MENU

Vaarst/Fjellerad B //

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 32

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
646986
ma
05-04 2021
Kl. 15:00
Gug B Vaarst/Fjellerad B Kunstgræsbane Gug Boldklub
3 - 3
646990
10-04 2021
Kl. 13:30
Vaarst/Fjellerad B Øster Hornum IF Vaarst Stadion
5 - 3
646994
fr
16-04 2021
Kl. 19:00
AaB Vaarst/Fjellerad B AaB's Anlæg
2 - 2
646998
24-04 2021
Kl. 13:30
Vaarst/Fjellerad B B52/Aalborg AaB Kunstgræsbane
1 - 0
647005
01-05 2021
Kl. 13:30
Vaarst/Fjellerad B FK Fjordsiden Vaarst Stadion
0 - 1
647009
09-05 2021
Kl. 13:00
Aalborgstudenternes IF Vaarst/Fjellerad B Domen (AAU)
2 - 4
647013
to
13-05 2021
Kl. 13:00
Storvorde/Sejlflod B Vaarst/Fjellerad B Storvorde Sejlflod Stadion
2 - 2
647017
15-05 2021
Kl. 13:30
Vaarst/Fjellerad B Gug B Vaarst Stadion
3 - 0
647021
ma
24-05 2021
Kl. 13:00
Øster Hornum IF Vaarst/Fjellerad B Øster Hornum Hallen
2 - 1
647027
fr
28-05 2021
Kl. 19:00
Vaarst/Fjellerad B AaB Vaarst Stadion
2 - 2
647031
05-06 2021
Kl. 13:30
B52/Aalborg Vaarst/Fjellerad B Klubhuset B52/AFC
1 - 3
646982
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Vaarst/Fjellerad B Storvorde/Sejlflod B Vaarst Stadion
4 - 2
647809
12-06 2021
Kl. 13:00
FK Fjordsiden Vaarst/Fjellerad B Klubhuset B52/AFC
3 - 1
647849
19-06 2021
Kl. 13:30
Vaarst/Fjellerad B Aalborgstudenternes IF Vaarst Stadion
1 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr.  6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF

Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB

Log ind