborg AaB Klubhuset B52/AFC
0 - 0
646991
11-04 2021
Kl. 12:00
FK Fjordsiden Gug B Klubhuset B52/AFC
5 - 1
646993
11-04 2021
Kl. 13:00
Aalborgstudenternes IF Storvorde/Sejlflod B Domen (AAU)
1 - 3
646994
fr
16-04 2021
Kl. 19:00
AaB Vaarst/Fjellerad B AaB's Anlæg
2 - 2
646996
17-04 2021
Kl. 13:00
Storvorde/Sejlflod B B52/Aalborg Storvorde Sejlflod Stadion
2 - 3
646997
17-04 2021
Kl. 13:00
Øster Hornum IF FK Fjordsiden Øster Hornum Hallen
3 - 2
646995
18-04 2021
Kl. 14:00
Gug B Aalborgstudenternes IF Kunstgræsbane Gug Boldklub
0 - 2
646984
ti
20-04 2021
Kl. 18:45
B52/Aalborg Øster Hornum IF Klubhuset B52/AFC
0 - 0
646999
24-04 2021
Kl. 13:00
Storvorde/Sejlflod B Gug B Storvorde Sejlflod Stadion
0 - 4
646998
24-04 2021
Kl. 13:30
Vaarst/Fjellerad B B52/Aalborg AaB Kunstgræsbane
1 - 0
647003
ma
26-04 2021
Kl. 18:30
FK Fjordsiden AaB Klubhuset B52/AFC
2 - 1
647008
01-05 2021
Kl. 11:00
AaB Aalborgstudenternes IF AaB's Anlæg
3 - 1
647007
01-05 2021
Kl. 13:00
Øster Hornum IF Storvorde/Sejlflod B Øster Hornum Hallen
3 - 1
647005
01-05 2021
Kl. 13:30
Vaarst/Fjellerad B FK Fjordsiden Vaarst Stadion
0 - 1
647006
01-05 2021
Kl. 13:30
B52/Aalborg Gug B Klubhuset B52/AFC
4 - 0
646987
ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF B52/Aalborg Domen (AAU)
5 - 3
647010
fr
07-05 2021
Kl. 18:30
Gug B Øster Hornum IF Kunstgræsbane Gug Boldklub
1 - 0
647012
08-05 2021
Kl. 12:30
Storvorde/Sejlflod B AaB Storvorde Sejlflod Stadion
1 - 1
647011
08-05 2021
Kl. 13:00
FK Fjordsiden B52/Aalborg Klubhuset B52/AFC
1 - 3
647009
09-05 2021
Kl. 13:00
Aalborgstudenternes IF Vaarst/Fjellerad B Domen (AAU)
2 - 4
647013
to
13-05 2021
Kl. 13:00
Storvorde/Sejlflod B Vaarst/Fjellerad B Storvorde Sejlflod Stadion
2 - 2
647015
to
13-05 2021
Kl. 13:00
Øster Hornum IF B52/Aalborg Øster Hornum Hallen
1 - 2
647016
to
13-05 2021
Kl. 13:00
Aalborgstudenternes IF FK Fjordsiden Domen (AAU)
3 - 0
647014
to
13-05 2021
Kl. 15:00
Gug B AaB Skjøtt Arena
1 - 5
647017
15-05 2021
Kl. 13:30
Vaarst/Fjellerad B Gug B Vaarst Stadion
3 - 0
647018
15-05 2021
Kl. 13:30
B52/Aalborg Aalborgstudenternes IF Klubhuset B52/AFC
3 - 2
647020 ma
17-05 2021
Kl. 19:00
AaB Øster Hornum IF AaB's Anlæg
6 - 0
647004
to
20-05 2021
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF Øster Hornum IF Domen (AAU)
5 - 4
647021
ma
24-05 2021
Kl. 13:00
Øster Hornum IF Vaarst/Fjellerad B Øster Hornum Hallen
2 - 1
647026
ma
24-05 2021
Kl. 13:00
Storvorde/Sejlflod B Aalborgstudenternes IF Storvorde Sejlflod Stadion
1 - 4
647022
ma
24-05 2021
Kl. 15:00
Gug B FK Fjordsiden Skjøtt Arena
2 - 2
647024
ti
25-05 2021
Kl. 19:00
AaB B52/Aalborg AaB's Anlæg
1 - 2
647030
fr
28-05 2021
Kl. 18:30
FK Fjordsiden Øster Hornum IF Klubhuset B52/AFC
2 - 2
647027
fr
28-05 2021
Kl. 19:00
Vaarst/Fjellerad B AaB Vaarst Stadion
2 - 2
647029
29-05 2021
Kl. 13:30
B52/Aalborg Storvorde/Sejlflod B Klubhuset B52/AFC
2 - 1
647028
30-05 2021
Kl. 13:00
Aalborgstudenternes IF Gug B Domen (AAU)
1 - 0
646988
ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Storvorde/Sejlflod B FK Fjordsiden Storvorde Sejlflod Kunstgræsbane
0 - 4
647033
05-06 2021
Kl. 11:00
AaB FK Fjordsiden AaB's Anlæg
3 - 0
647808
05-06 2021
Kl. 13:00
Øster Hornum IF Aalborgstudenternes IF Øster Hornum Hallen
3 - 3
647031
05-06 2021
Kl. 13:30
B52/Aalborg Vaarst/Fjellerad B Klubhuset B52/AFC
1 - 3
647032
05-06 2021
Kl. 15:00
Gug B Storvorde/Sejlflod B Skjøtt Arena
4 - 3
646982
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Vaarst/Fjellerad B Storvorde/Sejlflod B Vaarst Stadion
4 - 2
646985
on
09-06 2021
Kl. 19:00
FK Fjordsiden Aalborgstudenternes IF Klubhuset B52/AFC
1 - 3
646983 to
10-06 2021
Kl. 19:00
AaB Gug B AaB's Anlæg
2 - 0
647811
12-06 2021
Kl. 13:00
Storvorde/Sejlflod B Øster Hornum IF Storvorde Sejlflod Stadion
1 - 3
647809
12-06 2021
Kl. 13:00
FK Fjordsiden Vaarst/Fjellerad B Klubhuset B52/AFC
3 - 1
647812
ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF AaB Domen (AAU)
5 - 1
647810
ti
15-06 2021
Kl. 19:30
Gug B B52/Aalborg Kunstgræsbane Gug Boldklub
0 - 3
647019
on
16-06 2021
Kl. 19:00
FK Fjordsiden Storvorde/Sejlflod B Klubhuset B52/AFC
1 - 2
647849
19-06 2021
Kl. 13:30
Vaarst/Fjellerad B Aalborgstudenternes IF Vaarst Stadion
1 - 3
647850
19-06 2021
Kl. 13:30
Øster Hornum IF Gug B Øster Hornum Hallen
2 - 0
647851
19-06 2021
Kl. 13:30
B52/Aalborg FK Fjordsiden Klubhuset B52/AFC
2 - 2
647852
19-06 2021
Kl. 13:30
AaB Storvorde/Sejlflod B AaB's Anlæg
1 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr.  6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF

Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB

Log ind