MENU
D
T
M
S

B.93 7 //

Serie 4, P13/16 Forår, P16

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
578300
fr
09-04 2021
Kl. 19:30
B.93 7 VLI 3 Kunst, B93
4 - 2
578305
18-04 2021
Kl. 12:00
ØKF 4 B.93 7 Kløvermarken
578312
25-04 2021
Kl. 18:00
B.93 7 FA 2000 5 Kunst, B93
247776
01-05 2021
Kl. 14:00
GVI 5 B.93 7 GVI. Nymosen
247782
08-05 2021
Kl. 14:00
Vestia 4 B.93 7 Valby IP, tribunen
362195 ma
10-05 2021
Kl. 20:30
B.93 7 FB 11 Kunst, B93
362201 ma
24-05 2021
Kl. 16:00
CBS Sport 2 B.93 7 Kunst, Jens Jessens Vej
661518 to
27-05 2021
Kl. 20:30
B.93 7 Husum 3 Kunst, B93
661525 fr
04-06 2021
Kl. 19:00
KB 5 B.93 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
661538 ma
07-06 2021
Kl. 20:30
B.93 7 Oversidder Kunst, B93
661550
20-06 2021
Kl. 12:00
Tårnby FF 3 B.93 7 Vestamager Idrætsanlæg
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 13 til og med 16 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 13, 14, 15 og 16 samt dårligste nr. 10 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind