MENU
D
T
M
S

Herre Senior 4 7M Forår, P2 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
581108
on
14-04 2021
Kl. 18:00
BK 10 KFB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
581149 on
14-04 2021
Kl. 18:00
Valby 5 Fremad Valby 6 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 5
581147 to
15-04 2021
Kl. 19:30
FB 23 Sønderbro Fight 2 Frederiksberg IP, kunst
6 - 0
581146
18-04 2021
Kl. 14:00
KFUM 2 Frem 3 Emdrupparken
4 - 5
581148
18-04 2021
Kl. 16:00
FC Ryparken 3 FB 20 Kunst, Ryparken
1 - 4
581204 ti
20-04 2021
Kl. 19:15
Fremad Valby 6 FB 23 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
581202 on
21-04 2021
Kl. 19:00
Frem 3 BK 10 Frem, Valby IP
0 - 4
581150
fr
23-04 2021
Kl. 19:45
FB 20 Valby 5 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
581203
24-04 2021
Kl. 11:15
Sønderbro Fight 2 KFUM 2 Kløvermarken
1 - 6
581151
24-04 2021
Kl. 14:00
KFB 4 FC Ryparken 3 Kunstbane 1, Kløvermarken
0 - 3
581207 ma
26-04 2021
Kl. 20:00
KFUM 2 Fremad Valby 6 Emdrupparken
5 - 0
581206 on
28-04 2021
Kl. 18:00
BK 10 Sønderbro Fight 2 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 2
581215 on
28-04 2021
Kl. 19:00
Valby 5 FB 23 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 12
581214
01-05 2021
Kl. 10:00
FC Ryparken 3 Frem 3 Kunst, Ryparken
2 - 1
581205
02-05 2021
Kl. 10:00
FB 20 KFB 4 Kunst, Jens Jessens Vej
7 - 0
581220 ma
03-05 2021
Kl. 19:15
Fremad Valby 6 BK 10 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
581219 ti
04-05 2021
Kl. 19:15
Sønderbro Fight 2 FC Ryparken 3 Kløvermarken
UDS
581216 on
05-05 2021
Kl. 19:00
KFB 4 Valby 5 Kløvermarken
UDS
581217 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Frem 3 FB 20 Frem, Valby IP
UDS
581218 to
06-05 2021
Kl. 20:30
FB 23 KFUM 2 Kunst, Jens Jessens Vej
581223 ma
10-05 2021
Kl. 20:15
KFB 4 Frem 3 Kunstbane 2, Kløvermarken
581288 on
12-05 2021
Kl. 18:00
Valby 5 KFUM 2 Valby IP, tribunen
581222 on
12-05 2021
Kl. 19:15
BK 10 FB 23 Kunst, Valby IP, tribunen
581221
15-05 2021
Kl. 16:00
FB 20 Sønderbro Fight 2 Kunst, Jens Jessens Vej
581287
16-05 2021
Kl. 16:00
FC Ryparken 3 Fremad Valby 6 Kunst, Ryparken
581350 ma
17-05 2021
Kl. 20:00
KFUM 2 BK 10 Emdrupparken
581368 ti
18-05 2021
Kl. 19:15
Fremad Valby 6 FB 20 Kunst, Valby IP, tribunen
581360 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Frem 3 Valby 5 Frem, Valby IP
581366 on
19-05 2021
Kl. 19:30
FB 23 FC Ryparken 3 Kunst, Jens Jessens Vej
581367 fr
21-05 2021
Kl. 18:00
Sønderbro Fight 2 KFB 4 Kløvermarken
581370 ti
25-05 2021
Kl. 18:00
KFB 4 Fremad Valby 6 Kløvermarken
581369 ti
25-05 2021
Kl. 20:30
FB 20 FB 23 Kunst, Jens Jessens Vej
581373 on
26-05 2021
Kl. 18:00
Valby 5 BK 10 Kunst, Valby IP, tribunen
581371 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Frem 3 Sønderbro Fight 2 Frem, Valby IP
581372
30-05 2021
Kl. 14:00
FC Ryparken 3 KFUM 2 Kunst, Ryparken
581378 ma
31-05 2021
Kl. 19:15
Fremad Valby 6 Frem 3 Kunst, Valby IP, tribunen
581375 ma
31-05 2021
Kl. 20:15
KFUM 2 FB 20 Emdrupparken
581374 on
02-06 2021
Kl. 19:15
BK 10 FC Ryparken 3 Kunst, Valby IP, tribunen
581377 on
02-06 2021
Kl. 19:15
Valby 5 Sønderbro Fight 2 Kunst, Valby IP, tribunen
581376 to
03-06 2021
Kl. 19:30
FB 23 KFB 4 Frederiksberg IP, kunst
581379 ma
07-06 2021
Kl. 19:30
FB 20 BK 10 Kunst, Jens Jessens Vej
581380 on
09-06 2021
Kl. 18:00
KFB 4 KFUM 2 Kløvermarken
581381 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Frem 3 FB 23 Frem, Valby IP
581383
12-06 2021
Kl. 11:15
Sønderbro Fight 2 Fremad Valby 6 Kløvermarken
581382
13-06 2021
Kl. 11:15
FC Ryparken 3 Valby 5 Kunst, Ryparken
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1 til og med 7 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 9 og 10 i alle puljer rykker ned 
 

Log ind