MENU

FK Fjordsiden //

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 32

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
646991
11-04 2021
Kl. 12:00
FK Fjordsiden Gug B Klubhuset B52/AFC
5 - 1
646997
17-04 2021
Kl. 13:00
Øster Hornum IF FK Fjordsiden Øster Hornum Hallen
3 - 2
647003
ma
26-04 2021
Kl. 18:30
FK Fjordsiden AaB Klubhuset B52/AFC
2 - 1
647005
01-05 2021
Kl. 13:30
Vaarst/Fjellerad B FK Fjordsiden Vaarst Stadion
0 - 1
647011
08-05 2021
Kl. 13:00
FK Fjordsiden B52/Aalborg Klubhuset B52/AFC
1 - 3
647016
to
13-05 2021
Kl. 13:00
Aalborgstudenternes IF FK Fjordsiden Domen (AAU)
3 - 0
647022
ma
24-05 2021
Kl. 15:00
Gug B FK Fjordsiden Skjøtt Arena
2 - 2
647030
fr
28-05 2021
Kl. 18:30
FK Fjordsiden Øster Hornum IF Klubhuset B52/AFC
2 - 2
646988
ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Storvorde/Sejlflod B FK Fjordsiden Storvorde Sejlflod Kunstgræsbane
0 - 4
647033
05-06 2021
Kl. 11:00
AaB FK Fjordsiden AaB's Anlæg
3 - 0
646985
on
09-06 2021
Kl. 19:00
FK Fjordsiden Aalborgstudenternes IF Klubhuset B52/AFC
1 - 3
647809
12-06 2021
Kl. 13:00
FK Fjordsiden Vaarst/Fjellerad B Klubhuset B52/AFC
3 - 1
647019
on
16-06 2021
Kl. 19:00
FK Fjordsiden Storvorde/Sejlflod B Klubhuset B52/AFC
1 - 2
647851
19-06 2021
Kl. 13:30
B52/Aalborg FK Fjordsiden Klubhuset B52/AFC
2 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr.  6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF

Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB

Log ind