MENU

B52/Aalborg //

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 32

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
646992
10-04 2021
Kl. 13:30
B52/Aalborg AaB Klubhuset B52/AFC
0 - 0
646996
17-04 2021
Kl. 13:00
Storvorde/Sejlflod B B52/Aalborg Storvorde Sejlflod Stadion
2 - 3
646984
ti
20-04 2021
Kl. 18:45
B52/Aalborg Øster Hornum IF Klubhuset B52/AFC
0 - 0
646998
24-04 2021
Kl. 13:30
Vaarst/Fjellerad B B52/Aalborg AaB Kunstgræsbane
1 - 0
647006
01-05 2021
Kl. 13:30
B52/Aalborg Gug B Klubhuset B52/AFC
4 - 0
646987
ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF B52/Aalborg Domen (AAU)
5 - 3
647011
08-05 2021
Kl. 13:00
FK Fjordsiden B52/Aalborg Klubhuset B52/AFC
1 - 3
647015
to
13-05 2021
Kl. 13:00
Øster Hornum IF B52/Aalborg Øster Hornum Hallen
1 - 2
647018
15-05 2021
Kl. 13:30
B52/Aalborg Aalborgstudenternes IF Klubhuset B52/AFC
3 - 2
647024
ti
25-05 2021
Kl. 19:00
AaB B52/Aalborg AaB's Anlæg
1 - 2
647029
29-05 2021
Kl. 13:30
B52/Aalborg Storvorde/Sejlflod B Klubhuset B52/AFC
2 - 1
647031
05-06 2021
Kl. 13:30
B52/Aalborg Vaarst/Fjellerad B Klubhuset B52/AFC
1 - 3
647810
ti
15-06 2021
Kl. 19:30
Gug B B52/Aalborg Kunstgræsbane Gug Boldklub
0 - 3
647851
19-06 2021
Kl. 13:30
B52/Aalborg FK Fjordsiden Klubhuset B52/AFC
2 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr.  6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF

Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB

Log ind